• تاریخ: 2015-06-14
  • شناسه خبر: 4926
  • 696 بازدید

همایش بزرگداشت ۲۴ خرداد در گرگان برگزار شد

ارکین نیوز-همایش بزرگداشت ۲۴ خرداد سالروز انتخاب دکتر حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران یکشنبه شب در سرسرای دانشگاه آزاد گرگان با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار، شماری از روحانیت شیعه و سنی، مسوولان، جوانان و ...

81646405-6519550
ارکین نیوز-همایش بزرگداشت ۲۴ خرداد سالروز انتخاب دکتر حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران یکشنبه شب در سرسرای دانشگاه آزاد گرگان با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار، شماری از روحانیت شیعه و سنی، مسوولان، جوانان و دانشجویان استان گلستان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان طی سخنانی در این مراسم با اشاره به مشکلات پیش روی دولت بویژه در شرایط حساس کنونی، ابراز امیدواری کرد که با همراهی و همدلی مردم، رییس جمهوری بتواند بر موانع توسعه کشور و رفاه عمومی فایق آید.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی افزود: انتظار می رود دولت با سرانگشت تدبیر مشکلات را از پیش پای ملت بویژه در رابطه با مسایل اقتصادی بردارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خطاب به مسوولان کشوری و استانی بویژه استاندار گلستان گفت: دعا می کنم در جهت حل مشکلات مردم، موفق باشید.

همچنین استاندار گلستان در این مراسم گفت: آن دسته افرادی که مسوولیت سیاسی در کشور دارند، مسوولیت شعار دادن ندارند و باید برای مردم کار و تلاش عینی و عملی کنند.

حسن صادقلو با اشاره به موضوع هسته ای که پیش از این برای کشور تبعات امنیتی و سیاسی ایجاد کرده بود، گفت: اکنون این موضوع با تدبیر رییس جمهور و حمایت رهبری به ‘مدیریت هزینه و فایده’ تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه شاخصه این دولت تدبیر، امید و عقلانیت است، گفت: رویکرد دولت توصیه ای و مشورتی فارغ از تصمیم های لحظه ای شبانه است و به معنای واقعی کلمه اعتدالی و قانون گرا است.

استاندار همچنین با اشاره به برخی چالش های فرارو و در عین حال برنامه های توسعه ای گلستان ابراز داشت: جذب ۷ هزار نیروی مازاد توسط دولت قبل در دستگاههای اجرایی گلستان باعث شده است سالانه ۷۰ میلیارد ریال کسر بودجه بابت پرداخت حقوق آنها از محل اعتبارات عمرانی تامین شود.

صادقلو ادامه داد: در حالی که تا چندی پیش معوقات بانکی استان گلستان رقمی بین ۸۵۰ تا ۱۱۵۰ میلیارد تومان بود اما با تدبیر و برنامه در شیب معنادار به سوی کم شدن است.

وی ابراز داشت: با وجود محدودیت منابع مالی دولت پارسال ۷۹ میلیارد تومان به دهیاریها و ۳۴۸ میلیارد تومان به شهرداریهای گلستان کمک کرد همچنین در دهه فجر گذشته ۹۳۵ پروژه با ۴۴۸ میلیارد تومان اعتبار و در هفته دولت دهها طرح با هزینه ۴۸۹ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه صادرات پارسال گلستان ۳۵ درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشت، گفت: اکنون دستگاههای اجرایی گلستان بر اساس سند جامع فعالیت دارند چراکه همه دستگاهها سند جامع حوزه کاری خود را تهیه کرده اند و حتی در حوزه امنیتی سند جامع گلستان با ۲۹ موضوع تدوین شده است.

همچنین در این مراسم شماری از نمایندگان اقشار و تشکل های گلستان از جمله دانشگاهیان، اصناف و حوزه اقتصاد و فعالان سیاسی و اجتماعی به ایراد سخن پرداخته و دیدگاههای حوزه خود را در ابعاد مختلف بیان داشتند.

استان شمالی گلستان به مرکزیت گرگان با حدود ۲۰ هزار کیلومتر مربع و ۱٫۸۵۰ میلیون نفر جمعیت در سطح ۱۴ شهرستان دارد/ایرنا
81646405-6519545
81646405-6519552
81646405-6519547
81646405-6519553

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست