• تاریخ: 2016-07-25
  • شناسه خبر: 19564
  • 629 بازدید

تجاری سازی فرش ترکمن توسط کمیته امداد گلستان

ارکین نیوز- مدیرکل سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان یکی از کارهای بزرگ انجام شده توسط این دستگاه در گلستان را تجاری سازی فرش ترکمن در استان اعلام کرد. به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم باغبانی شامگاه دوشنبه، در دیدار ...

ارکین نیوز- مدیرکل سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان یکی از کارهای بزرگ انجام شده توسط این دستگاه در گلستان را تجاری سازی فرش ترکمن در استان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم باغبانی شامگاه دوشنبه، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گلستان، با اشاره به تودیع خود طی روزهای گذشته این اقدام را در راستای تغییرات کمیته امداد در سطح کشور خواند و گفت: تغییرات در کمیته امداد استان ها در حال انجام بوده و برخی مدیران از استانی به استان دیگر در حال جابه‌جایی است.

وی افزود: ۵۰ درصد اشتغال ایجاد شده طی سال گذشته در استان گلستان توسط کمیته امداد ایجاد شد.

وی ادامه داد: به رغم این که گلستان از نظر سیستم بانکی مشکل دارد کارهای بزرگی انجام شد.

باغبانی با تاکید بر این که یکی از کارهای بزرگی که انجام شد تجاری کردن فرش ترکمن است، بیان کرد: در چند شهرستان کارگاه هایی ایجاد شده و به آن ها آموزش های لازم هم از نظر نقش و هم تجاری سازی ارائه می شود.

وی اضافه کرد: در تهران هم نقشه های پر مشتری گرفته شده و به آن ها ارائه می شود تا فروش بیشتری داشته باشند.

باغبانی در ادامه به شهرهایی که آموزش ارائه شده اشاره کرد و با بیان این که ۸۵۰ خانوار در مجموع آموزش دیده اند، گفت: ۳۵ درصد مددجوهای ما ترکمن و اغلب خانوارها هم فرش باف هستند.

وی عنوان کرد: تمام آموزش ها رایگان است و برخی مددجوهای ما کارآفرین برتر شده اند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست