• تاریخ: 2015-10-01
  • شناسه خبر: 8824
  • 1,056 بازدید

تشییع جان‌باختگان گلستانی منا در سه مرحله / تشییع باشکوه گنبدی‎ها در تاریخ ثبت خواهد شد

ارکین نیوز-معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم تشییع جان‌باختگان گلستانی حادثه تلخ منا در سه مرحله خبر داد. محمد حمیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران و اهالی رسانه استان گلستان با اشاره به ورود احتمالی ...

ارکین نیوز-معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم تشییع جان‌باختگان گلستانی حادثه تلخ منا در سه مرحله خبر داد.

محمد حمیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران و اهالی رسانه استان گلستان با اشاره به ورود احتمالی کاروان پیکر مطهر جان‌باختگان حادثه منا در روزهای آتی به کشور اظهار کرد: مسئولان سازمان حج و دستگاه دیپلماسی کشور با جدیت در حال تلاش هستند تا اجساد جان‌باختگان هر چه سریع‎تر وارد خاک مقدس ایران اسلامی شود.

وی با بیان اینکه همچنان پیگیری وضعیت مفقودین حادثه نیز توسط تیم‎هایی از کشورمان در عربستان در حال انجام است، افزود: امیدواریم دولت سعودی پس از هشدارهای رهبر معظم انقلاب که صریحا موارد لازم را بیان فرمودند، همکاری خود را افزایش داده تا ضمن شناسایی اجساد باقی‌مانده و تعیین تکلیف وضعیت مفقودین هر چه سریع‎تر اقدامات لازم برای جابه‌جایی ابدان مطهر جان‌باختگان صورت بگیرد.

مرحله اول در تهران مورد تشییع عمومی آحاد ملت شریف ایران قرار خواهند گرفت

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اعلام این خبر که مراسم استقبال و تشییع جان‌باختگان گلستانی حادثه دلخراش منا در سه مرحله انجام خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: پیکر مطهر جان‌باختگان گلستانی همراه با سایر جان‌باختگان به محض ورود به فرودگاه امام خمینی (ره) تهران مورد استقبال رسمی مردم و مسئولان قرار خواهند گرفت و با برنامه‎ریزی مسئولان کشوری در مرحله اول در پایتخت مورد تشییع عمومی آحاد ملت شریف ایران قرار خواهند گرفت.

حمیدی از برگزاری مراسم تشییع متمرکز در مرکز استان گلستان برای جان‌باختگان گلستانی حادثه منا در مرحله دوم خبر داد و اضافه کرد: در این مرحله تمامی پیکرهای مطهر جان‌باختگان در شهرستان گرگان و توسط مردم مومن و ولایت‌مدار استان گلستان و مسئولان مورد تشییع قرار خواهند گرفت.

وی با تاکید بر اینکه تا به امروز تمام جان‌باختگان گلستانی این حادثه از کاروان‎های شهرستان گنبدکاووس و بندرترکمن بوده‎اند، ادامه داد: پس از برگزاری مراسم متمرکز استانی تشییع جان‌باختگان منا در گرگان پیکر مطهر این عزیزان به شهرستان‎های گنبدکاووس و بندرترکمن منتقل می‎شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس از برگزاری مراسم استقبال، تشییع ویژه در شهرستان گنبدکاووس و بندرترکمن در مرحله سوم خبر داد و افزود: در این شهرستان‎ها نیز مردم و مسئولان ضمن استقبال رسمی و ادای احترام به این پیکرهای مطهر ابدان جان‌باختگان را بر روی دوش خود تشییع خواهند کرد.

تدابیر ویژه پلیس راهور برای برقراری نظم ترافیکی در مسیر تشییع پیش‎بینی شده است

حمیدی مسیر تشییع جان‌باختگان منا در گنبدکاووس را از میدان مرکزی شهر تا مصلی اهل تسنن این شهر اعلام کرد و گفت: این مکان به دلیل مسقف بودن و داشتن شرایط ترافیکی مناسب‎تر به همراه فضای پارک وسائط نقلیه و البته نظر خانواده‎های جان‌باختگان و بزرگان شهر از جمله ائمه‌جمعه شیعه و سنی شهرستان انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه تدابیر ویژه پلیس راهور برای برقراری نظم ترافیکی در مسیر تشییع و اقامه نماز میت بر پیکر جان‌باختگان پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: بدون تردید در روز تشییع پیکر این عزیزان مردم شیعه و سنی گنبدکاووس صحنه‎های باشکوه و بی‎بدیلی را رقم خواهند زد که در تاریخ این دیار ثبت خواهد شد.

گفتنی است شهرستان گنبدکاووس یکی از آسیب‌دیده‎ترین شهرستان‎هایی است که کاروان‌های حجاج آنها در حادثه دلخراش منا دچار حادثه شده‎اند به نحوی که تا به امروز ۵۱ نفر جان‌باخته و مفقودی از این شهرستان به ثبت رسیده است/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست