• تاریخ: 2015-08-06
 • شناسه خبر: 6926
 • 1,453 بازدید

آخوند رهبر به عنوان کارشناس مذهبی مجموعه مستند «جهل مرکب»

ارکین نیوز – مجموعه مستند «جهل مرکب» از نظرات و اظهارات علمای برجسته و استادان دانشگاهی اهل سنت درباره فرقه‌ی وهابیت استفاده کرده است. علیرضا محمدی کارگردان مجموعه مستند «جهل مرکب»، ضمن معرفی کارشناسان مذهبی این اث ...

ارکین نیوز – مجموعه مستند «جهل مرکب» از نظرات و اظهارات علمای برجسته و استادان دانشگاهی اهل سنت درباره فرقه‌ی وهابیت استفاده کرده است.
علیرضا محمدی کارگردان مجموعه مستند «جهل مرکب»، ضمن معرفی کارشناسان مذهبی این اثر در باره آخرین مراحل تولید این مجموعه مستند گفت: گروه تولید مجموعه «جهل مرکب»، پس از اقدامات رایزن جمهوری اسلامی ایران جهت فراهم نمودن بستر های لازم برای سفر به استانبول، به زودی به کشور ترکیه سفر می‌کند.

وی ادامه داد: در مستند «جهل مرکب» از اظهار نظر کارشناسان و اساتید اهل سنت در رشته های روان شناسی، تاریخ، ارتباطات، علوم سیاسی، جامعه شناسی و ادیان استفاده شده است. این مجموعه با استفاده از نظرات برادران اهل سنت و تاکید بر وحدت بین مسلمانان تلاش دارد چهره واقعی فرقه ضاله وهابیت را نشان دهد.

پیش از این محمدی کارگردان مستند جهل مرکب گفته بود: در قسمت اول «جهل مرکب» به مبحث دین پژوهی پرداختیم و از علما و اندیشمندان اسلامی ایران و سایر کشورها استفاده کردیم.

در ذیل اسامی تعدادی از کارشناسان مذهبی و عالمان اهل سنت را می‌بینید که در بخش هایی از مستند «جهل مرکب» حضور یافتند.

۱) آخوند حاج عبد الرزاق رهبر (رئیس حوزه علمیه اهل سنت عرفانی شهرستان آق قلا)

۲) مولوی نذیر احمد سلامی (مدرس حوزه علمیه اهل سنت دارالعلوم زاهدان)

۳) مولوی عبد الرحمن ترنج زر (رئیس حوزه علمیه اهل سنت چابهار)

۴) ماموستا حاج ملّا عبد الکاظم رحیم زاده (مدرس حوزه اهل سنت شهرستان سقز)

۵) شیخ محمد صدیق فهیمی ( عضو شورای روحانیت اهل سنت بندر عباس)

۶) شیخ حسین بازماندگان (عضو شورای روحانیت اهل سنت بندر عباس و مدر س حوزه علمیه)

۷) شیخ مسعود راهبر (عضو شورای روحانیت اهل سنت بندر لنگه)

۸) مولوی محمّد مختار مفلح (رهبر نهضت اسلامی افغانستان)

۹) عبد الله محقق (کارشناس مسائل دینی و اسلام شناس تاجیکستان)

کار ضبط مجموعه مستند«جهل مرکب» از نهم آذر ماه در تهران آغاز شده است. این مجموعه به مبحث وهابیت، از پیدایش تا امروز می پردازد. تمامی استادان و کارشناسانی که در این مجموعه با آنها گفتگو می شود، از اهل سنت هستند که به تحلیل، چگونگی پیدایش و ردّ این فرقه ساخته‌ی صهیونیسم می پردازند.

همچنین در این مجموعه مستند، خاطرات همفر بازسازی شده است. مستر همفر،کارگزار و نماینده ی وزارت مستعمرات انگلستان در کشورهای اسلامی در سال‌های پیدایش تفکر وهابیت و محمد بن عبد الوهاب بود.

تولید مجموعه مستند «جهل مرکب» توسط «مؤسسه فرهنگی – هنری خورشید هشتم» انجام شده و قرار است از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شود.
منبع: تسنیم

 • روشنفکر - 2015-08-09 در 5:41 ب.ظ

  تا اختلاف بر سر این است ک اگر واسطه انسانی (مردگان) نا صحیح باشد بس شرک میشود و یا صحیح باشد هیچ. حال سوال من این است اگر احیانا ۱ درصد هم شک کنیم واسطه انسانی ناصحیح باشد این امکان وجود ندارد ک ما مشرک قرار بگیریم؟؟؟ و یا اینکه اگر هم صحیح باشد اگر من فقط از خدا بخاهم آیا گناهکار میشوم؟؟؟ بس احتیاط کنیم بهتر نیست.؟ خوب اگر وهابیون دروغ میگن ک توسل ب مردگان درست نیست ما اگ توسل نکنیم ک گناهکار نمیشوییم ولی این احتمال وجود دارد ک با توسل گناهکار شویم بنظرتان کدام را انتخاب کنیم بهتر است؟؟؟
  صفحه اول قران را ک باز میکنیم و همچنین در ۵ وقت نماز هرروز میخانیم ایاک نعبد و ایاک نستعین( فقط تورا میخانیم و فقط از تو یاری میجوییم)……………… کلام خدا دراین باره فراوان وهمچنین احادیت صحیح. فقط کافیست تفکر کنیم و تحقیق.
  قضاوت با شماست……
  …………………………………………………………………………………………………………………………………

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست