• تاریخ: 2021-01-31
  • شناسه خبر: 30738
  • 727 بازدید

نماینده ولی‌فقیه در گلستان: مزدوران به دنبال تفرقه بین مسلمانان هستند

ارکین نیوز-نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: از مهم‌ترین برکات انقلاب این بود که ایران اسلامی از دست مستشاران و سلطه آمریکایی‌ها نجات یافت و به استقلال رسید. به گزارش دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان، آیت‌الله سیدکاظم نورمف ...

ارکین نیوز-نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: از مهم‌ترین برکات انقلاب این بود که ایران اسلامی از دست مستشاران و سلطه آمریکایی‌ها نجات یافت و به استقلال رسید.

به گزارش دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی اظهار داشت: امروز دشمنان، شیعه مزدور و سنی مزدور و هم شیعه جاهل و سنی جاهل را تحریک به اختلاف و تفرقه می‌کنند تا به منافع خود برسند.

وی با اشاره به فیلمی در کشور انگلیس که به بهانه  تفرقه افکنی میان شیعه و سنی ساخته شده است، ابراز داشت: علمای اسلام و مسلمین و روشنفکران امت اسلام باید حواسشان جمع باشد تا به مسائل اختلاف انگیز و تحرکات دشمن، دامن زده نشود.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه، امروز تمام تحرکات دشمن براین است که میان امت اسلامی جنگ و دعوا ایجاد کند تا به منافعش برسد، افزود: ممکن است در میان اهل تشیع و تسنن افرادی باشند که جاهلانه و نادانسته دست به کارهایی بزنند و باعث اختلاف و تفرقه افکنی شوند اما آگاهان نباید در دام این نادانی‌ها بیفتند.

وی با اشاره به اینکه، امروز ایران اسلامی در جهات مختلف قدرت اول منطقه است، افزود: بنا به فرموده پیامبر اکرم (ص) که مسلمین باید ید واحده باشند، امروز همه مسلمانان با وحدت در کنار هم ید واحده هستند و تمام تلاش دشمن هم این است که همانند کشورهای سوریه، فلسطین، عراق و یمن بین مسلمین جنگ و دعوا ایجاد کند.

آیت‌الله نورمفیدی با اشاره به اینکه، همه این موارد و جنگ و اختلاف‌ها در جهت منافع دشمنان بوده است، افزود: دشمن می‌خواهد تفرقه درست کند و در میان این تفرقه و سرو صدا و تنش در منطقه به دنبال منافع خود باشد.

وی تاکید کرد: امروز همه ناراحتی دشمنان این است که چرا ایران در مسائل منطقه تاثیرگذار است و باعث می شود که جلوی منافع آمریکا در منطقه را  بگیرد.

امام جمعه گرگان همچنین  ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر گفت: در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم و لازم است در این ایام به آثار و برکات انقلاب بزرگ اسلامی توجه کنیم.

وی با بیان اینکه، انقلاب اسلامی معجزه ای در تاریخ بشریت بود، گفت: لطف و اراده الهی بود که ملت ایران با دستان خالی اما با رهبری یک عالم، روحانی و مرجع تقلید بتواند بر یک رژیم تا بن دندان مسلح پیروز شود و آن را از تخت قدرت به زیر بکشد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه، از مهم ترین برکات مهم انقلاب این بود که ایران اسلامی از دست مستشاران و سلطه آمریکایی‌ها نجات یافت، افزود: در آن دوران این کشور اسلامی، قرآنی و محمدی با تمام شئونش تحت سلطه بیگانگان و آمریکایی‌ها بود واستقلال نداشت و هرچه آنها دستور می‌دادند باید عملی می‌شد.

آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه، آنها تاریخ هجرت رسول خدا (ص) را عوض کرده و تاریخ شاهنشاهی را جایگزین کردند، افزود: بنای کار آنها بر این بود که دین را کمرنگ کنند و از کارهایی هم که اواخر اتفاق افتاد این بود که باعث تبعید امام راحل به ترکیه شدند تا به مستشاران آمریکایی مصونیت بدهند.

وی با اشاره به اینکه در قبل از انقلاب اینقدر ذلیل بودیم که مستشاران آمریکایی از ما حق توحش می‌گرفتند، گفت: آنها به این خاطر حق توحش می‌گرفتند که اینجا یک ملت وحشی هستند و ما چون در میان ملت وحشی کار می‌کنیم با مطرح کردن جریان کاپیتولاسیون حق توحش بگیریم.

نماینده ولی فقیه در گلستان افزود: این امام بزرگ بود که آمد و کشور را از حلقوم دشمنان اسلام، پیغمبر و قرآن بیرون کشید و آزاد کرد. بزرگترین نعمت همین نعمت انقلاب است و امروز بحمدالله تنها کشوری در جهان هستیم که به آرمان‌های اسلامی پایبند و متعهد هستیم.

آیت‌الله نورمفیدی با اشاره به اینکه، امروز آزادی قدس شریف آرزوی همگان است، گفت: متاسفانه برخی کشورهای عربی و اسلامی با دشمن سازش و همکاری می‌کنند و امروز تنها کشوری که خار چشم دشمنان و صهیونیسم شده است، ایران بزرگ اسلامی است.

وی با تاکید براینکه امروز ایران اسلامی پشتیان اسلام و مسلمین است، تصریح کرد: همه این نعمات از برکات بزرگی است که باید قدردان آن باشیم. یکی از آثار و برکات انقلاب، وحدت امت اسلام است و همه وظیفه داریم سیره نبوی را در امت اسلامی پیاده کنیم.