• تاریخ: 2016-09-07
  • شناسه خبر: 20453
  • 613 بازدید

بارش شدید باران و آماده‌باش آتش‌نشانی و دستگاه‌های امدادی در گرگان + تصاویر

ارکین نیوز-از روزهای گذشته اداره‌کل هواشناسی استان گلستان اخطاریه‌های مختلفی را مبنی بر شروع بارش شدید از عصر امروز در استان را صادر کرده بود و از طریق رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی اعلام شده بود. ظهر امروز نیز ...

ارکین نیوز-از روزهای گذشته اداره‌کل هواشناسی استان گلستان اخطاریه‌های مختلفی را مبنی بر شروع بارش شدید از عصر امروز در استان را صادر کرده بود و از طریق رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی اعلام شده بود.

ظهر امروز نیز سید محمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی استان گلستان در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: الگوهای پیش‎یابی نشان می‎دهد از بعدازظهر امروز، ضمن افزایش شدت ناپایداری جوی، گلستان شاهد تشدید بارش‎های رگباری خواهد بود که با ارسال شش موج تناوبی تا صبح فردا ادامه خواهد داشت.

رضوی ادامه داد: با توجه به موارد یاد شده، امکان آبگرفتگی برخی معابر و در نقاط مستعد، وقوع سیل ناگهانی دور از انتظار نیست.

از سوی دیگر با توجه به تجربه سال‌های گذشته در گرگان و همچنین تجربه بارش شدید هفته گذشته، احتمال وقوع حوادث در تپه‌های لسی شهرستان گرگان دور از انتظار نیست و ممکن است هر لحظه شاهد حادثه‌ای تلخ در این منطقه باشیم.
13950617001086_photol
صادق‎علی مقدم مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان معتقد است در تپه‎‎های لسی شهرستان گرگان ترانشه‎هایی ایجاد شده و پای این ترانشه‎ها ساخت و ساز شده است قطعا این نقاط در اثر بارندگی خسارت می‎بیند و تپه‎های لسی از پایداری لازم برخوردار نیست.

عدم توجه به هشدارهای ایمنی توسط برخی از شهروندان در مواقع اضطراری و حساس باعث بروز حوادثی می‌شود که برخی از این حوادث جبران ناپذیر است.

به طور مثال در بارش شدید و سیلاب هفته گذشته سه نفر از اعضای یک خانواده در شرق گلستان به دلیل عدم توجه به هشدارهای نهادهای رسمی و امدادرسان، به سمت رودخانه‌ای رفتند که باعث غرق شدن و مرگ آنها شد.

لذا با توجه به وضعیت جوی حاکم بر استان توصیه می‌شود شهروندان از نزدیک شدن به رودخانه‎ها، قرار گرفتن در فضای باز و تردد در نقاط پرخطر خودداری کنند تا شاهد حادثه تلخی نباشیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست