• تاریخ: ۱۳۹۷-۱۰-۰۴
  • شناسه خبر: 27641
  • 306 بازدید

پیگیری های استاندار گلستان در وزارتخانه ها برای توسعه استان

ارکین نیوز-سید مناف هاشمی، استاندار گلستان با حضور یک روزه در تهران به منظور پیگیری موضوعات توسعه ای استان با تعدادی از وزیران و معاونین وزرا دیدار و گفتگو کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هاشمی رو ...

1545726731_collage_fotor

ارکین نیوز-سید مناف هاشمی، استاندار گلستان با حضور یک روزه در تهران به منظور پیگیری موضوعات توسعه ای استان با تعدادی از وزیران و معاونین وزرا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هاشمی روز دوشنبه سوم دیماه، ابتدا با دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور دیدار و گزارشی از وضعیت موجود استان، افزایش سرمایه گذاری ها، ارتقا شاخص ها و رشد بودجه های گلستان در موضوعات مختلف ارائه کرد.
استاندار گلستان سپس با دکتر رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت دیدار و گزارشی از آخرین وضعیت کارگروه تسهیل و احیای واحدهای تولیدی و کارخانه های تعطیل استان ارائه کرد.
وزیر صنعت در این دیدار گفت: با تمام قوا جهت کمک ویژه به توسعه صنعت گلستان همکاری و کمک می کنیم.
استان گلستان در حال حاضر رتبه دوم کشور در حوزه پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را داراست و طی یکسال گذشته ۳۷ واحد تولیدی صنعتی استان با دریافت این تسهیلات احیا شده اند.
دکتر هاشمی، استاندار گلستان در ادامه، با مهندس حبیب‌اله طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید دیدار و پیرو مصوبه هیئت وزیران در خصوص احداث شهرک های گردشگری در استان های شمالی، پیرامون ایجاد ۱۰ نقطه در استان و ارائه مستندات مربوطه جهت سیر مراحل بعدی به شورای عالی معماری و شهرسازی گفتگو کرد.
استاندار گلستان همچنین با همراهی شهردار گرگان، مدیرکل راه و شهرسازی و رئیس انجمن انبوه سازان استان با مهندس هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شهرک عمران و بهسازی شهری ایران دیدار کرد.
در سال ۹۷ مقرر شده تعداد ۲۷۹۲ واحد مسکونی در بافت های فرسوده، حاشیه نشین و تاریخی استان با اعتباری حدود ۱۱۲ میلیارد تومان در قالب تسهیلات با سود ۹درصد ، بازسازی و بهسازی شود.
در این خصوص آورده بخش خصوصی ۲۹۲ میلیارد تومان برآورد شده است.
در بحث توانمندسازی و ساماندهی این بافت ها مبلغ ۴۱٫۸ میلیارد تومان به استان در قالب سهم شرکت بازآفرینی اختصاص یافته و سهم شهرداری ها ۲۱۶٫۵ میلیارد تومان و سهم دستگاه های عضو ستاد بازآفرینی استان ۱۲۳٫۷ میلیارد تومان منظور شده است.
دکتر هاشمی، استاندار گلستان با دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز دیدار و پیرامون موضوعات اشتغال، ارائه تسهیلات به متقاضیان، سرمایه گذاری و منابع اعتباری استان گفتگو کرد.
توجه به پروژه های مهم زیر ساختی استان و رفع مشکلات اعتباری آنها جهت تسریع در تکمیل و تامین کسری اعتبارات هزینه ای استان از جمله خواسته های استاندار گلستان در این دیدار بود.
1545726744_photo_-_-
در این دیدار دکتر نوبخت دستورات لازم جهت تامین اعتبارات متناسب با شرایط پروژه های گلستان را صادر کرد.
دکتر هاشمی همچنین با مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوان دیدار کرد که در پایان مقرر شد مجموعه ورزشی شهدای گلستان (کریم آباد) با قول مساعد وزیر ورزش و اعتبار ۴ میلیارد تومان راه اندازی شود.
برگزاری دوازدهمین نشست با مجمع نمایندگان استان آخرین برنامه استاندار گلستان در تهران بود که در آن پیرامون مسائل استان، بحث و بررسی شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *