• تاریخ: 2015-07-23
 • شناسه خبر: 6480
 • 1,361 بازدید

گفتگویی شفاف با رشید نافعی نامزد احتمالی انتخابات مجلس دهم

ارکین نیوز – رشید نافعی کارمند اداره ارشاد آق قلا و از فعالان سیاسی اجتماعی ترکمنصحرا چند مدتی است که به صورت رسمی حضور خود در انتخابات را رسانه ای کرده است . رشید نافعی که به عنوان یک چهره اصلاح طلب مطرح است در حا ...

ارکین نیوز – رشید نافعی کارمند اداره ارشاد آق قلا و از فعالان سیاسی اجتماعی ترکمنصحرا چند مدتی است که به صورت رسمی حضور خود در انتخابات را رسانه ای کرده است . رشید نافعی که به عنوان یک چهره اصلاح طلب مطرح است در حال رایزنی برای تعیین حوزه انتخابیه خود است .
خبرنگار حوزه غرب ارکین نیوز گفتگویی بی پرده و صریح با رشید نافعی انجام داده است که بشرح ذیل منتشر می شود.
*جناب اقای نافعی شنیده میشود برای انتخابات مجلس دارید رایزنی میکنید ایا توانسته اید به جمع بندی برسید؟
قبل از هر چیز به خاطر ارتباطی که با بنده گرفتید و جویای احوال ما شدید تشکر میکنم.در رابطه با سوال شما باید عرض کنم چند صباحی است در بین اقشار گوناگون جامعه به رایزنی میپردازم .شاید عده ای بگویند نافعی کارش را به تاخیر میاندازد ولی عرض میکنم تفاوت انسانها و نمود صداقتها در چنین موارد نیز میتواند خودش را نشان دهد.بر عکس شاید اغلب کاندیداهای احتمالی من شروع صحبتهایم را با افراد نواندیش و متفکران و جوانان شروع کردم چرا که اعتقاد دارم در وضعیت کنونی گروههای مرجع و محرکین جامعه در بحث انتخابات حالت مدرن به خود گرفته است و اقشار نام برده شده فوق و وب سایتها و روزنامه ها و کانالها و شبکه های اجتماعی اهمیت بیشتری پیدا کرده و سرمایه های بانک اجتماعی دنیای جدید میباشند.و این دنیا نیز آدمها و افکار خاص خودش را میطلبد.با این اعتقاد اینجانب نیزدر دیدارهایم با افراد وزن بیشتری را به اینگونه افراد و کانالها قائل بودم. از این منظر بازخوردهای مثبت قابل توجهی دریافت نمودم در کنار این باز با دوستان داریم رایزنی میکنیم که چطور این بازخوردها و صداقتهای درونی مان را به لایه های پایین تر جامعه انتقال بدهیم .امیدواریم در این مورد نیز دورنمای امیدوارکننده ای را بتوانیم به تصویر بکشیم.
* آیا حوزه خودتان را مشخص ساخته اید که از آقلا یا حوزه بندرترکمن و کردکوی ثبت نام خواهید کرد؟
همانطوریکه در جواب سوال بالا اشاره داشتم مردم آق قلا و بندرترکمن با توجه به دردها و آسیبهای اجتماعی و عقب ماندگیهای مشترک از نظر مذاق سیاسی و انتخاباتی تفاوت فاحشی با هم ندارند شاید مشکلات عمده از نظر بعضیها شاید متولد شهر خاص بودن و داشتن طایفه و شناخته شدن در محل باشد که در جای خود پر بیراه هم نمی گویند. ولی اگر این نظر را بپذیریم که امروزه تا حدودی پارادایمهای رای دهی مردم و گروههای مرجع انتخاباتی تا حدودی عوض شده است ودنیای کنونی با ابزارهای مجازی و الکترونیکی وشبکه های اجتماعی، ارتباطات فوری اجتماعی را تسهیل ساخته است ، میتوانیم به سوال شما جواب بدهیم فلذا این موارد را دربستر هردو شهر مورد سوال با اندیشه چاشنی صداقت به رایزنی خواهیم پرداخت.
ثانیا دغدغه مهم دیگر بنده نگرانی منعکس یافته مردم طی رایزنیهایم مباشد که همگی بر تعدد کاندیداها انگشت میگذاشتند.و در این قضیه نیز برای این که پیشاپیش صداقتم را از الان نشان داده باشم فعلا خودم را در کنار مردم قرار میدهم گرچه مورد انتقاد بعضی دوستان نیز قرار گرفته ام که حرکتهایم به تاخیر افتاده است.
*حرف دیگری اگر دارید بفرمایید؟
اجازه دهید در خاتمه از استادم مرحوم دکتر عظیم گل یادی بکنم که همیشه میگفت شما صداقتتان را نشان بدهید بعد بگذارید بر عهده مردم.چون که مردم خیلی خوب درست را از نادرست تشخیص میدهند. و ما نیز سعی خواهیم کرد صداقت را پیشه خود خواهیم ساخت و اگر نتوانیم نظر مردم را جلب کنیم تقصیر و کوتاهی از ما خواهد بود چون اعتقاد داریم مردم آگاهند.
و برای شما نیز آرزوی توفیق درجهت ادامه مسیر اطلاع رسانی و روشنگری برای توسعه پایدار در منطقه را دارم .

 • بانو - 2015-07-26 در 10:45 ق.ظ

  برای جناب نافعی آ رزوی موفقیت در مسیر پیش رویشان را دارم و امیدوارم قشر روشنفکر جامعه بدون تعصبات با چشمی باز شایسته سالاری را بر قبیله بازی ترجیح دهند .
  گام هایتان استوار باد .

 • همشهری - 2015-07-27 در 10:17 ق.ظ

  توروخدا بگین این نافعی کیع..اقای مدیر سایت اگه چیزی بهت داده بگو ..من هرکجاذاین سایت را میگم اسم‌نافعی است…ایا نافعی را کسی میشنلسه میدونن کجایه..خونش کجاست.اصلا ازدواج کرده یا نه…یا که‌حتما پولداره و و‌چیزی بع مدیر سایت داده تا نافعی را بشناسن .مدیر یایت خداوکیلی بگو‌ایا بهت چیزی داده یا نه …خودت هستی و‌وجدانت
  مدیر سایت : آقای نافعی یکی از نامزدهای احتمالی مجلس دهم و مثل سایر نامزدهای انتخاباتی حق بیان دیدگاه های خود را دارد و اگر می بینید سایر نامزدها جهت نشر دیدگاه های خود اقدامی نمی کنند این مشکل مدیر سایت نیست .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست