• تاریخ: 2016-01-27
  • شناسه خبر: 13869
  • 446 بازدید

هیوه چی:کلنگ زنی و بهره برداری از ۳۹ طرح در آق قلا اجرا می شود

ارکین نیوز- الیاس هیوه چی فرماندار آق قلا روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: اعتبار مجموع این طرح ها ۲۰۹ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال بوده که ۱۸ طرح آن درحوزه عمرانی و ۹۲ میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال اعتبار اجرا شده است. وی ...

ارکین نیوز- الیاس هیوه چی فرماندار آق قلا روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: اعتبار مجموع این طرح ها ۲۰۹ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال بوده که ۱۸ طرح آن درحوزه عمرانی و ۹۲ میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال اعتبار اجرا شده است.

وی ادامه داد: در بخش تولیدی و اشتغالزائی ۱۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰۳ میلیارد و ۳۷۶ میلیون ریال و با ۸۲ فرصت اشتغال به بهره برداری خواهد رسید.
فرماندار آق قلا افزود: در بخش عمرانی مهمترین پروژه مربوط به آب و فاضلاب روستائی با اعتبار ۳ میلیارد ریال و در بخش تولیدی و اشتغالزائی سه طرح کمیته امداد امام (ره) با اعتبار ۵۱۰ میلیون ریال است.

هیوه چی گفت: همچنین عملیات اجرایی پنج طرح در حوزه آب منطقه ای، شهرک صنعتی و مخابرات با ۱۳ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده ، آغاز می شود.

وی در خصوص فعالیت ستاد دهه فجر شهرستان نیز گفت که این ستاد از آذرماه کار خود را در قالب ۱۷ کمیته آغاز کرده است.

به گفته وی اجرای برنامه های فرهنگی، جنگ شادی، دیدار با خانواده های معظم شهدا، برگزاری محافل انس با قرآن با رویکرد مسجد محوری در ۱۰ مسجد شهرستان، راه اندازی کاروان های سلامت و برگزاری برنامه هایی در حوزه پایگاه های بسیج، بانوان و خانواده از دیگر برنامه ریزی ها برای این ایام است.

هیوه چی با اشاره به ایجاد کارگاه فرش ریزباف ترکمن نیز اظهار داشت: این کارگاه با ۴۰ کارآموز با اعتبار اولیه یکصد میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید.

آق قلا با افزون بر ۱۰۹ هزار نفر جمعیت در شمال استان گلستان و در فاصله ۱۵کیلومتری گرگان واقع است، بیشتر ساکنان این شهرستان را هموطنان ترکمن تشکیل می دهند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست