• تاریخ: 2016-02-25
  • شناسه خبر: 15222
  • 1,067 بازدید

۳۲۶ شعبه اخذ رای در گرگان و آق قلا فعال شد

ارکین نیوز-در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا ۳۲۶ شعبه و در شهرستان گمیشان ۵۳ شعبه اخذ برای انتخابات هفتم اسفند توسط ستاد انتخابات هر شهرستان در نظر گرفته شده است. یحیی خاکی، فرماندار گرگان، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار ک ...

ارکین نیوز-در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا ۳۲۶ شعبه و در شهرستان گمیشان ۵۳ شعبه اخذ برای انتخابات هفتم اسفند توسط ستاد انتخابات هر شهرستان در نظر گرفته شده است.
یحیی خاکی، فرماندار گرگان، در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: دراین دوره از انتخابات در مجلس شورای اسلامی تعداد ۹۴ نفر ثبت نام کردند که پس از اعلام انصراف ها و تایید صلاحیت های، ۲۲ نفر آماده رقابت انتخاباتی و در حال تبلیغات هستند.

وی بیان کرد: در حوزه خبرگان رهبری نیز تعداد ۱۶ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۶ نفر انصراف دادند و ۷ نفر دیگر نیز صلاحیت آنان احراز نشد و سه نفر نیز در حال رقابت هستند.

وی تصریح کرد: از خرداد ۹۴ که فرآیند انتخابات در شهرستان گرگان آغاز شد تاکنون تعداد ۲۰جلسه ستاد انتخابات و تعداد ۱۱ جلسه کمیته امنیت تشکیل شده است.

خاکی گفت: همچنین در این دوره از انتخابات در مرکز استان گلستان تعداد دو هزار و ۵۰۰ نفر عامل اجرایی، انتخابات را با آمادگی برگزار خواهند کرد.

آق قلا ۹۰ هزار واجد شرایط رای دارد

الیاس هیوه چی، فراندار آق قلا هم در گفتگو با خبرنگارمهر اظهار کرد: تعداد کاندیداهای مجلس شورای اسلامی شهرستان آق قلا که با شهرستان گرگان مشترک است در ابتدا ۴۴ نفر بود که بعد از انصراف‌ها به ۳۶ نفر رسید.

هیوه چی افزود: ۹۰ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن در این شهرستان هستند که از این تعداد حدود سه هزار نفر رأی اولی هستند.

فرماندار آق قلا در ادامه اظهار کرد: تعداد تعرفه‌های دریافتی آق قلا حدود ۱۱۰ هزار تعرفه است، این مقدار تعرفه حدود ۲۰ درصد بیش‌تر از واجدین شرایط است تا در صورت لزوم با کمبود تعرفه مواجه نشویم.

وی در رابطه با تعداد شعبه‌های اخذ رأی گفت: ۱۱۰ شعبه اخذ رأی درشهرستان آق قلا در نظر گرفته شده که از این تعداد ۸۲ شعبه اخذ رأی متعلق به بخش مرکزی آق قلا به تفکیک ۲۵ شعبه شهری و ۵۷ شعبه روستایی است.

هیوه چی در ادامه تصریح کرد: برای بخش وشمگیر ۲۸ شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده که چهار شعبه شهری و ۲۴ شعبه روستایی است؛ همچنین یک شعبه سیار در شهر آق قلا تعیین شده است.

فرماندار شهرستان آق قلا در رابطه با امنیت در نظر گرفته شده برای صندوق‌های اخذ رأی گفت: برای امنیت هر شعبه اخذ رأی، استقرار سه الی چهار نفر در نظر گرفته شده و مجموعاً بیش از ۳۵۰ نفر برای امنیت در شعب رأی مستقر می‌شوند.

وی تصریح کرد: مجموع تمام عواملی که در شعبه‌های رأی مستقر می‌شوند بین ۱۸ الی ۲۰ نفر هستند و به طور کلی دو هزار نفر تحت عنوان عوامل اجرایی برگزاری انتخابات را مدیریت می‌کنند.

همچنین فرماندار شهرستان آق قلا از برگزاری بیش از ۳۰ همایش و جلسه با علما، فرهنگیان، کارکنان ادارات، رأی اولی‌ها، بانوان و اقشار مختلف شهرستان برای مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات خبرداد.

وسعت شهرستان آق قلا بالغ بر یک هزار و ۷۶۳ کیلومتر مربع است که معادل ۶.۸ درصد از مساحت استان را شامل می‌شود.

۴۵هزار نفر در گمیشان واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند

امانگلدی ضمیر، فرماندار گمیشان، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تعداد نامزدهای انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان ۱۸ نفر است که برای یک کرسی مجلس با هم رقابت می‌کنند.

وی در رابطه با تعداد واجدین شرایط در این شهرستان گفت: تعداد واجدین شرایط رأی دادن در شهرستان گمیشان ۴۵ هزار و ۲۳۰ نفر هستند که از این تعداد سه هزار و ۱۰۳ نفر رأی اولی هستند.

ضمیر افزود: مجموعاً تعداد تعرفه‌های مربوط به انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی حدود ۱۰۰ هزار تعرفه است که ۲۰ درصد بیشتر از تعداد واجدین شرایط است تا در صورت لزوم با کمبود تعرفه مواجه نشویم.

وی تصریح کرد: برای شهرستان گمیشان ۵۳ شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده که از این تعداد ۴۳ شعبه ثابت، ۹ شعبه ثابت سیار و یک شعبه سیار ویژه صیادان تعیین شده است.

فرماندار گمیشان در رابطه با بحث امنیت صندوق‌های رأی گفت: بحث تأمین امنیت صندوق‌های رأی با نیروی انتظامی است و ما برای هر صندوق سه الی چهار نفر نیروی امنیتی قرار می‌دهیم.

ضمیر در رابطه با مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات گفت: ما امسال کل مراسم دهه فجر را با رویکرد انتخابات برگزار کردیم و هرکجا تریبونی در اختیار ما قرار دادند از این فرصت استفاده کردیم و مردم را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت کردیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر مراسم دهه فجر نشست‌ها و همایش‌هایی با فعالان فضای مجازی، سایت‌های محلی، رأی اولی‌ها، دانشجوها، نامزدهای تأیید صلاحیت شده، روسای ستادها و … برگزارشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست