• تاریخ: 2018-04-29
  • شناسه خبر: 25995
  • 392 بازدید

آیت ا..نورمفیدی:اعضای شوراها اختلاف نظرها را کنار بگذارند

ارکین نیوز- امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در گلستان از اعضای شوراهای اسلامی خواست که اختلاف نظرها را کنار بگذارند و گفت: ظرفیت های این استان باید در خدمت پیشرفت و توسعه منطقه و مردم قرار گیرد. آیت الله سید کاظم نورم ...

ارکین نیوز- امام جمعه گرگان و نماینده ولی فقیه در گلستان از اعضای شوراهای اسلامی خواست که اختلاف نظرها را کنار بگذارند و گفت: ظرفیت های این استان باید در خدمت پیشرفت و توسعه منطقه و مردم قرار گیرد.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی روز یکشنبه در آئین گرامیداشت روز شوراها در سالن اجتماعات استانداری گلستان در گرگان اظهار کرد: شوراها از ظرفیت خوبی برخور بوده و باید از موقعیتی که در اختیار دارند برای توسعه استان استفاده کنند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری به اعضای شوراهای اسلامی توصیه کرد که اختلاف نظرها را کنار گذاشته و هرآنچه در توان دارند همراه با سایر دستگاه ها برای پیشرفت و توسعه همه جانبه استان بکار گیرند.
امام جمعه گرگان همچنین از اقدام استاندار گلستان در ایجاد پارک پسماند در این شهر قدردانی کرد و افزود: وجود زباله در تپه حاشیه شهر گرگان معضلی بود که ساکنان آن را رنج می داد و ایجاد پارک در این منطقه در مدت زمان اندک، اقدام بزرگی است.
به گزارش ایرنا استاندار گلستان نیز در سخنانی با بیان اینکه توسعه استان فقط در بخش کشاورزی خلاصه نمی شود، گفت: گلستان در سایر بخش ها از جمله گردشگری و صنعت هم از ظرفیت های مطلوبی برخوردار است که باید در توسعه دیده شود.
سیدمناف هاشمی با اشاره به اینکه رفع عقب ماندگی استان در بخش های مختلف با همت نماینده ولی فقیه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است، افزود:عملیاتی شدن راه آهن گرگان – مشهد از مهمترین طرح های اقتصادی استان به شمار می رود که تلاش می شود در آینده نزدیک محقق شود.
وی همچنین از موافقت دولت با دادن مجوز برای اجرای طرح گردشگری جزیره آشوراده خبر داد و گفت: این طرح سالها به دلیل ندادن مجوز معطل بود.
استاندار گلستان به جایگاه اقتصادی استان در کشور اشاره کرد و افزود: طبق گزارش های رسمی گلستان رتبه ۲۲ یا ۲۳ را در حوزه اقتصادی کشور دارد که برای بهتر شدن این جایگاه باید تلاش شود.
وی افزود: این تلاش ها آغاز شده و عملکرد ۶ ماه اخیر استان این مهم را نشان می دهد، ولی راه طولانی در پیش داریم.
به گزارش ایرنا مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان هم با بیان اینکه ۴۶٫۷ درصد از جمعیت استان را روستاییان تشکیل می دهند، گفت: در ۹۴۱ روستای دارای شورای استان سه هزار و ۱۶۱ نفر مرد و زن عضو فعالیت دارند.
علی نصیبی بر توسعه همه جانبه روستاهای استان تاکید کرد و افزود: در این حوزه از ظرفیت اعضای شورای اسلامی روستاها، دستگاه ها بیش ازگذشته بهره بگیرند.
وی اظهارکرد: در مناطق روستایی گلستان سال قبل دو هزار طرح عمرانی اجرا شد که طبق برنامه ریزی ها امسال نیز سه هزار طرح اجرا و بهره برداری می شود.
نصیبی با تاکید بر سرمایه گذاری در حوزه آموزش شوراهای روستایی ،اضافه کرد: سرمایه گذاری در این زمینه باعث می شود تا مطالبه گری حقوق مردم رونق یابد.
طیبه خلیلی سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان نیز در گزارشی از فعالیت های این حوزه گفت: اجرای طرح الکترونیکی کردن خدمات شهرداری ها، پیگیری طرح محله بندی، اتصال شهرداری ها به شبکه دولت، ممیزی املاک، تشکیل کمیته های جذب سرمایه گذار و اشتغال از جمله برنامه های این اداره کل در ۳۳ نقطه شهری استان است.
استان مرزی و شمالی گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد.
۹ اردیبهشت ماه به عنوان روز شوراهای اسلامی نامگذاری شده است/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست