• تاریخ: 2015-03-04
  • شناسه خبر: 2135
  • 1,161 بازدید

نماینده ولی‌فقیه در گلستان: احیای جزیره آشوراده، تحول اقتصاد منطقه را به دنبال دارد

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: اقتصاد استان گلستان نسبت به مازندران بسیار پایین است و باید بتوان جزیره آشوراده را احیا کرده و نسبت به تحول اقتصاد استان گام‌های موثری برداشت. آیت الله نورمفیدی در دیدار ب ...

139303291700315813038713
ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: اقتصاد استان گلستان نسبت به مازندران بسیار پایین است و باید بتوان جزیره آشوراده را احیا کرده و نسبت به تحول اقتصاد استان گام‌های موثری برداشت.

آیت الله نورمفیدی در دیدار با مسئولان سازمان میراث فرهنگی کشور اظهار داشت: احیای جزیره آشوراده استان گلستان، تحول اقتصاد منطقه را به دنبال دارد و باید با حفظ مسائل محیط زیست آن را احیا کرد.
وی افزود: همیشه برای مرمت و بازسازی و احیای مواریث فرهنگی در همه دوره‌ها به مدیریت‌های مختلف سفارش کرده‌ام و در خصوص جزیره آشوراده از رئیس جمهور تا مدیرکل به همه سفارش شده که این جزیره احیا شود.
وی بر انتخاب سرمایه‌گذار داخلی برای اجرای طرح‌های گردشگری این جزیره تاکید کرد وافزود: این جزیره می‌تواند سواحل استان گلستان را احیا کرده و هماهنگی وهمکاری محیط‌زیست و منابع طبیعی در خصوص استفاده صحیح از این منابع می‌تواند موثر باشد.
نورمفیدی گفت: باید با تلاش و جدیت فراوان درحوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان ، نسبت به رونق اقتصاد منطقه اقدام شود.
معاون پارلمانی وحقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این جلسه گفت: آن چه که قرار است در جزیره آشوراده اجرا شود به صورت کامل با محیط زیست هماهنگ است و می‌تواند تاثیر به‌سزایی در خصوص اقتصاد و گردشگری استان گلستان داشته و تحول عظیم را به بار آورد.
درویش امیری بر تکمیل طرح جامع جزیره آشوراده تاکید کرد و افزود: با نظر کارشناسان نسبت به تکمیل و اجرای طرح جزیره آشوراده اقدام خواهد شد.
وی افزود: این طرح براساس طرحی که توسط محیط زیست و کارشناسان تائید شده، است.
معاون پارلمانی وحقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بر استفاده از ساختمان صاحب نام قدیمی در این طرح اشاره داشت و افزود: طراحان این طرح باید مقیم این منطقه باشند تا به صورت کلمل به ساختمان‌های قدیمی این منطقه آشنایی کامل داشته باشند.
وی همچنین حمایت از این طرح را خواستار شد و این طرح را نماد هویت ملی و اصالت دانست و گفت: باید این فرهنگ وهویت احیا شود.
سایت میراث فرهنگی گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست