• تاریخ: 2015-05-15
  • شناسه خبر: 4028
  • 526 بازدید

گلستان با حضور قومیت های مختلف، نمونه بارز وحدت در کشور است

ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: این استان با حضور قومیت ها و مذاهب مختلف، نمونه بارز وحدت بوده و این یک فرصت برای کل کشور است. علی اصغر طهماسبی روز پنجشنبه در نشست فرمانداران، معاونین فرماند ...

81608738-6453727
ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: این استان با حضور قومیت ها و مذاهب مختلف، نمونه بارز وحدت بوده و این یک فرصت برای کل کشور است.

علی اصغر طهماسبی روز پنجشنبه در نشست فرمانداران، معاونین فرمانداران و بخشداران استان گلستان با معاون سیاسی وزیر کشور در گرگان اظهار داشت: گلستان در واقع نگارستان ایران بزرگ است که اقوام و مذاهب مختلف را در خود جای داده و خواهران و برادران دینی در کنار هم بدون هیچ مشکلی، تعامل و همکاری دارند.

معاون استاندار گلستان اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی باید از این وحدت به عنوان یک فرصت برای کل کشور استفاده کند.

طهماسبی گفت: با وجود کثرت و نیز همدلی، مشکل خاص سیاسی و اجتماعی در استان وجود ندارد و این امر از یکسو بیانگر همراهی استاندار و مسوولان با نماینده ولی فقیه است و از سوی دیگر همدلی و همزبانی مردم و مسوولان را نشان می دهد.

معاون سیاسی استاندار گلستان افزود: مهمترین شاخصه سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان؛ وحدت و همدلی مردم و مسوولان در راستای توسعه، رشد و پیشرفت گلستان می باشد بطوری که سال گذشته بالغ بر ۹۰ سخنران از جریان های مختلف سیاسی در استان حاضر شدند و بدون هیچ مشکلی این سخنرانی ها انجام شد.

وی به شبکه های اجتماعی نیز اشاره کرد و یادآور شد: در زمینه شبکه های اجتماعی، هر برنامه ای که اطلاع رسانی می شود؛ بدون مشکلی انجام می گیرد.

طهماسبی یادآور شد: تعامل جریانات سیاسی در استان با یکدیگر بالاست و با تصمیمات اتخاذ شده، هر برنامه سخنرانی که بخواهد در استان صورت گیرد؛ باید با تائید استاندار، شورای تامین استان و شهرستان ها و دستگاه ها و نهادهای امنیتی و انتظامی باشد که آنها خود را موظف به دادن مجوز می دانند.

وی با تاکید بر وجود وحدت و همگرایی در گلستان گفت: ۱۶ فرماندار و مسوول در شهرهای اهل سنت، از برادران اهل تسنن استان هستند و فرماندار یکی از شهرستان ها، با حمایت وزیر کشور و شخص استاندار، از بانوان اهل سنت است.

معاون استاندار گلستان همچنین به کمبود نیرو در چارت تشکیلاتی استانداری اشاره کرد و خواستار آن شد که برای جذب نیرو به این استان، نگاه ویژه ای وجود داشته باشد زیرا چارت تشکیلاتی آن براساس چارت سال ۱۳۷۶ است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر فرمانداران نیز در زمینه سند جامع کاری، همکاری خوبی داشته اند و هر شهرستان امروز دارای این سند است..

طهماسبی در ادامه گزارشی از روند فعالیت های سیاسی، امنیتی و اجتماعی ارایه داد و یادآور شد: ۱۰۵گروه فعال و غیرفعال سیاسی در استان وجود دارد و ۲۷ سایت نیز فعال است.

استان گلستان واقع در شمال ایران، یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲۹ شهر و حدود یک هزار روستا زندگی می کنند.

این استان مرزی با کشور ترکمنستان ، دریای خزر و استان های مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست