• تاریخ: 2016-02-10
  • شناسه خبر: 14505
  • 479 بازدید

معاون استاندارگلستان: مطرح کردن مسائل قومیتی از آسیب های انتخابات است

ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات گلستان پررنگ کردن و بیان مسائل قومیتی را در زمان انتخابات و تبلیغات آن یک آسیب جدی بیان کرد و بر پرهیز کاندیداها و طرفداران آن از ورود به این بحث ها ...

ارکین نیوز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات گلستان پررنگ کردن و بیان مسائل قومیتی را در زمان انتخابات و تبلیغات آن یک آسیب جدی بیان کرد و بر پرهیز کاندیداها و طرفداران آن از ورود به این بحث ها تاکید نمود.

علی اصغر طهماسبی در بیست و جهارمین جلسه ستاد انتخابات استان اظهار کرد: از تمامی نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتظار داریم اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و در جلسات خانگی و فضای مجازی نیز از طرح مسائل چالش برانگیز خودداری کنند.
معاون استاندار گلستان با تصریح بر رصد دائمی فعالیت کاندیداها و گزارش تخلفات انتخاباتی اضافه کرد: از اعضای ستاد انتخابات و هیأتهای نظارت و بازرسی استان و شهرستانها انتظار داریم تا در گزارش ها پیرامون تخلف انتخاباتی و تبلیغات کاندیداها سلیقه ای عمل نکنند.
طهماسبی با یادآوری لزوم تشویق مردم برای شرکت گسترده در انتخابات و تشکیل مجلس قوی، به تلاش ها در جهت آماده سازی استان گلستان برای برگزاری باشکوه انتخابات هفتم اسفند اشاره کرد و ادامه داد: تا هفته آینده تعداد و اسامی نفرات حاضر در شعبات اخذ رأی مشخص شده و آموزشهای لازم به این افراد داده خواهد شد.
براساس اعلام استانداری گلستان، حسن کاغذلو دبیر ستاد انتخابات گلستان نیز گزارشی از نحوه توزیع ملزومات انتخابات و اعتبارات مربوطه ارائه و تهیه نیازمندیهای فنی را از اولویت های ستاد برشمرد و خواستار تامین کلیه نیازهای فنی برگزاری انتخابات از سوی کمیته مالی و پشتیبانی ستاد انتخابات استان، در کوتاه ترین زمان ممکن شد.
وی همچنین با اشاره به آخرین نتایج حاصله از بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، تعداد تایید صلاحیت های جدید شورای نگهبان را ۲۴ نفر و ردصلاحیت ها را ۱۰ نفر اعلام کرد و افزود: با این احتساب تعداد کل تایید صلاحیت ها تاکنون ۱۴۸ نفر، رد صلاحیت ها ۱۳۶ نفر و انصرافی ها ۲۰ نفر می باشد و همچنین تا این لحظه یک نفر نیز به حوزه تهران منتقل شده است.
کاغذلو تعداد جلسات ستاد انتخابات استان را تا پیش از این ۲۳ جلسه با ۱۵۹ مصوبه و تعداد جلسات کمیته های زیرمجموعه ستاد را ۹۳ جلسه با ۴۳۵ مصوبه و تعداد کل جلسات فرمانداری ها را ۳۱۹ جلسه با ۱۴۱۷ مصوبه عنوان کرد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند سال جاری در سراسر کشور برگزار می شود.
مردم گلستان دو نماینده درمجلس خبرگان رهبری و هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست