• تاریخ: 2015-06-13
 • شناسه خبر: 4891
 • 3,466 بازدید

فرهاد توماچ در بین تجمع کشاورزان آق قلایی

ارکین نیوز – سودجویی برخی دلالان و خریداران گندم شهرستان آق قلا باعث بلاتکلیفی کشاورزان این شهر شد. دلالان بنگاه های کشاورزی آق قلا با خرید گندم زود رس شهرستان و تحویل آن به مرکز غیر مجازی در شهرستان بندرگز که با ع ...

showimage.aspx
ارکین نیوز – سودجویی برخی دلالان و خریداران گندم شهرستان آق قلا باعث بلاتکلیفی کشاورزان این شهر شد.
دلالان بنگاه های کشاورزی آق قلا با خرید گندم زود رس شهرستان و تحویل آن به مرکز غیر مجازی در شهرستان بندرگز که با عدم دریافت پول مواجه شدند ، اعتراض کشاورزان آق قلایی را باعث شدند.
امروز صبح تعدادی کشاورز آق قلایی که محصول گندم خود را به دلالان گندم داده بودند به دلیل برگشت خوردن چک خریدار بندرگزی در جلوی فرمانداری تجمع کردند .
تجمع کنندگان عنوان داشتند که بیش از ۱۲ هزار تن گندم شهرستان را به واسطه تعدادی دلالال سودجو به کارخانه آردی در شهرستان بندرگز تحویل دادند ولی هنوز به مطالبات خود نرسیده اند.
گفته می شود حدود ۹۰ درصد گندم تحویلی کشاورزان توسط دلالان خریداری شده و به کارخانه آرد ستاره جفاکنده منتقل شده است .
شنیده ها حاکی از این است که با توجه به بدهی این کارخانه به اداه کل غله استان بخشی از گندم های تحویل گرفته شده بوسیله این کارخانه را ضبط کرده است .
نکته جالب قضیه این است که فرهاد توماچ از کاندیداهای احتمالی مجلس دهم نیز لحظاتی در جمع کشاورزان حضور پیدا کرده است و پیگیر مطالبات کشاورزان می باشد .
شنیده می شود مهندس امامی دیگر نماینده مجلس نیز امروز در استانداری پیگیر قضیه مطالبات کشاورزان آق قلایی بود و قرار است فردا با نمایندگان کشاورزان دیدار کند.
اما آنچه که باعث این معضل برای کشاورزان شده است این است که گندم کشاورزان به جای تحویل به مراکز مجاز در شهرستان و شهرستان های مجاور به دلیل آنچه که در بالا ذکر شد به مرکزی غیر مجاز تحویل داده شده است .
تجمع کشاورزان آق قلایی از نگاه سایت های خبری منطقه
ترکمن سسی – بلا تکلیفی گندم کاران آق قلایی
بر اساس برخی از شنیده ها بدنبال برخی از مشکلاتی که برای کارخانه ستاره نوکنده ایجاد شده است گندم کاران آق قلایی در دریافت پول گندم خود با مشکلالتی مواجه شده اند .
بر اساس گزارش خبرنگار ما کارخانه ستاره نوکنده یکی از مراکزی است که در هفته های گذشته پذیرای گندم تحویلی گندم کاران منطقه و بویژه گندم کاران آق قلا بوده است .در این زمینه شنیده شده است با توجه به بدهی این کارخانه به اداه کل غله استان این اداره کل همه گندم های تحویل گرفته شده بوسیله این کارخانه را ضبط کرده است .حال در این شرایط تکلیف گندم کاران آق قلایی که محصول خود را به این کارخانه تحویل داده اند نامشخص است .
بر اساس برآوردهای اولیه ارزش گندم تحویلی به این کارخانه بالغ بر ده میلیارد تومان بوده است .در این رابطه گندم کاران آق قلایی توقع دارند مسئولان استان با ورود در این مساله کشاورزان زحمت کش آق قلا را زا نگرانی خارج نمایند .
عدالت خواهان گلستان – تجمع کشاورزان آق قلا در جلوی ساختمان فرمانداری
شنیده ها حاکیست : حدود ۲۰۰ نفر از کشاورزان منطقه شهرستان آق قلا صبح امروز در اعتراض به برگشت چک فروش گندم به کارگاخانه جفا کنده در جلوی ساختمان فرمانداری آق قلا تجمع نمودند.

احدی از معترضین در گفتگوی تلفنی خود با پایگاه عدالت خواهان گلستان اعلام کرد : قرار است ساعت ۱۳/۳۰ روجاری جلسه ایی با حضور فرماندار و تعدادی از نمایندگان معترضین در فرمانداری آق قلا برگزار گردد .
اسپی دژ-تجمع کشاورزان آق قلا در مقابل فرمانداری
۵۰ نفر از کشاورزان منطقه با تجمع در مقابل درب فرمانداری اعتراض خود را به پرداخت مطالبات گندم نشان دادند.

به گزارش خبرنگار اسپی دژ، صبح امروز، جمعیتی در حدود ۵۰ الی ۶۰ نفر از کشاورزان منطقه با تجمع در مقابل درب فرمانداری اعتراض خود را به پرداخت مطالبات گندم نشان دادند.

بنا بر اظهارات کشاورزان ماجرا از آن قرار بوده که در حدود ۱۰ هزار تن گندم توسط کشاورزان منطقه به کارخانه آرد ستاره جفاکنده تحویل گردیده است ولی متاسفانه تاکنون مطالبات آن ها پرداخت نگردیده است.

شنیده ها حاکی از آن دارد که اداره کل غلات ۴۰۰۰ تن از گندم ها را به علت بدهی از حساب این کارخانه کم کرده است.

۴۰۰۰ تن از گندم های موجود در انبار این کارخانه به علت بدهی به اداره غلات استان گلستان توقیف گردیده است.

یکی از تجمع کنندگان در این خصوص به خبرنگار اسپی دژ گفت : متاسفانه تمامی چک های واگذار شده توسط این کارخانه وصول نگردیده است.

وی افزود : با توجه به خشکسالی های اخیر و هزینه های انجام شده بابت کاشت و برداشت گندم، از اداره کل غلات استان و سایر مسئولین ذی ربط تقاضا داریم تا به این مشکل رسیدگی کنند.

همچنین به همین منظور نیز بعد از ظهر امروز جلسه ای بین نمایندگان کشاورزان و مسئولین فرمانداری برگزار شد. شنیده ها از نتیجه این جلسه حاکی از آن دارد که مقرر گردید با توجه به مستندات ارائه شده توسط کشاورزان، موضوع به وسیله فرمانداری از طریق استانداری پیگیری گردد.

هیوه چی فرماندار شهرستان آق قلا طی تماس تلفنی به خبرنگار ما گفت : جلسه ای با حضور نمایندگان کشاورزان برگزار شد و آنها نیز مستندات خود در این خصوص را ارائه کردند.

وی افزود : همچنین برای بررسی بیشتر طی تماس تلفنی این مشکل با فرماندار بندرگز نیز مطرح گردید. بنا بر بررسی های انجام شده ، کارخانه مذکور اعلام گردیده که موعد چک تحویلی به کشاورزان اول تیرماه ۱۳۹۴ بوده و مشکلی در تامین اعتبار آن وجود ندارد.

گفتنی است امروز قنبری معاون وزیرجهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در جلسه شورای برنامه ریزی در استانداری گلستان حضور داشته است.
اولکامیز- قصه پر غصه کشاورزان آق قلا همچنان ادامه دارد
اولکامیز ـ قصه پر غصه کشاورزان اق قلا همچنان ادامه دارد؛ گویی این درد ها و مشکلات تمامی ندارد.
کاهش نزولات جوی و به تبع ان کاهش تولیدات محصولات کشاورزی را به همراه داشته است.
علاو ه بر این موضوع مهم ؛ وجود افتهای گونا گون و گرانی سموم و کود های شیمایی هزینه های کاشت داشت و برداشت را چندین برابر کرده است.
امسال نیز به علت دمای بالای هوا اتش سوزی های مکرر مزارع؛ خسارتهای زیادی را متوجه کشاورزا ن کرد.

یا پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم و جو و عدم پرداخت به موقع وجوه کشاورزان مشکلات دائمی انان بوده است.
در اغاز شروع فصل درو امسال ؛ تعلل مراکز خرید تضمینی در تحویل گرفت گندم در اق قلا راه را برای افزایش دلال بازی هموار کرد ؛ که از فضای به وجود امده برخی از فراد سود جو؛ سوء استفاده نموده و حاصل دسترنج یکساله کشاورز را خریداری نموده اند و از پرداخت مبلغ ان خود داری می کنند

در این مورد جلال قرنجیک کشاورزی که دست رنج خویش را از دست رفته می داند به خبرنگار اولکامیز گفت : شخصی از غرب استان که دارای کارخانه ارد می باشد به صورت ازاد با همکاری چند نفر دلال و واسطه با قیمت بالاتری از قیمت تضمینی اقدام به خرید گندم می کند؛ قیمت بالای این شخص ما را فریب داد و محصول گندم خود را به این شخص تحویل دادیم . این کشاورز افزود : چند صد نفر دیگر هم از همه جا بی خبر به خاطر اینکه زودتر به پول خود برسند گندم های خود را به انبار این شخص واریز نمودند؛ .ولی چون این شخص از سال گذشته به اداره غله مقدار زیادی گندم بدهکار بوده ؛ گندم ها را به حساب اداره غله منظور می کند و از پر داخت میلیارد ها تو مان طلب کشاورزان نیز خود داری نموده و دست به کلاه برداری می زند.

وی علت این موضوع را اعتماد کشاورزان به واسطه ها عنوان کرد ؛ که اعتماد نادرست ؛ اکنون کشاورزان را با مشکلاتی مواجه ساخته است.

به گزارش خبر نگار اولکامیز صبح دیروز چندین نفر از این مالباختگان در فرمانداری اق قلا حضور می یابند تا به مشکلات انان رسیدگی شود.

جهت کسب اطلاع بیشتر خبر نگار اولکامیز با قجری معاون فرماندار و مسئول رسیدگی به شکایات و بازرس فرمانداری تماس برقرار نموده که قجری به گوشی جواب نداده ؛ و ناصری نیز در پیامی کوتاه خود را مشغول جلسه با کشاورزان عنوان کرد.

در پایان باید گفت اولکامیز در اغاز فصل درو افزایش واسطه گری و دلالی و تشکیل بازار سیاه را
در خرید وفروش غله در شهرستان اعلام نموده بود.


 • آق قلایی - 2015-06-14 در 8:23 ق.ظ

  من که وکیل نیستم ولی این به نظر من این یه مسئله خیلی خیلی ساده است.
  ۱-اولا: کی از کی طلب داره؟ اداره غله از اون کارخانه آرد طلب داره، از مردم آق قلا که طلب نداره.
  ۲- دوما: گندم ها مال کیه؟ گندم ها مال مردمه. مال کارخانه ارد که نیست. گندم بصورت امانت در دست کارخانه است. مالکیت که نداره چون هنوز پول گندم رو نداده یعنی هنوز نخریده و به مالکیت خودش در نیاورده.
  ۳- این اداره غله حق نداره به مال مردم دست بزنه چه برسه ضبطش کنه. به نظر من این یعنی دزدی از مردم تو روز روشن.
  دعوای بین کارخانه آرد با اداره غله به مردم چه ربطی داره. غیر از اینه؟
  راه حل ساده و آسون: اداره غله، گندم مردمو مثل بچه آدم پس میده. مثل بچه آدم میره از کارخانه آرد شکایت میکنه. یا اینکه از کارخانه چیزی رو ضبط میکنه که در مالکیت کارخانه باشه.
  کسی اینجا نیست حقوق خوانده باشه؟ غیر از اینه که من میگم؟

  • عای - 2015-06-14 در 3:49 ب.ظ

   تجمع کشاورزان بیجاره دراینده ی نزدیک بابت عدم پرذاخت پول جو واریزی به جها د کشاورزی
   ارکین نیوز پیگیری نمایید

 • حقوق - 2015-06-15 در 4:57 ق.ظ

  با سلام انتظار داریم ان شاءالله مشکل کشاورزان با پیگیری مسولان حل خواهد شد اما تعجب همگان از این است که در این میان آقای (ف – ت ) چکار می کنند؟ طوری در عکس کشاورزان را دور خودش جمع کرده که یا وکیل کشاورزان یا سردسته تجمع کنندگان می باشد!!! اگه وکیل باشد جلوی فرمانداری چکار میکنند نکنه فرمانداری را با دادگاه اشتباه گرفته اند؟ یا که چون کاندید مجلس هستند درنظر دارند که از این طریق مثلآ رآی کشاورزان را در کیسه داشته باشند. اگه هم وکیل قانونی کشاورزان نباشند از یک فرد سیاسی بسیار بسیار دور از انتظار است که در چنین شرایط حساس جامعه بجای نشان دادن راهکارهای قانونی به کشاورزان خود ایشان را در تجمع ببینیم!!!!! اما مردم بسیار هوشیارند و نخواهند گذاشت که کسی از این مشکل پیش آمده برای آنها کسی استفاده ابزاری گرفته و بخواهد آب را گل آلود کرده و ماهی بگیرد. البته یک چهره سیاسی باید قدرت پیش بینی و تحلیل آینده مخصوصآ تجمعات این چنینی را داشته باشد

 • ناشناس - 2015-06-15 در 8:22 ق.ظ

  ما که شنیدیم نزدیک یه ده میلیاردددددد توماااااااان ناقابل رو همون طرف بالا کشیده که می توان گفت.اخ ت ل اس

 • یاسین - 2015-06-20 در 10:19 ق.ظ

  انشاا… مشکل کشاورزان به زودی حل خواهد شد. ولی متاسفنه افرادی سودجو و نان به نرخ روزخورها در تجمع کشاورزان چکار دارند. اقای ف-ت مواظب افراد دور بری خود باشند.که هیچ جایگاهی بیم مردم ندارند عده ای ……. و اخراجی از ارگانهای دولتی مثل ا-ق .ا-پ و ت-پ و… نمی توانند به جذب رای به ایشان کمک کنند، بلکه ارای ایشان را کاهش می دهند.

 • dawod - 2015-07-14 در 9:48 ب.ظ

  چرا وقتی کسی کاری انجام میده برداشت غلط میکنیم …شاید بنده خدا احساس مسعولیت میکند ..حالا بخاطر هرچی و هرکس ،اگر بتواند کاری برای کشاورزان بیچاره و دلا لان بی عرضه و سودجو که بخاطر چند تومان سود بیشتر به یک شرکت نا معتبر دست رنج مردم را به باد دادند،کاری انجام بدهد و پول مردم را زنده کند دستش درد نکند کار بزرگی انجام میدهد ..گره بسیاری از مردم که چشمشان به همین چند تن گندم بود را باز میکند …تشکر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست