• تاریخ: 2020-08-03
  • شناسه خبر: 30020
  • 1,044 بازدید

آغاز عملیات اجرایی مدرسه سیل زده «ابوحنیفه» سقریلقی

ارکین نیوز– عملیات اجرایی مدرسه سیل زده «ابوحنیفه» روستای سقریلقی آق قلا بعد از گذشت ۱۶ ماه آغاز و این پروژه تحویل پیمانکار شد. مدرسه ابوحنیفه روستای سقریلقی آق قلا در سیل سال ۹۸ گلستان تخریب شد و با وجود گذشت ۱۵ م ...

ارکین نیوز– عملیات اجرایی مدرسه سیل زده «ابوحنیفه» روستای سقریلقی آق قلا بعد از گذشت ۱۶ ماه آغاز و این پروژه تحویل پیمانکار شد.

مدرسه ابوحنیفه روستای سقریلقی آق قلا در سیل سال ۹۸ گلستان تخریب شد و با وجود گذشت ۱۵ ماه از این حادثه کودکان در کانکس و یا در شیفت مخالف مدرسه راهنمایی پسرانه تحصیل می کردند.

این امر مشکلاتی را برای دانش آموزان ایجاد کرده بود و خانواده ها گله و شکایت فراوانی داشتند.

در نیمه تیرماه سال جاری بود که خبرگزاری مهر گزارشی از مشکلات این دانش آموزان با عنوان «مدرسه «ابوحنیفه» در انتظار کلنگ زنی / مسئولان به وعده ها عمل کنند» منتشر کرد و مسئولان قول دادند که عملیات اجرایی این پروژه با کمک خیران بزودی آغاز می شود.

سرانجام بعد از گذشت حدود یک ماه این مدرسه تحویل پیمانکار و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گلستان در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: پیمانکار پروژه مدرسه ۶ کلاسه ابوحنیفه سقریلی مشخص شده و زمین را تحویل آنها دادیم.

یاسر لیوانی ادامه داد: این پروژه مشارکتی بوده و تعهد خیّر در آن ۴۰ درصد، معادل یک و نیم میلیارد تومان است.

وی گفت: قرارداد پروژه هفت ماهه بوده و در صورت تأمین اعتبار امسال به بهره برداری خواهد رسید.

لیوانی با اشاره به دیگر پروژه های در دست احداث در گلستان، بیان کرد: ۶۲۰ کلاس درس در سطح استان در حال اجرا داریم که حدود ۴۵۰ کلاس تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است که روستا «سقریلقی» یکی از روستاهای درگیر در سیل بود که در پنج کیلومتری شهرستان آق قلا قرار دارد.

این روستا مرکز ۱۲ قریه یلقی بوده و دانش آموزان از هشت روستای اطراف برای تحصیل به این مکان مراجعه می‌کنند.

سقریلقی چهار مدرسه در پایه‌های مختلف دارد که مدرسه ابتدایی «ابوحنیفه» ۱۰۰ درصد در سیل از بین رفت و کار آواربرداری آن هم چند ماه پیش انجام شد.

۱۸۰ دانش آموز در این مدرسه تحصیل می‌کردند که بعد از سیل به شیفت مخالف مدرسه راهنمایی پسرانه شهید مدرس روستا، منتقل شدند. مدرسه ای که تنها چهار کلاس داشته و برای برگزاری همه کلاس‌ها دو کانکس در این نقطه تعبیه شده بود.

عملیات اجرایی ساخت مدرسه ابتدایی ابوحنیفه شروع شده و بزودی شاهد همهمه و فریاد کودکان خواهد بود/مهر