• تاریخ: 2018-08-20
  • شناسه خبر: 26889
  • 780 بازدید

استاندار:سال گذشته شهرستان بندر ترکمن رتبه اول گلستان را در ساماندهی امور جوانان کسب کرد

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تاکید بر اینکه در سه ماهه اول سال ۹۷ در استان ۱۲۲ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به جوانان پرداخت شده است، اظهار کرد: در سال گذشته ستاد ساماندهی امور جوانان گلستان رتبه دوم کشور را بدست آورد. ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تاکید بر اینکه در سه ماهه اول سال ۹۷ در استان ۱۲۲ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به جوانان پرداخت شده است، اظهار کرد: در سال گذشته ستاد ساماندهی امور جوانان گلستان رتبه دوم کشور را بدست آورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان با موضوع فضای مجازی و اشتغال ، تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در سال گذشته به ۳۰ هزار جوانان پرداخت شده است.
وی یادآور شد: ساماندهی امور جوانان نیازمند عزم عمومی است و حل مشکل اشتغال جوانان تنها وظیفه یک یا دو دستگاه نیست و در این حوزه از تمام ظرفیتهای ۲۲ دستگاه عضو استفاده شود.
استاندار گلستان با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان باید تلاش مضاعفی گردد ، افزود: اولویت نگاه کار ما در تمام زمینه‌ها باید جوانان باشند و در بسیاری از موارد حتی بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانیم از استعداد و توان جوانان استفاده کرده و موفق شویم.
دکتر هاشمی خاطر نشان کرد: در سال گذشته طبق ارزیابی ستاد ساماندهی امور جوانان استان،شهرستان بندر ترکمن رتبه اول گلستان را در این حوزه کسب کرد و شهرستانهای مراوه تپه و مینودشت دوم و سوم شدند.
وی با بیان اینکه در سال ۹۶ حدود دو برار سال قبل تا این تاریخ در حوزه جوانان تسهیلات پرداخت شده خاطر نشان کرد: دستگاههای عضو ستاد با انگیزه بالا ،هدفدار و با برنامه در این جلسات شرکت کنند.
استاندار گلستان خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی تاکید کرد که باید که شخص مدیران در این جلسات حضور یابند و متذکر شد: نقش دستگاه ها در این ستاد مشخص شود تا هر دستگاه با توجه به سهم خود به طرح موضوع بپردازند.
دکتر هاشمی با بیان اینکه قریب به یک چهارم جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، تصریح کرد: همه باید دغدغه جوانان را داشته باشند چرا که مشکلات این حوزه به مشکلات خانواده ها منتهی خواهد شد.
وی با اشاره به دستور العمل رئیس جمهوری مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان اظهار کرد: توجه به تشکل های جوانان یکی از رویکرد های اساسی وزارت ورزش و جوانان است.
استاندار گلستان با بیان اینکه ۲۰ هزار شغل برای سال۹۷ ابلاغی کشور برای استان بوده، یادآور شد: تاکنون ۷۰۰۰ شغل برای گلستان در سامانه کشور ثبت شده است.
دکتر هاشمی رتبه استان را در حوزه اشتغال روستایی در جایگاه چهارم کشور دانست و افزود:در حوزه تسهیل و رفع موانع تولید نیز گلستان در رتبه پنجم کشور قرار دارد.
استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی اپلیکیشن «اوقات فراغت» که توسط اداره کل ورزش و جاونان رونمایی شد و تعطیلات دانش آموزان و جوانان در تابستان افزود: جوانان و دانش آموزانی که در ایام تعطیلی مدارس درگیر درس نیستند به گونه ای سرگرم شوند که باعث استعداد یابی و تفریحات سالم شوند.
دکتر هاشمی سامانه اوقات فراغت جوانان که اداره کل ورزش و جوانان استان طراحی کرده را سامانه خوبی دانست و خاطر نشان کرد:باید همه دستگاهها با تجمعیع اطلاعات مفید خود در راستای رسیدن به هدف این نرم افزار حرکت کنند.
لازم به ذکر است در این جلسه با حضور دکتر هاشمی از اپلیکیشن «اوقات فراغت» استان رونمایی شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست