• تاریخ: ۱۳۹۶-۰۳-۰۳
  • شناسه خبر: 22898
  • 377 بازدید

درخشش دانش آموزان مراوه تپه در مسابقات بین المللی ریاضیات

ارکین نیوز-مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرزی مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلستان اعلام کرد : ۳۰ نفر از دانش آموزان مدارس این شهرستان در نهمین دوره مسابقات بین المللی ریاضیات کانگورو ، موفق به کسب دیپلم افتخار شدند. حض ...

82543263-71638236

ارکین نیوز-مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرزی مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلستان اعلام کرد : ۳۰ نفر از دانش آموزان مدارس این شهرستان در نهمین دوره مسابقات بین المللی ریاضیات کانگورو ، موفق به کسب دیپلم افتخار شدند.

حضرت قلی حاجیلی دوجی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک کسب این موفقیت به دانش آموزان ، معلمان ، مدیران و عوامل برگزار کننده مسابقات، گفت: نهمین دوره مسابقات بین المللی ریاضیات کانگورو به صورت همزمان در ایران و ۸۰ کشور جهان در ۳۱فروردین ماه سالجاری برگزار شد.

وی تاکید کرد: مسابقات بین المللی ریاضیات کانگورو یکی از بزرگترین برنامه های ترویج علم ریاضی در دنیاست که با هدف ارتقای درک ریاضی دانش آموزان و رشد توانمندی آنان برای لذت بردن از فعالیت های هوشمندانهٔ در زمینه ریاضیات برگزار می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مرزی مراوه تپه بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۰۸ به عضویت «انجمن بین المللی ریاضیات کانگورو بدون مرز» در آمده است، ادامه داد : دبیرخانهٔ ریاضیات کانگورو، برگزاری این رویداد جهانی را در اختیار ایران گذاشته و براین اساس، از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون ۹ دوره مسابقهٔ ریاضیات کانگورو در ایران برگزار شده است.

حاجیلی دوجی به شرکت دانش آموزان شهرستان مرزی مراوه تپه در این مسابقات اشاره کرد و گفت: دانش آموزان این شهرستان که سال گذشته برای نخستین با در این مسابقات شرکت کرده بودند، با رشد چشمگیر در دومین دوره این مسابقات، امسال ۱۹۵ دانش آموز در این رقابت ها شرکت کردند که با درخشش کم نظیر، ۳۰ دانش آموز موفق به کسب دیپلم افتخار شدند.

شهرستان مراوه تپه با افزون بر ۶۰هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شرق استان گلستان واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *