• تاریخ: 2015-04-07
  • شناسه خبر: 3037
  • 538 بازدید

گام بلند مهندسان برای توسعه آشوراده

ارکین نیوز – رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان از تشکیل کارگروه ویژه برای توسعه گردشگری آشوراده در داخل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان خبر داد. به گزارش گلستان ما ؛ مهندس عبدالجلال ایری رئیس ساز ...

images
ارکین نیوز – رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان از تشکیل کارگروه ویژه برای توسعه گردشگری آشوراده در داخل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان خبر داد.

به گزارش گلستان ما ؛ مهندس عبدالجلال ایری رئیس سازمان نظام مهندسی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار گلستان ما اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی در سال جدید با رویکرد مردم مدارانه و توسعه استان به میدان خواهد آمد و در این راستا توسعه اماکن گردشگری چون آشوراده اولویت ما خواهد بود.

ایری اذعان کرد: در همین راستا کارگروه ویژه ای در داخل سازمان نظام مهندسی استان گلستان شکل می گیرد بنام توسعه گردشگری آشوراده و از این به بعد در مورد آن بحث و بررسی خواهد کرد.

وی با اشاره به پتانسیلهای بالای گردشگری در رونق اقتصادی مردم محروم منطقه بندرترکمن اظهار کرد: اگر این نقطه قطب گردشگری شود مردم منطقه هم از منافع آن برخوردار می شوند و از طرفی اشتغالزایی جوانان بندرترکمن و اطراف آن نیز بالا می رود ضمن اینکه نام و پرستیژ بندرترکمن هم بالاتر خواهد رفت ودر مقیاس های جهانی شناخته خواهد شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان گلستان خاطرنشان کرد: با تغییراتی که در سطح سازمان روی داده آرامش به سازمان بازگشته و بودجه سال جدید نیز ماده شده است و در اجرای برنامه ها هیچ مشکلی نداریم و به این سمت می رویم که مردم در راس برخورداری از خدمات نظام مهندسی قرار بگیرند.

ایری با بیان این که هم اکنون هفت هزار و ۵۰۰ مهندس در استان فعالیت می کنند، اظهار کرد: ساختار وضع موجود نظام مهندسی پاسخگوی این همه مهندس نیست و ما در دروه جدید در حال ساماندهی این وضعیت هستیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ادامه داد: یکی از اقدامات صورت گرفته برای خروج از رکود فعلی، دریافت حق الزحمه مهندسی بود.

وی در تشریح این موضوع گفت: تاکنون به این شکل بود که در شروع کار ۲۰ تا ۳۰ درصد از حق الزحمه مهندسین پرداخت و بقیه در حساب سازمان می ماند که این تجمیع آسیبی ایجاد می کرد به همین سبب تدبیر شد تا سی درصد از حق الزحمه مهندسی نقدا دریافت و بقیه در قبال اخذ ضمانت نامه مالی تا دو سال پرداخت گردد که این اقدام بسیار مثبتی بود و انشاء الله دستگاه های اجرایی ادامه دهنده این سند باشند.
منبع:http://www.golestanema.com/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست