• تاریخ: 2016-01-14
  • شناسه خبر: 13219
  • 2,076 بازدید

نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ مهندس امان زاده در یلمه سالیان

ارکین نیوز – در جمع عده کثیری از روحانیون ، جوانان و اقشار مختلف روستای یلمه سالیان ،نشست هم اندیشی مهندس امان زاده دیشب برگزار گردید. ابتدا محمد خواجه نماینده شورای استان گلستان در شوراهای عالی کشور و از فعالین سی ...

ارکین نیوز – در جمع عده کثیری از روحانیون ، جوانان و اقشار مختلف روستای یلمه سالیان ،نشست هم اندیشی مهندس امان زاده دیشب برگزار گردید.
ابتدا محمد خواجه نماینده شورای استان گلستان در شوراهای عالی کشور و از فعالین سیاسی به نام بندر ترکمن و گمیشان ضمن با اهمیت دانستن بینش سیاسی و با بیان استدلالاتی ، مهندس امان زاده را به سبب دارا بودن بینش و سواد سیاسی و مقبولیت وی در تمامی شهرستان های ترکمن صحرا و توانایی لابی گری در سطح بالا بهترین گزینه برای نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه اق قلا دانست .
سپس مهندس امان زاده با بیان نشست های دوره ای در کلیه روستاهای شهرستان و همچنین چندین نشست مستمر در گرگان و روستاهای اطراف ضمن یادآوری محرومیت های حاد حوزه انتخابیه آن را مستتر در چشم اندازهای زیبای جنگل ها و مناظر طبیعی استان دانسته که متاسفانه به این دلیل و برداشت نادرست مسولین بالا دستی ناشی از این موضوع تا حال اقدام در خور شایسته برای این استان در خصوص ایجاد اشتغال و توسعه پایدار علی الخصوص منطقه ترکمن صحرا انجام نگردیده و به خاطر این موضوع نسبت سایر استانها از محرومیت مضاعفی رنج می برد.
مهندس امان زاده همچنین سد وشمگیر را نعمتی برای روستاها و اراضی افراد دانسته که متاسفانه با عدم رسیدگی و مدیریت های نا موفق ، از کارآمدی در جهت آبیاری اراضی حتی مجاور نا توان بوده و بدین سبب کشاورزی را در این منطقه به رکود کشانده است.
ایشان یکی از اولویت های کاری را احیا کارکردهای گذشته سد در منطقه دانسته و یاد آوری نمود که با توجه به محوریت کشاورزی در منطقه رکود کشاورزی یعنی توقف زندگی و معیشت در منطقه می باشد.مهندس امان زاده یادآور شد که بعد از گذشت سه دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی و به جهت برون رفت از مشکلات عدیده در منطقه و دفاع جانانه از حق منطقه داشتن نماینده ای بومی از شهرستان آق قلا از ضروریات است، علی الخصوص که امروزه با توجه به رویکرد دولت در استخراج نفت و گاز در شهرستان آق قلا، برای تاثیر گذاری در جذب نیروی کار در این پروژه ها و دیگر پروژه های متاسفانه متوقف شده در شهرستان مثل پتروشیمی و یا استخدام افراد بومی در شهرک صنعتی آق قلا چاهمیت دو چندانی دارد.
ایشان با اشاره به آمار بیکاری بسیار بالای شهرستان اق قلا و تبعات منفی ان در کاهش ازدواج جوانان ، کاهش آمار دانشجویان ، اعتیاد و به تبع آن طلاق ناشی از آن، اظهار امیدواری کرد که این موارد با همت مردم در انتخاب نماینده ای قوی در مجلس و با استفاده از فضای رفع تحریم های ظالمانه پس از توافق هسته ای (برجام) رفع گردد.
در پایان مهندس امان زاده پاسخگوی پرسش های طلاب و جوانان روستا بوده ،روحانیون حاضر ضمن اعلام حمایت و توصیه های لازم برای حضار، برای موفقیت ایشان دعای خیر نمودند.
IMG_20160114_174445

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست