• تاریخ: 2015-05-17
  • شناسه خبر: 4134
  • 1,243 بازدید

پیام تبریک دستیار ویژه رییس جمهور به مناسبت سالروز تولد شاعر ترکمن مختومقلی فراغی

ارکین نیوز-بی شک، سیره و آثار به جای مانده از این شاعر گرانسنگ، که عشق به ایران و اسلام از بارزترین ویژگی های او بوده است، می تواند برای ایرانیان بویژه اهالی فرهنگ دوست استان گلستان و ترکمن های جهان منشاء الهام بخش و اثر ...

images (25)
ارکین نیوز-بی شک، سیره و آثار به جای مانده از این شاعر گرانسنگ، که عشق به ایران و اسلام از بارزترین ویژگی های او بوده است، می تواند برای ایرانیان بویژه اهالی فرهنگ دوست استان گلستان و ترکمن های جهان منشاء الهام بخش و اثر گذار باشد.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، با انتشار پیامی به مناسبت دویست و هشتاد و دومین سالروز تولد عارف و شاعر مردمی مختومقلی فراغی، تولد این شاعر و ادیب ترکمن را به تمامی ترکمن ها و عموم ملت ایران و مردم خونگرم استان گلستان تبریک گفت.

فراغی ، از جمله مفاخر ادبی شهیر استان گلستان و ترکمن و علاقه مند به ایران و اسلام بوده که آثار ادبی گرانسنگی از خود به یادگار گذاشته است.
علی یونسی در این پیام، نقش مختومقلی فراغی را در پیوند فرهنگی ایران و ترکمنستان مهم ارزیابی کرده است.

متن کامل پیام دکتر علی یونسی به شرح زیر است:
بسمه تعالی
دویست و هشتاد و دومین سالروز تولد عارف و شاعر گرانقدر و مردمی ْ “مختومقلی فراغی” را که یکی از مفاخر ادبی ترکمن های ایران و جهان است ، به عموم مردم شریف ایران، گلستانی های عزیز و به ویژه ترکمن های خونگرم و مهربان تبریک می گویم.
بی شک، سیره و آثار به جای مانده از این شاعر گرانسنگ، که عشق به ایران و اسلام از بارزترین ویژگی های او بوده است، می تواند برای ایرانیان بویژه اهالی فرهنگ دوست استان گلستان و ترکمن های جهان منشاء الهام بخش و اثر گذار باشد.
گرامیداشت سالروز این شاعر فرهیخته که توسط مردم عزیز و مسوولان استان گلستان، به نیکی برگزار می شود جای تقدیر و تشکر دارد. و بی تردید تقدیر و بزرگداشت شاعر ترکمانی در تقویت و پیوند فرهنگی و تاریخی دو ملت ایران و ترکمنستان نقش تعیین کننده ای خواهد داشت.
علی یونسی
دستیار ویژه رییس جمهور در امور
اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی

انسجام ملی

  • شهروند - 2015-05-18 در 12:02 ب.ظ

    به گفته آقای خاتمی رئیس جمهور اسبق کشورمان. مختوم قلی به تمام بشریت تعلق دارد

  • جلیل - 2015-05-18 در 1:15 ب.ظ

    احسنت به تمام کسانی که به یاد ایران . گلستان و ترکمن صحرا هستند .
    اقای یونسی سپاسگذاریم از پیام شما .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست