• تاریخ: 2018-01-10
  • شناسه خبر: 25060
  • 519 بازدید

گمیشان، آق‌قلا، بندرترکمن و کلاله بیشترین مدارس تخریبی گلستان را دارا می باشند

ارکین نیوز-مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: ۴۰ درصد مدارس استان به ویژه در شهرستان‌های گمیشان، آق‌قلا، بندرترکمن و کلاله تخریبی هستند. محمدرضا وطنی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گلستان اظهار داشت: آموزش و پ ...

ارکین نیوز-مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: ۴۰ درصد مدارس استان به ویژه در شهرستان‌های گمیشان، آق‌قلا، بندرترکمن و کلاله تخریبی هستند.

محمدرضا وطنی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گلستان اظهار داشت: آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند اقدامات و اهداف مربوط به سند تحول بنیادین را پیش ببرد برای همین باید از ظرفیت دیگر دستگاه‌های متولی در قالب تفاهم‌نامه استفاده کند.

وی با اشاره به انتظاراتی که از برخی دستگاه‌های اجرایی و نهادها وجود دارد، افزود: شوراهای شهر و شهرداری ها می توانند از ظرفیت مدارس غیرانتفاعی به عنوان مدارس شهروند استفاده کنند و همه مسائلی که قراراست به شهروندان آموزش داده شود را با مشارکت دانش‌آموزان اجرا کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی می تواند مدارسی با رویکرد قرآنی داشته باشد، هرچند قبلا تنها یک مدرسه قرآنی در استان داشتیم اما اکنون تعداد آنها افزایش یافته است. علاوه براین تقاضاهای زیادی هم در این زمینه داریم اما نمی‌توانیم پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه تنها دو هنرستان کشاورزی در استان وجود دارد، بیان داشت: جهادکشاورزی می‌تواند در زمینه تقویت هنرستان‌ها از نظر دادن تسهیلات و آموزش نیروی انسانی موردنیاز اقدام کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان در ادامه با اشاره به بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در استان گفت: یک‌سوم مدارس استان با مشارکت خیرین احداث شده است. در عین حال حدود ۴۰ درصد مدارس استان نیز تخریبی هستند.

به گفته وی، بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تیرماه سال آینده با رویکرد خیرین جوان برگزار می شود.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان، بیشترین مدارس تخریبی استان در شهرستان‌های گمیشان، آق قلا، بندرترکمن و کلاله قرار دارند که باید توجه بیشتری به آنها شود/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست