• تاریخ: 2019-07-20
  • شناسه خبر: 28785
  • 498 بازدید

شبکه فیبر نوری در جزیره آشوراده ایجاد می شود

ارکین نیوز-مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان با اشاره به آخرین اقدامات در راستای طرح گردشگری جزیره آشوراده، گفت: در حال انعقاد قرارداد با شرکت مخابرات گلستان برای ایجاد فیبر نوری در جزیره آشوراده هستیم و امیدواریم تا یکی ...

ارکین نیوز-مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان با اشاره به آخرین اقدامات در راستای طرح گردشگری جزیره آشوراده، گفت: در حال انعقاد قرارداد با شرکت مخابرات گلستان برای ایجاد فیبر نوری در جزیره آشوراده هستیم و امیدواریم تا یکی دوماه آینده فیبر نوری به جزیره آشوراده برود.

ابراهیم کریمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه ای که دو هفته قبل در سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد، مقدمات اجرای پروژه آشوراده استارت خورد. همچنین در این جلسه مقرر شد تصمیم گیری های مرتبط با آشوراده در کمیته ای که مدیرکل محیط زیست گلستان هم در آن عضویت دارد، گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت های گردشگری در ۲۲ هکتار از مساحت آشوراده ایجاد خواهد شد، افزود: جزیره آشوراده در حوزه استحفاظی استان گلستان قرار دارد و مدیریت زیست محیطی آن با استان مازندران است.

کریمی با بیان اینکه تامین زیست ساخت های اولیه از جمله آب، برق و تلفن و پل دسترسی در این جزیره به میراث فرهنگی استان واگذار شده است، خاطرنشان کرد: بقیه موارد برای جذب سرمایه گذار، بر اساس قوانین موجود به مزایده گذاشته می شود.

وی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به گلستان، ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح مصوب شد، گفت: فیبر نوری را تا یکی دوماه آینده در جزیره آشوراده داریم و پروژه های دیگر با توجه به تخصیص اعتبار سفر رئیس جمهور انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان یاد آور شد: آن چیزی که ما به عنوان متولی گردشگری از این طرح انتظار داشتیم، مصوب نشد، اما ما به حداقل ها هم قانع هستیم. در طرح ما بدون اینکه در آشوراده هتلی ساخته شود و اقدامی مغایر با ضوابط زیست محیطی اقدامی صورت گیرد، امکان حضور نامحدود گردشگر وجود داشت ولی آن چیزی که مصوب شد حضور حداکثر ۵۰۰ گردشگر در شبانه روز است/ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست