• تاریخ: 2018-02-12
  • شناسه خبر: 25432
  • 461 بازدید

نماینده ولی فقیه در گلستان: جاذبه‌های گردشگری گلستان زیر خاک دفن شده است

ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: بسیاری از جاذبه‌های گردشگری استان گلستان زیر خاک دفن شده است. آیت الله سید کاظم نورمفیدی بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران استان گلستان، اظهار کرد: گردشگری به عنوان یک تجا ...

ارکین نیوز- نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: بسیاری از جاذبه‌های گردشگری استان گلستان زیر خاک دفن شده است.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران استان گلستان، اظهار کرد: گردشگری به عنوان یک تجارت و صنعت پردرآمد شناخته شده که می‌تواند گلستان را متحول کند و متولیان این بخش باید با برنامه ریزی، استعدادهای استان را نمایان کنند.

وی افزود: استعدادهای گردشگری استان گلستان زیر خاک دفن شده و به طور مثال دیوار دفاعی گرگان با طول ۲۰۰ کیلومتر میراث ارزشمندی است که حتی آقای سلطانی فر رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی از آن بی خبر بود و نیاز است تا در این شرایط مسئولان پیگیر باشند نه اینکه پشت میز بنشینند و امضا کنند.

نورمفیدی بیان کرد: کارهای زیادی در راستای توسعه استان گلستان انجام شده اما هنوز مشکلات زیادی داریم و مسئولان باید برای رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال نسل جوان مردم تلاش کنند.

وی افزود: برای دستیابی به توسعه باید نگاه برنامه‌ای و توسعه‌ای داشت و مسئولان استان باید مراقب باشند تا گرفتار پیچ و خم‌های روزمرگی نشوند.

شرایط کشاورزی گلستان بدتر شده است

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه اقتصاد استان بر دوش کشاورزی و کشاورزان قرار دارد، کفت: البته وضعیت کشاورزی استان قانع کننده نیست زیرا کشاورزی ما سنتی بوده و شرایط بدتر از گذشته شده است.

نورمفیدی تصریح کرد: کشاورز جان زمین را می‌گیرد تا خودش زنده باشد و این مدل کشاورزی توسعه‌ای نیست و مردم و مسئولان باید قدر آب و خاک را بدانند زیرا برای تجدید یک سانتی متر خاک به ۵۰۰ سال زمان نیاز است.

وی ادامه داد: کشاورزی ما باید بر اساس علم و کارشناسی باشد و برای خاک و آب و نحوه استفاده از آن برنامه داشته باشیم.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه ۲۸۰ هزار هکتار زمین در گلستان نیاز به زهکشی دارند، اظهار کرد: به گفته مسئولان ۱۰ هزار هکتار از اراضی پایین دست زهکشی شده و آب مورد نیاز تالاب آلاگل از همین محل تامین شده است، بنابراین امکان انجام کارهای اساسی در کشورزی استان وجود دارد.

نورمفیدی نیروی انسانی را اصل و اساس توسعه دانست و گفت: نگاه مسئولان استان باید بر مبنای توسعه انسانی باشد و می‌توان گره‌ها و از این طریق بن بست‌های در مسیر پیشرفت را باز کرد/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست