• تاریخ: 2015-10-26
  • شناسه خبر: 9781
  • 1,171 بازدید

نحوه تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس

ارکین نیوز – نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به قانون اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مواد ۳۴ و ۵۶ این قانون را اصلاح کردند. به گزارش خبرگزاری ایسنا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه ...

ارکین نیوز – نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به قانون اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مواد ۳۴ و ۵۶ این قانون را اصلاح کردند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به قانون اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مواد ۳۴ و ۵۶ این قانون را اصلاح کردند.

براساس اصلاح نمایندگان در ماده ۳۴ قانون انتخابات، اعضای هیأت اجرائی پس از پذیرفتن عضویت، ملزم به شرکت در جلسات و امضای صورت جلسات و اعتبارنامه منتخبین و انجام سایر وظایف قانونی می‌باشند.

تبصره ۱- در صورت عدم شرکت فرماندار یا بخشدار حوزه انتخابیه یا دادستان و یا رئیس ثبت احوال در جلسات، هیأت اجرائی موظف است مراتب را طی صورت‌جلسه‌ای به مقامامات اجرائی مافوق آنها اعلام داشته، کسب تکلیف نماید.

تبصره ۲ – در صورت غیبت فرماندار یا بخشدار یا دادستان و یا رئیس ثبت احوال حوزه انتخابیه و یا بروز هر نوع اختلاف در هیأت اجرائی که منجر به توقف انتخابات شود، هیأت نظارت موظف است مراتب را به فوریت به هیأت نظارت مافوق گزارش دهد.

تبصره ۳ – هیأت اجرائی موظف است در صورت جلسات و گزارش کار خود موارد غیبت اعضاء را با ذکر علت غیبت به وزارت کشور اعلام دارد.

براساس اصلاح مجلس در ماده ۵۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، تبلیغات و شیوه‌های تبلیغی مجاز منحصر به موارد مجاز مذکور در این قانون است و مراجع اداری، انتظامی و قضایی موظف به برخورد با تبلیغات غیر مجاز هستند. فعالیت تبلیغات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی هشت روز قبل از روز اخذ رأی (مرحله اول و دوم) آغاز و تا بیست و چهار ساعت قبل از اخذ رأی ادامه خواهد داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست