• تاریخ: 2015-05-04
  • شناسه خبر: 3725
  • 657 بازدید

یک نکته :بندرترکمن بندر”ترکمن” است

ارکین نیوز – وقتی انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست و کودکی هفت ساله بودم از میان بحثهای بزرگترها می شنیدم، مردم به این نتیجه رسیدند که حال که دیکتاتوری به پایان رسیده و مردم خود سرنوشت خود را در دست داشته و جای R ...

8d1411caf31
ارکین نیوز – وقتی انقلاب اسلامی ایران به ثمر نشست و کودکی هفت ساله بودم از میان بحثهای بزرگترها می شنیدم، مردم به این نتیجه رسیدند که حال که دیکتاتوری به پایان رسیده و مردم خود سرنوشت خود را در دست داشته و جای “شاه” را گرفته اند، این شهر به جای عنوان “بندرشاه”، با نام با مسمای “بندرترکمن” زینت داده شود و به تدریج این موضوع و عنوان بر دلها و زبانها جاری شد.

عده ای به مخالفت برخاستند و حتی تلاش نمودند از نام نیکوی “اسلام” سوء استفاده و استفاده ابزاری نمایند و سعی کردند نام “بندر اسلام” را بر سر زبان ها بیاندازند اما مردم هوشیار بودند و هم هویت خود را از خطر مصون داشتند و هم دین خود را از استفاده ابزاری پاسداری کردند.

بزرگانی ایثارگرانه از حقوق اولیه مردم بندرترکمن دفاع کردند و با توجه به این که هنوز نظام جمهوری اسلامی مستقر نشده بود و گروههایی از خلاء قانون و قدرت در حال سوء استفاده بودند از خون و جان خود و امنیت خانواده شان مایه گذاشتند تا این شهر بندرترکمن شد.

بندر”ترکمن” ثمره خون و جان شهدای انقلاب است، به پاس خون شهیدان انقلاب اسلامی ایران، دقت کنیم تا وا‍ژه “ترکمن” را از بندرترکمن حذف نکنیم. چه ترکمن باشیم و چه فارس!

خلیج فارس، خلیج همیشه فارس است و بندرترکمن شهر همیشه “ترکمن” است.
ایلدش ترکمن صحرا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست