• تاریخ: 2019-01-03
  • شناسه خبر: 27717
  • 521 بازدید

نشست خبری استاندار گلستان با اصحاب رسانه

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به تلاش و همکاری نمایندگان و مدیران استان جهت رشد و ارتقا بودجه اظهار کرد: به هیچ عنوان کاهشی در بودجه ۹۸ گلستان صورت نگرفته و بودجه جاری استان بین ۱۶٫۵ تا ۲۰ درصد، بودجه عمرانی استانی ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به تلاش و همکاری نمایندگان و مدیران استان جهت رشد و ارتقا بودجه اظهار کرد: به هیچ عنوان کاهشی در بودجه ۹۸ گلستان صورت نگرفته و بودجه جاری استان بین ۱۶٫۵ تا ۲۰ درصد، بودجه عمرانی استانی بین ۶ تا ۱۰ درصد و بودجه عمرانی ملی گلستان ۳۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۱۲ دی ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان، ضمن تسلیت به مناسبت رحلت جانگداز آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد: گلستان در سال ۹۶ با پرداخت ۱۱۰۰ میلیارد تومان رتبه چهارم کشور را در اعطای تسهیلات رونق تولید کسب کرد.

وی با اشاره به رشد گلستان در این زمینه، ادامه داد: امسال گلستان با پرداخت ۴۵۸ میلیارد تومان به ۱۳۸ واحد تولیدی تا به امروز پس از استان البرز رتبه دوم کشور را داراست.

وی با بیان آمار اشتغال استان، گفت: بر اساس سامانه رصد تا امروز ۲۰ هزار و ۶۲۶ شغل ایجاد شده در سال جاری ثبت شده و به لحاظ برنامه اعلام شده از سوی دولت، گلستان صددرصد اشتغال خود را ایجاد کرده و به لحاظ تعهد ۳۰ هزار شغلی که برای خود ایجاد کردیم تا کنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته ایم.

استاندار گلستان، در پاسخ به سوالی در خصوص پارک پسماند یادآور بیان کرد: پارک پسماند یکی از بهترین پروژه های استان است که در گام اول مانع تخلیه ۳۷ ساله زباله، نخاله های ساختمانی و فاضلاب در این مکان شدیم و سپس در فاز دوم این پارک در تپه هزار پیچ اقدام به درخت کاری شده است و با اعتبارات لازم در حال انجام است.

دکتر هاشمی در پاسخ به ابهاماتی که در خصوص نسبت فامیلی اش با برخی فرمانداران مطرح می شود، گفت: با هیچ فرمانداری نسبت فامیلی ندارم و فرمانداران غیربومی را به دلیل شناختی که از آنان در کار داشته ام معرفی کرده ام و البته ترجیحم در انتصاب هر سه معاون استفاده از ظرفیت های بومی استان بوده است.

وی از تلاش های صورت گرفته در زمینه های مختلف سرمایه گذاری در گلستان سخن گفت و افزود: طراحی های شهرک کشاورزی با محوریت میگو صورت گرفته است و التبه تلاش داریم تولید میگو گلستان را در سال آینده به دو برابر سال جاری افزایش دهیم و همچنین پس از تکمیل فاز ۴ هزار هکتاری مجتمع پرورش میگوی گمیشان باید زیرساخت های لازم در سطح ۱۰ هزار هکتار برای حضور سرمایه گذاران ایجاد شود.

وی با اشاره به برخی پیگیری های خاص خاطر نشان کرد: بیش از ۸ سال است که اقدامی برای پتروشیمی گلستان صورت نگرفته و امروز پس از رایزنی های فراوان و پیگیری نمایندگان به اینجا رسیده‌ایم که یکی از راه‌های فعال شدن این سرمایه‌گذاری وارد شدن بخش خصوصی است .

وی ادامه داد: نگاه ما در این پروژه توجه به مردم است و تلاش داریم این پروژه در نگاه وزیر نفت مقرون به صرفه باشد و همچنین در این راستا شرکت سرمایه گذاری پارسیان و تعاونی روستایی کشور آمادگی سرمایه گذاری را دارند.
استاندار گلستان در خصوص جزیره آشوراده نیز تصریح کرد: پس از اخذ ۱۲ استعلام و اختصاص ۵ میلیارد تومان از منابع استان پروژه گردشگری جزیره آشوراده با نظارت کامل سازمان محیط زیست آغاز شد.

دکتر هاشمی ادامه داد: در بودجه ۹۸ برای لایروبی کانال های خزینی و چاپاقلی و ایجاد زیرساخت های گردشگری در جزیره آشوراده اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی در بخش پاسخ به سوالی در خصوص پروژه های ریلی استان، گفت: دو پروژه راه آهن گرگان به مشهد و برقی کردن راه آهن اینچه برون به گرمسار برای استان پراهمیت است.در پروژه برقی کردن راه آهن اینچه برون به گرمسار طرف روسی فاینانس مشخص شده و سهم ۱۵ درصدی دولت بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره ارزی مشخص شده اما به دلیل برخی مسائل بین المللی مرحله اجرایی آغاز نشده است.

وی افزود: راه آهن گرگان به مشهد سهم ۱۵ درصدی دولت با حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان مشخص شده و منتظر تفاهم نامه آستان قدس با طرف چینی هستیم.

استاندار گلستان یکی از راه های برخورد با فساد ارائه اطلاعات صحیح دانست و خاطر نشان کرد: باید اطلاعات مربوط به دریافت کنندگان تسهیلات از سوی هر حوزه ای در سامانه ها قابل دریافت باشد.

دکتر هاشمی تصریح کرد: هر نوع سرمایه گذاری به معنای رانت نیست و با افتخار سرمایه گذاران خارج از استان را جهت فعالیت به گلستان دعوت می کنیم و در عین حال در هر رانتی انتظار من از رسانه ها ، بیان مسئله با ارائه مستندات است.

لازم به ذکر است در این نشست خبری اصحاب رسانه، خبرنگاران نشریات و خبرگزاری های استانی و سراسری سوالات خود را با دکتر هاشمی استاندار گلستان مطرح و پاسخ های لازم را دریافت کردند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست