• تاریخ: 2015-10-24
  • شناسه خبر: 9682
  • 1,355 بازدید

برگزاری همایش بزرگ عاشورا از دیدگاه اهل سنت /تصاویر

ارکین نیوز – همایش بزرگ عاشورا از دیدگاه اهل سنت در ترکمن صحرا در مصلی نماز جمعه شهر آق قلا برگزار گردید. به گزارش خبرنگار ارکین نیوز که این مراسم حسنه و معنوی که چند سالی است در شهرستان آق قلا به صورت خودجوش و مرد ...

ارکین نیوز – همایش بزرگ عاشورا از دیدگاه اهل سنت در ترکمن صحرا در مصلی نماز جمعه شهر آق قلا برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار ارکین نیوز که این مراسم حسنه و معنوی که چند سالی است در شهرستان آق قلا به صورت خودجوش و مردمی انجام می گیرد و از سراسر ترکمنصحرا دوستداران امام حسین (ع) به شهرستان آق قلا می آیند و در صدقه عاشر آی که در بین ترکمن ها از قداست خاصی برخوردار است ، شرکت می کنند.
هزینه این مراسم که به صورت کاملا مردمی برگزار می گردد توسط کمک ها و خیرات و صدقات مردم ترکمنصحرا تامین می شود و با حضور جمعی از روحانیون ، جوانان و مردم ترکمنصحرا با شکوه و عظمت خاصی که برگرفته از اعتقادات قلبی شان است ، در شهرستان آق قلا برگزار می گردد.
در این همایش هرساله تعدادی از امامام جمعه ترکمنصحرا در بیان ویژگی های امام حسین (ع) و اهل بیت سخنرانی می کنند و روحانیون شاخص ترکمنصحرا نیز در کنار جوانان در این مراسم شرکت می کنند.
برگزاری چنین مراسمات باشکوهی باعث رضایت کامل روحانیون بزرگ ترکمنصحرا برگزار می گردد.
در مراسم امسال نیز امام جمعه اهل سنت قازانقایه شهرستان مراوه تپه در سخنانی امام حسین علیه السلام را بزرگمردی دانست که برای حفظ اسلام فداکاری کرد.
آخوند ناصر قزل افزود: علمای اهل سنت معتقدند امام حسین(ع) برای رسیدن به اهداف و آرمان های بزرگ از جان خود گذشت و اسوه مسلمانان و آزادگان شد و تمام مسلمانان باید از سر مشقی که امام حسین(ع) بر جای گذاشت پیروی کنند.
آخوند قزل گفت: اهل سنت ایران بویژه ترکمن ها در افکار ، اعمال و گفتارشان حب به امام حسین و اهل بیت پیامبرعلیه السلام مشهود است.
وی افزود: همچنین در ادبیات شفاهی، مردم ترکمن برای بیان راستی و حقانیت نام امامان وائمه اطهار را بر زبان می آورند و همه اینها خواسته قلبی این مردم است.
* تصاویر اختصاصی عکاس سایت ارکین نیوز

——-

————

———

————

———–

——

———–

———

——–

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست