• تاریخ: 2015-02-28
  • شناسه خبر: 2046
  • 693 بازدید

اطلاعیه سازمان حج درباره تغییر برنامه عمره

ارکین نیوز-سازمان حج و زیارت به دنبال اختلال در روند صدور ویزای عمره‌گزاران با صدور اطلاعیه‌ای از احتمال تغییر در برنامه اعزام‌های عمره خبر داد. متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت به این شرح است: «همانگونه که قبلا هم به اطلاع ...

1 (4)-13
ارکین نیوز-سازمان حج و زیارت به دنبال اختلال در روند صدور ویزای عمره‌گزاران با صدور اطلاعیه‌ای از احتمال تغییر در برنامه اعزام‌های عمره خبر داد.

متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت به این شرح است: «همانگونه که قبلا هم به اطلاع مردم شریف و متقاضیان عزیز سفر عمره رسید، اعزام عمره‌گزاران ایرانی به سرزمین وحی از هفته اول ماه صفر آغاز شد و تاکنون بیش از ۲۸۰ هزار نفر از زائران گرامی توفیق تشرف به عمره نصیب‌شان شده است، لیکن متأسفانه طی روزهای گذشته سفارت عربستان در تهران و کنسولگری مشهد یک‌باره به کاهش ۵۰ درصدی صدور ویزای زائرین عمره اقدام کرده‌اند که روند اعزام عمره‌ی هموطنان را دچار اختلال خواهد کرد.

اگرچه انتظار آن می‌رفت که با توجه به تلاش جدی دستگاه دیپلماسی کشور، مسؤولان ذی‌ربط کشور عربستان نیز با محترم شمردن حقوق زائران عزیزی که سال‌ها مشتاقانه منتظر تشرف به سرزمین وحی بوده و آماده سفر شده‌اند، نهایت مساعدت را به منظور تسهیل سفر مهمانان حرم امن الهی مبذول کنند، لیکن متأسفانه علی‌رغم همه تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده، این امر محقق نشد و نظر به این‌که عدم صدور روادید زائران به منزله ممانعت از سفر این عزیزان است، لذا سازمان حج و زیارت با پوزش از زائران فهیم و صبور بواسطه رفتارهای صورت گرفته، همچنان امیدوار است تا با تلاش دستگاه دیپلماسی کشور، گِره از این مشکل گشوده شود و سفارت کشور عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد نیز به منظور انجام تعهدات اخلاقی و قانونی مندرج در قراردادهای منعقده (که متوجه شرکت‌های سعودی است) ضمن تکریم ضیوف الرحمن مساعدت و همکاری لازم را انجام دهند.

لازم به توضیح است تا زمانی‌که این مشکل مرتفع نشده، به ناچار باید متناسب با وضعیت جدید، تغییراتی در برنامه اعزام‌ها و همچنین جابجایی گروه‌های قیمتی و احتمالا تغییر خطوط هواپیمایی صورت گیرد که این تغییرات احتمالی از طریق دفاتر حج و زیارت استان‌ها و کارگزاران محترم به اطلاع زائران عزیز خواهد رسید.

در پایان تأکید می‌شود چنانچه زائران عزیز و بزرگوار به‌دلیل تغییر در شرایط، تمایل به سفر را در موسم عمره جاری نداشته باشند، این حق بر ایشان محفوظ خواهد بود تا در اولویت تشرف سال بعد قرار گیرند.»
ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست