• تاریخ: 2015-02-16
  • شناسه خبر: 1700
  • 617 بازدید

تلف شدن فلامینگو زخمی و قوی بیمار در بندرترکمن

ارکین نیوز – رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن از تلف شدن یک قطعه فلامینگو زخمی و یک قوی بیمار خبر داد. بیانی با ذکر این مطلب افزود: گشت سیار یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در پی دریافت اخباری مبنی بر مشاهده ی ...

Golestanema29
ارکین نیوز – رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن از تلف شدن یک قطعه فلامینگو زخمی و یک قوی بیمار خبر داد.
بیانی با ذکر این مطلب افزود: گشت سیار یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در پی دریافت اخباری مبنی بر مشاهده یک قطعه قوی بیمار در یکی از زیستگاه های شهرستان، با حضور در محل، قوی بیمار نیمه جان و کم رمق را به اداره محیط زیست انتقال دادند .

وی ادامه داد: در یکی از نقاط ساحلی شهرستان ترکمن نیز یک قطعه فلامینگو زخمی توسط محیط بانان گشت سیار یگان حفاظت شهرستان ترکمن پیدا شد که بر اثر شدت جراحات وارده بر اثر اصابت گلوله شکارچیان متخلف توان حرکت از آن ساقط شده بود که محیط بانان این فلامنیگو را جهت انجام تیمار های اولیه به اداره حفاظت محیط زیست بندر ترکمن منتقل کردند.

بیانی خاطرنشان ساخت: متاسفانه با تمام تلاش ها و اقدامات صورت گرفته فلامینگو و قوی بیمار، بعلت وخامت اوضاع و شدت عارضه تلف شدند .

رییس اداره محیط زیست بندرترکمن بیان کرد: یکی از علاقه مندان به حیات وحش در شهرستان نیز یک بهله عقاب صحرایی را به این اداره تحویل دادند که جهت سیر پروسه درمان به اداره کل استان انتقال یافت.

علی بیانی یادآوار شد: با توجه به حجم بالای حضور پرندگان در زیستگاه های شهرستان ترکمن و گمیشان ، امکان مشاهده پرندگان بیمار و یا احیاناً زخمی در سطح مناطق زیاد است لذا شهروندان و عموم علاقه مندان در صورت مشاهده هر گونه موارد مراتب را به اداره محیط زیست اطلاع دهند .

این مقام مسئول تاکید کرد: فقط در ماه گذشته ۲ قطعه قو و یک قطعه پلیکان که همگی از پرندگان حمایت شده و در معرض خطر انقراض هستند پس از طی دوره درمان و کسب بهبودی لازم در زیستگاه های شهرستان ترکمن رها سازی شدند .
آوای ترکمن

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست