• تاریخ: 2022-04-09
  • شناسه خبر: 31466
  • 331 بازدید

امسال زائرین حج به یک میلیون نفر افزایش یافت

ارکین نیوز-براساس آخرین خبرهای بدست آمده، امکان شرکت در مراسم حج برای یک میلیون زائر وجود دارد. وزارت حج عربستان سعودی پس از دو سال کاهش قابل توجه شمار زائران اعلام کرد به یک میلیون زائر از داخل و خارج از این کشور اجازه ...

ارکین نیوز-براساس آخرین خبرهای بدست آمده، امکان شرکت در مراسم حج برای یک میلیون زائر وجود دارد.

وزارت حج عربستان سعودی پس از دو سال کاهش قابل توجه شمار زائران اعلام کرد به یک میلیون زائر از داخل و خارج از این کشور اجازه خواهد داد تا در مراسم حج امسال شرکت کنند.

مراسم حج که یکی از بزرگترین گردهمایی های مذهبی جهان محسوب می شود، در سال ۲۰۱۹ با حضور حدود ۲٫۵ میلیون نفر برگزار شد اما پس از شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، مقام های عربستان سعودی فقط به ۱۰۰۰ زائر اجازه شرکت در این مراسم را دادند. در سال ۲۰۲۱ نیز شمار زائران به ۶۰,۰۰۰ نفر از ساکنان کاملا واکسینه شده عربستان کاهش پیدا کرد.

براساس بیانیه وزارت حج عربستان سعودی، مراسم حج امسال به زائران واکسینه شده زیر ۶۵ سال محدود خواهد شد.

افرادی که از خارج از عربستان سعودی در این مراسم شرکت می کنند، باید نتیجه منفی آزمایش PCR کرونا را که ۷۲ ساعت قبل از سفر انجام شده است، ارائه کنند.

دولت عربستان سعودی قصد دارد در عین حال که امکان حضور بیشترین تعداد ممکن از مسلمانان جهان در مراسم حج را فراهم می کند، از امنیت آنها نیز اطمینان حاصل کند/ ایسنا