• تاریخ: 2016-02-21
  • شناسه خبر: 15072
  • 340 بازدید

نامزدها قانون رارعایت کنند،راه سلب صلاحیت تا تاییداعتبارنامه باز است

ارکین نیوز- رئیس هیات نظارت بر انتخابات گلستان با تاکید بر ضرورت رعایت موازین قانونی توسط همه داوطلبان تایید صلاحیت شده برای انتخابات هفتم اسفند، گفت: پرونده سلب صلاحیت نامزدها تا زمان تصویب اعتبارنامه از سوی شورای نگهبا ...

ارکین نیوز- رئیس هیات نظارت بر انتخابات گلستان با تاکید بر ضرورت رعایت موازین قانونی توسط همه داوطلبان تایید صلاحیت شده برای انتخابات هفتم اسفند، گفت: پرونده سلب صلاحیت نامزدها تا زمان تصویب اعتبارنامه از سوی شورای نگهبان باز است.

عیسی غلامی عصر یکشنبه در مراسم افتتاح ساختمان هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان قانون اساسی درشهرستان گنبدکاووس، اظهار داشت: تایید صلاحیت نامزدها برای رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از سوی شورای نگهبان به منزله پایان کار نیست.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت موازین قانونی ازسوی تمامی نامزدها، گفت: هرگونه بی قانونی و یا تخلف در فرایند تبلیغات، برگزاری انتخابات و پس از آن که توسط نامزدها، بالاخص نامزدهایی که به عنوان منتخب مردم انتخاب می شوند، قابل پیگیری است و می تواند منجر به سلب صلاحیت شود.
غلامی، رعایت شرع مقدس، قانون اساسی و اخلاق اسلامی را سه اصل و منشور شورای نگهبان در انجام وظایف دانست و اضافه کرد: شورای نگهبان نهادی حاکمیتی، ملی و فراجناحی است و پاسداری از انقلاب و اهداف آن و نیز قانون اساسی سرلوحه کار آن می باشد.
وی، انتخابات را بزرگترین نماد مردم سالاری در انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: انتخابات همچنین امری حاکمیتی است و همه متولیان اجرایی و نظارت بایستی با تعامل و همبستگی یکدیگر نسبت به انجام وظایف محوله در این امر مهم اقدام نمایند.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات گلستان خاطرنشان کرد: شورای نگهبان، با برگزار کنندگان انتخابات (وزارت کشور) با روحیه برادری و رعایت اخلاق اسلامی با مجریان برگزاری انتخابات تعامل دارد.
غلامی با بیان اینکه شورای نگهبان خود را جدای از وزارت کشور نمی داند، یادآور شد: شورای نگهبان و وزارت کشور هر دو متعلق به کشور و حاکمیت هستند بنابراین باید مواضع انتخاباتی آنان براساس مواضع حاکمیت و قانون باشد تا دشمنان سوء استفاده نکنند.
وی همچنین با اشاره به تایید صلاحیت نهایی ۱۵۴ نامزد برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی درگلستان، گفت: تایید این تعداد نامزد که از همه سلیقه ها، اقوام و مذاهب اسلامی هستند، دو برابر انتخابات مجلس نهم دراین استان است.
غلامی، رعایت رفاقت درحین رقابت ازسوی نامزدهای انتخابات را ضروری دانست و افزود: نباید به خاطر انتخابات ، رفاقت ها از بین برود و بین افراد اختلاف ایجاد شود بلکه انتخابات باید محلی برای تقویت وحدت و همبستگی ملی باشد.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات گلستان به خرید ساختمان برای هیات های نظارت شورای نگهبان درشهرستان های این استان اشاره کرد و گفت: امسال برای دو شهرستان گنبدکاووس و کردکوی ساختمان خریداری شد ضمن اینکه برای دیگر شهرستان ها نیز تا پایان سال آینده ساختمان خریداری می شود.
وی افزود: داشتن ساختمان مستقل برای هیات های نظارت شورای نگهبان امری ضروری و از مقدمات و فلسفه این نهاد حاکمیتی برای انجام وظایف محوله است.
در این مراسم معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس، امام جمعه، برخی مسئولان و اعضای هیات بازرسی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان دراین شهرستان حضور داشتند.
ساختمان هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گنبدکاووس در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع و با زیربنای ۳۶۰ مترمربع درسه طبقه با اعتبار چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خریداری شده است.
شهرستان گنبدکاووس با افزون بر ۳۲۵ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و یک کرسی نمایندگی درمجلس شورای اسلامی دارد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست