• تاریخ: 2017-12-28
  • شناسه خبر: 24902
  • 390 بازدید

ستاربردی فجوری:گلستان رتبه اول سوادآموزی را در کشور به دست آورد

ارکین نیوز-معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گلستان از کسب رتبه اول سواد آموزی از سوی این استان در کشور خبر داد و گفت: عملکرد ۱۰۶ درصدی در حوزه سوادآموزی در سالجاری از دلایل کسب این رتبه است. ستاربردی فجوری روز پنجش ...

ارکین نیوز-معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش گلستان از کسب رتبه اول سواد آموزی از سوی این استان در کشور خبر داد و گفت: عملکرد ۱۰۶ درصدی در حوزه سوادآموزی در سالجاری از دلایل کسب این رتبه است.

ستاربردی فجوری روز پنجشنبه به مناسبت هفتم دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حجم ابلاغی سازمان سواد آموزی کشور در سالجاری برای گلستان در دوره های سوادآموزی، تحکیم و انتقال ۹ هزار نفربود که با تلاش محموعه همکاران و احساس مسئولیت سوادآموزان، ۹ هزار و ۵۴۲ نفر تحت پوشش قرار گرفتند و ارائه عملکرد ۱۰۶ درصدی، کسب رتبه اول کشوری سوادآموزی را برای استان گلستان به ارمغان آورد.
وی خاطر نشان کرد: با تلاش های انجام گرفته برای سوادآموزی در استان گلستان، ۹۶٫۳ درصد از گروه سنی ۱۰تا ۴۹ سال این استان از نعمت سواد برخوردارند و در عین حال براساس آمارگیری سال۹۵، تعداد ۶۸هزار و۶۷۲ نفر بیسواد مطلق در استان گلستان شناسایی شده اند.
وی اظهارکرد: درحال حاضر یک هزار و ۴۰۰ نفر آموزش دهنده در سراسر گلستان در دوره های سوادآموزی ، تحکیم و انتقال مشغول فعالیت هستند.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان به مشوق نقدی دولت به قبول شدگان دوره های سواد آموزی اشاره کرد و گفت: دولت به منظور تشویق سوادآموزان، به حساب شخصی هریک از قبول شدگان سوادآموزی مبلغ یک میلیون و ۳۹۰هزار ریال واریز می کند.
فجوری به برنامه های هفته بزرگداشت سواد آموزی در استان اشاره کرد وگفت: در هفته سوادآموزی که از دوم تا نهم دیماه جاری ادامه دارد، نمایش خیابانی در شهرهای گرگان و گنبد، همایش استانی با شرکت دست اندرکاران سوادآموزی مرکز و شهرستان های استان و تکریم و تقدیر از آموزش دهندگان و سوادآموزان برتر انجام می شود.
وی تقدیر از خانواده هایی که بخشی از واحد مسکونی خود را در اختیار آموزش دهندگان سوادآموزی قرار داده اند، برگزاری همایش ها و برنامه های ویژه بزرگداشت هفته سوادآموزی در شهرستان ها و برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی را از دیگر برنامه های هفته بزرگداشت سوادآموزی در استان گلستان ذکر کرد.
استان گلستان با یک میلیون و ۸۶۸هزار نفر جمعیت و دارای ۳۰شهر و حدود یک هزار و ۷۵ روستا در شمال کشور قراردارد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست