• تاریخ: 2015-11-25
 • شناسه خبر: 10998
 • 1,859 بازدید

شنیده های انتخاباتی از کاندیداهای تورکمن حوزه آق قلا و گرگان

ارکین نیوز – پس از برگزاری جلسات انتخاباتی پرشور کاندیداهایی همچون مهندس عبدالغفار رادمهر، مهندس عبدالغفور امانزاده و دکتر فرهاد توماج این روزها تحرکات سایر کاندیداهای آق قلایی نیز به همراه کاندیداهای فوق افزایش یا ...

ارکین نیوز – پس از برگزاری جلسات انتخاباتی پرشور کاندیداهایی همچون مهندس عبدالغفار رادمهر، مهندس عبدالغفور امانزاده و دکتر فرهاد توماج این روزها تحرکات سایر کاندیداهای آق قلایی نیز به همراه کاندیداهای فوق افزایش یافته است.

دکتر رشید نافعی طی دیدارهای فیس تو فیسی که در این حوزه به عمل آورده اند، با افراد شاخصی در آق قلا همچون مهندس آنا محمد گرگانی،حاج ناصر یلمه، علی آخون آرخی،بهروز ایزدی،الله قلی آخون توماچ و کوروش اسماعیلی رایزنی کرده و وضعیت تحرکات انتخاباتی در آق قلا را بررسی کرده است. نافعی در این دیدارها تاکید نموده که برای او منافع ملی ارجح تر از منافع قومی و منفعت ایل و قومش مهمتر از منفعت شخصی و فردی اش می باشد.

شنیده می شود دکتر منصور گرکز اعلام حضور خود را در عرصه انتخابات رسما اعلام کرده است. وی مدعی شده با فعالان سیاسی گرگان رایزنی کرده و جلسات و نشستهای هم اندیشی با دانشجویان و فعالان سیاسی برگزار کرده است.

سایت خبری ارکین در اقدامی مشکوک با مطلبی تحت عنوان « اسامی کاندیدای احتمالی مجلس شورای اسلامی در حوزه آق قلا و گرگان »، نام دکتر سید محمد توسلی و دکتر نجم الدین غنی چوگان را از عرصه انتخابات حذف کرده است.

در همین راستا دکتر نجم الدین غنی چوگان امروز به خبر نگار تورکمنیا گفت هنوز در عرصه انتخابات حضور دارد منتهی جلسات خود را برگزار نکرده است. وی در ادامه افزود: « به احتمال زیاد تا زمان تایید صلاحیت شدنم، جلسات انتخاباتی خود را برگزار نخواهم کرد».

دکتر سید محمد توسلی پایه های کاندیداتوری خود را در تهران مستحکم کرده است. وی که هم اکنون در تهران به سر می برد امروز به خبرنگار تورکمنیا گفت هنوز در عرصه انتخابات حضور دارد و یارانش منتظر فعالیتهای انتخاباتی او هستند وی در ادامه افزود: « در یکی دو هفته آینده اولین نشست انتخاباتی خود را در آق قلا برگزار خواهم کرد ». ضمن اینکه شنیده می شود وی تا به امروز چندین جلسه خصوصی در آق قلا برگزار کرده است که نامربوط با انتخابات مجلس دهم نیست.

مهندس عبدالغفار رادمهر پس از برگزاری اولین نشست انتخاباتی پر شور خود فعلا به جلسات خصوصی اش اکتفا کرده است. وی این روزها هیچ جلسه انتخاباتی دیگری در منطقه نداشته اما امروز به خبرنگار تورکمنیا گفت در حال رایزنی با فعالان و بزرگان سیاسی روستاهای اطراف جهت تدارک و برگزاری فعالیتهای انتخاباتی اش می باشد.

مهندس عبدالغفور امانزاده این روزها به تحرکات و فعالیتهای انتخاباتی خود افزوده است. شنیده می شود وی پس از اولین جلسه انتخاباتی اش، جلسات انتخاباتی دیگری را در روستاهای یامپی، صحنه، قانقرمه و همچنین برخی محلات شهرستان برگزار کرده است.

دکتر فرهاد توماج پس از جلسه پرشور خود، به تحرکات و برگزاری جلسات و نشست های هم اندیشی خود سرعت بخشیده است. وی این روزها بیشتر بر روی منطقه گرگان تمرکز می کند. توماج در روستاهای نودیجه، شموشک، کلاجان قاجار و جلین و همچنین در محلات امام رضای گرگان، اوزینه، ایرانمهر و طهماسبی نشست هم اندیشی برگزار کرده که با استقبال پرشوری برخوردار بوده است. علاوه بر اینها توماج در روستاهای وکیلی یلقی، بدراق نوری و سایر روستاهای منطقه جلسات اتخاباتی داشته است. ضمن اینکه شنیده می شود رفت و آمدهای وی به تهران زیاد شده به طوریکه در دو هفته اخیر چندین بار مسیر گرگان – تهران را پیموده است که نامربوط با فعالیتهای انتخاباتی وی نیست.
ناصر توسلی- سایت تورکمنیا

 • دلیجه - 2015-11-25 در 9:42 ب.ظ

  با سلام امروز …..نافعی باز از ابتکارتش خوشم اومد……نافعی در این دیدارها تاکید نموده که برای او منافع ملی ارجح تر از منافع قومی و منفعت ایل و قومش مهمتر از منفعت شخصی و فردی اش می باشد…وقتی پیش من امده بود بهم گفت دنبال موج سوم هستم..گفتم منظورت چیه…کفت در کنار طایفه..پول..موج سوم ؟!

 • ترکمن اصیل - 2015-11-25 در 10:25 ب.ظ

  جناب آقای کاظمی
  مدیر محترم سایت
  شما متاسفانه به استناد مطالب شنیده برای برخی از آقایان از جمله توماج و نافعی القاب دکتر به کار می برید در صورتی که نامبردگان فوق لیسانس هستند و نهایتا دانشجوی دکتر و لذا با اقا این موضوع زمینه استفاده و یا سو استفاده می گردید و این موضوع مغایر قانون است “«با استفاده از این قانون، اگر فردی بخواهد در صورت نداشتن مدرک دکترا و یا مهندسی از این القاب استفاده کند و با آن از شرایط و مزایایی برخوردار شود، به عنوان کلاهبردار معرفی و بنا بر قوانین جزای عمومی با وی برخورد می‏شود».
  حتی از نظر قانون منع نباشد از لحاظ اخلاقی صیحیح نیست برای کسی که دکتر نیست بگوید دکتر
  لطفا این موضوع را منعکس نمایید

  • modir - 2015-11-26 در 6:12 ق.ظ

   دوست گرامی
   این خبر به نقل از یک سایت دیگر در اینجا منتشر شده است و در اینگونه موارد حتی الامکان از ویرایش مطالب یک سایت دیگر خودداری می گردد.
   حق باشماست هر دو این بزرگواران هنوز دانشجوی دوره دکترا هستند و این موضوع در خبرهای تهیه شده توسط سایت ارکین نیوز رعایت می شود.

 • یلمه سالیان سسی - 2015-11-26 در 10:07 ق.ظ

  آقای ترکمن اصیل >>>>>>جناب آقای فرهاد توماج و آقای رشید نافعی و هریک از عزیزان کاندیدای ما چه مدارک دکترا داشته باشند و چه نداشته باشند این آقایون از عزیزان و فعالان سیاسی و اجتماعی بوده و برای قوم و ملت ترکمن حاضرن از جان مایه بذارند .لطفا حسادت ممنوع ما همشون دوست داریم و پیش ملت ترکمن منطقه اصلا مدارک فوق دکترا دارند حالا بخیلی ممنوع

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست