• تاریخ: 2020-07-01
  • شناسه خبر: 29858
  • 324 بازدید

۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی گلستان پرداخت شد

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: ۱۹۰ بنگاه حدود ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند و بقیه واحدها هم در نوبت دریافت هستند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی حق‌شناس امشب در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ک ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: ۱۹۰ بنگاه حدود ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند و بقیه واحدها هم در نوبت دریافت هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، هادی حق‌شناس امشب در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهارداشت: استان گلستان دارای ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی است که حدود یکهزار و ۶۰۰ واحد تولیدی در آن مستقر هستند.

وی گفت: یکی از اولویت‌های ستاد اقتصادمقاومتی استان راه‌اندازی مجدد کارخانه‌هایی است که در تملک بانک‌ها قرار دارند. براساس اعلام سازمان صنعت استان ۱۰۴ واحد تولیدی استان در تملک بانک‌ها هستند که می‌خواهیم آنها را تعیین تکلیف کنیم.

استاندار گلستان ادامه داد: از سال گذشته تا کنون پرداخت ۴ هزار و ۴۳۲ میلیارد تومان به ۶۶۹ بنگاه اقتصادی استان به تصویب رسید.

وی افزود: از این تعداد ۱۹۰ بنگاه حدود ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند و بقیه واحدها هم در نوبت دریافت هستند.

حق شناس بیان داشت: اگر طرح جدیدی در استان مصوب نشود و همین واحدها تسهیلات دریافت کنند، تولید و اشتغال در استان رونق می‌گیرد.

وی درباره اشتغال استان هم گفت: سال گذشته قرار بود ۳۰ هزار شغل ایجاد کنیم که ۲۷ هزار شغل ایجاد شد. برای امسال هم ۳۳ هزار شغل مصوب کردیم که در استان ایجاد شود تا بخشی از مشکلات مردم و نرخ بیکاری کاهش یابد.