• تاریخ: 2016-01-16
  • شناسه خبر: 13331
  • 447 بازدید

هیوه چی:اجرای دقیق انتخابات در گرو تسلط مجریان انتخابات به قانون است

ارکین نیوز- فرماندار شهرستان آق قلا گفت: اجرای دقیق انتخابات در گرو تسلط مجریان انتخابات به قانون است و هرچه بر اصول و ضوابط و مقررات انتخاباتی مسلط باشند به همان میزان از حقوق مردم دفاع خواهد شد. به گزارش کمیته اطلاع رس ...

ارکین نیوز- فرماندار شهرستان آق قلا گفت: اجرای دقیق انتخابات در گرو تسلط مجریان انتخابات به قانون است و هرچه بر اصول و ضوابط و مقررات انتخاباتی مسلط باشند به همان میزان از حقوق مردم دفاع خواهد شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان آق قلا،الیاس هیوه چی در دوازدهمین جلسه ستاد انتخابات شهرستان که با حضور کارشناسان معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری برگزار گردید به اقدامات انجام شده در چند ماه گذشته برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات در این شهرستان اشاره کرد و ابراز داشت: ۱- رصد کردن فعالیت های داوطلبان احتمالی و تشکل های سیاسی استان ۲- بازدید میدانی از آمادگی دستگاههای اجرایی و بررسی وضعیت و ارزیابی میزان آمادگی آنها برای برگزاری انتخابات ۳- آموزش کارشناسان و مسئولین برگزاری انتخابات ۴- برگزاری جلسات ستاد امنیت شهرستان و برگزاری دیگر جلسات لازم جهت برگزاری هرچه بهتر انتخابات از جمله اقدامات انجام شده می باشد.
وی با اشاره به این سخن “جسارت در عمل نتیجه بصیرت در نظر است” اظهار داشت: انسان هایی که از نظر تئوری و نرم افزاری بر حوزه فعالیت خود تسلط دارند در حوزه عملکردی معمولاً با جسارت عمل می کنند و این نیاز ما بود که خوشبختانه در این دوره بیش از دوره های گذشته و شاید چند برابر آن در حوزه تسلط بر قوانین و مقررات تاکید شد.
این مقام مسئول در شهرستان آق قلا به برگزاری انتخابات با سابقه بیش از یک قرن در ایران اشاره کرد و اظهار داشت:خوشبختانه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا به فرمان امام خمینی(ره) با تاکید بر رای مردم شکل گرفت.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان آق قلا در ادامه افزود: قدرت انتخاب مردم و مشارکت آنها معیار توسعه یافتگی هر کشور محسوب می شود و در شرایط فعلی که جهان دچار بحران می باشد باید تلاش کنیم که حداکثر مشارکت مردم را داشته باشیم و این مهم تنها با داشتن فضای با نشاط و افراد با انگیزه امکان پذیر است.
وی تصریح کرد: در شرایط فعلی برای اجرای خوب برجام به برگزاری انتخاباتی بدون حاشیه نیاز داریم و باید انتخابات را به گونه ای مدیریت کنیم که حضور حداکثری مردم و بدون حاشیه را داشته باشیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان آق قلا با بیان این که هیات های اجرایی توانستند با دقت و سرعت به وظایف خود در زمینه بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی عمل کنند، اظهار داشت: هیات های اجرایی با تلاش شبانه روزی و با توجه به رعایت حق الناس و تکیه بر نظرات مراجع چهارگانه، توانستند وظایف خود را در زمان مقرر به انجام رسانند.
وی با اشاره به این که انتشار اخبار انتخابات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی شور و شوق انتخابات را در جامعه افزایش می دهد، افزود: هرچه فضای بانشاط تری در انتخابات حاکم باشد، نظام و مردم سود بیشتری خواهند برد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست