• تاریخ: 2015-07-31
  • شناسه خبر: 6789
  • 2,122 بازدید

عبداللطیف سوقی:سبک خاصی برای اجرا سرودهای مذهبی ندارم

ارکین نیوز – منطقه ترکمنصحرا با صدای دلنشین سرودهای مذهبی عبداللطیف سوقی آشناست ؛ عبداللطیف سوقی خواننده جوان سالهای نه چندان دور رپ ، طی سال های اخیر با تحول درونی که در وجودش ایجاد شد ، ساز و آواز موسیقی را رها کرد و ب ...

ارکین نیوز – منطقه ترکمنصحرا با صدای دلنشین سرودهای مذهبی عبداللطیف سوقی آشناست ؛ عبداللطیف سوقی خواننده جوان سالهای نه چندان دور رپ ، طی سال های اخیر با تحول درونی که در وجودش ایجاد شد ، ساز و آواز موسیقی را رها کرد و به خواندن تواشیح و سرودهای مذهبی رو آورد.
خبرنگار ارکین نیوز در مراسمی برای اولین بار با این خواننده ترکمنصحرا که به سامی یوسف ترکمنصحرا نیز شهرت دارد مصاحبه اختصاصی ترتیب داده است .
ارکین : در ابتدای مصاحبه لطفا خودتان را معرفی نمائید؟
سوقی – عبداللطیف سوقی هستم و در سال ۱۳۵۴ در روستای صحنه سفلی از توابع بخش مرکزی آق قلا متولد شدم.
ارکین : در حال حاضر چند سال است به خواندن سرودهای مذهبی رو آوردید و چه سبکی را اجرا می نمائید ؟
سوقی – بیش از ده سال است که به خواندن سرودهای مذهبی و قرآنی مشغول هستم و البته سبک خاصی که مدنظر اساتید موسیقی مذهبی باشد در آثار من وجود ندارد .
ارکین : آیا برای سرودن آثار خود سبک خاصی را مدنظر ندارید؟
سوقی – در حال حاضر تعدادی شعر مذهبی به زبان های عربی و ترکمنی در موضوعات مختلف مذهبی به ویژه معراج رسول اکرم (ص) در حال آماده سازی هستیم که ان شاا… با سبک خاص و جدیدی متفاوت تر از سبک های قبلی ام اجرا خواهد شد.
ارکین : آیا در اجرای جدیدتان از موسیقی و یا ساز هم استفاده خواهید کرد؟
سوقی – در آلبوم جدید از موسیقی استفاده نخواهد شد ولی آهنگ با صدای انسان در این سرودها پیش بینی شده است.
ارکین : انشاا.. اولین آلبوم اختصاصی خودتان را چه زمانی به بازار عرضه خواهید کرد:
سوقی – بهتر بگویم من همین الان هم آمادگی تهیه آلبوم جدید خود را دارم ، شعرهای البوم جدید آماده شده و دنبال اسپانسر برای تهیه این آلبوم هستیم.
ارکین : آیا برای تهیه آلبوم جدید تان با مراکز تهیه و توزیع موسیقی منطقه خودمان صحبتی داشته اید؟
سوقی – در منطقه ترکمنصحرا امکانات خوبی برای تهیه آلبوم وجود ندارد و یا اگر هم وجود داشته باشد ما بی خبر هستیم ولی قصد داریم در آینده نزدیک به تهران سفری داشته باشیم و با مرکز تهیه و توزیع موسیقی در خصوص نحوه همکاری و هزینه های آن صحبت کنیم.
ارکین : در آخر اگر صحبت خاصی دارید برای بازدیدکنندگان سایت بفرمائید؟
سوقی – موسیقی و هنر غذای روح انسان است و اسلام نیز در چارچوب خاصی به موسیقی و هنر اجازه داده است من از تمامی کسانی که به هنر اهمیت می دهند خواهش می کنم در چارچوب موازین اسلامی در راه اعتلای این هنر یعنی سرودهای مذهبی تلاش کنند.
IMG_2015073123736
—————–
IMG_2015073142364

  • جوانبخش - 2015-08-03 در 10:31 ق.ظ

    با عرض سلام خسته نباشید به تمام افرادی که در ارکین فعالیت دارند خدا قوت -دوستان عزیز در هنگام نوشتن کلمات دقت کنیم تا معنی کلمه عوض نشود موقع نوشتن کلمه ان شاالله درست است -(معنی انشاالله نعوذبالله ما خداوند را ایجاد کرده ایم)(معنی ان شاالله اگر خداوند مقدر فرمود به خواست خدا) موفق باشید

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست