• تاریخ: 2015-11-03
  • شناسه خبر: 10034
  • 652 بازدید

شنیده های آبان ماه از نشست های خانگی تا ماصلاخات توپاری

ارکین نیوز – در شرایطی که تنها ۴ ماه دیگر به موعد انتخابات دهم باقی است شکل فعالیت داوطلبین با اندکی چرخش از حضور در مراسم های عروسی به نسشت های خانگی تغییر شکل پیدا کرده است. در ادوار گذشته معمولا در این ایام دفات ...

ارکین نیوز – در شرایطی که تنها ۴ ماه دیگر به موعد انتخابات دهم باقی است شکل فعالیت داوطلبین با اندکی چرخش از حضور در مراسم های عروسی به نسشت های خانگی تغییر شکل پیدا کرده است.

در ادوار گذشته معمولا در این ایام دفاتر ارتباطات مردمی محل رفت و آمد مناسبی برای گروه ها و فعالان انتخاباتی بود و می شد در آنها به تازه ترین اخبار نیز دسترسی پیدا کرد. اما در این دوره تا اینجا همه چیز در گفته ها و شنیده ها خلاصه شده و انتظار اکثر داوطلبین از تیم های انتخاباتی در جهت همکاری شبانه روزی و فقط برای محض رضای خدا بیش از ادوار گذشته احساس می شود.حربه ای که چندان موثر نبوده است!!
۱- نسشت ماصلاخات توپاری در آق قلا درسه شنبه شب پنجم آبان ماه جاری منجربه تشکیل کار گروه ۱۵ نفری گردید.قرار شد درجلسه بعدی از حدود ۳۰۰ نخبه و فعال انتخاباتی برای تصمیم گیری درمورد اجماع روی یک یا حداکثر دو کاندیدای آن حوزه دعوت بعمل آید.بنابر شنیده ها در نشست مذکور بیش از ۴۰نفر صاحب نظر حضور به هم رسانده بودند.
۲- خروج حاج خلیل ماهری از جلسه نشست یاشولی ها شبهاتی را درمیان بوجود آورد.برخی مدعی شدند ترک جلسه از سوی ماهری بدلایل کاری بوده و برخی دیگر علت آن را نارضایتی وی از جریان نشست عنوان کردند. یک فعال نشست ماصلاخات توپاری می گوید برخلاف آنچه که شنیده می شود جلسه صورت گرفته بی نتیجه نبوده و جلسات بعدی بنابر تفکر حاکم و برنامه ریزی قبلی انجام خواهد شد.
۳- گفته می شود غلبه تفکر حاکم در نشست آق قلا اصلاح طلبی بوده و خروج ماهری نیزدر اعتراض به این شکل قضیه رخ داده است.
۴- برخی فعالان آق قلایی از رشید نافعی خواسته اند طی روزهای آینده حوزه انتخابیه اش را مشخص نماید.گمان می رود نافعی از حوزه آق قلا در انتخابات شرکت کند با این همه او درسیمین شهر رای دارد و باید منتظر اعلام رسمی اش ماند.
۵- بر اساس شنیده ها عبدالغفار رادمهر پنج شنبه آینده جلسه اش را در محله ی طعنه آق قلا تشکیل خواهد داد.پیش بینی می شود محل سخنرانی وی با استقبال خوب علافمندان مواجه شود.همکاران و دوستان رادمهربه انتشار فعالیت های انتخاباتی نامبرده تاکید دارند.
۶- در حوزه انتخابیه آق قلا عبدالغفور امانزاده به عنوان نخستین کاندیدی است که اقدام به افتتاح دفتر ارتباطات مردمی کرده است.این دفتر در جوار ایستگاه عطاآباد و محله الیاس آباد می باشد .گویا در روزهای آینده مراسمی هم برای افتتاح رسمی این دفتر برگزار خواهد شد .تیم انتخاباتی امانزاده در هفته های گذشته در روستاهای اطراف آق قلا هم حضوری پررنگ داشته اند.
۷- صاحب نظران می گویند تا مادامی که سید محمد توسلی جلساتش ر ا در آق قلا به شکل متمرکز برگزار نکند نخواهد توانست به عنوان یک مدعی مطرح شود.
۸- در حوزه کردکوی و بندرگز انصراف ۲ تن از داوطلبین زنگ خطر جدی را دربندرترکمن و گمیشان به صدا در آورده و این مساله احتمال برد یکی از داوطلبین آن منطقه را هر چه بیشتر کرده است.
۹- عبدالجلال ایری رییس سازمان نظام مهندسی استان گلستان با ترمیم کادر انتخاباتی اش عزم خود را جهت حضور دربهارستان جزم نموده است.منابع موثق و نزدیک به شورا های شهر می گویند کمال یارعلی عضو شورای شهر بندرترکمن و جلال جوده ای عضو شورای شهر گمیشان و سایر چهره های جدید از وی اعلام حمایت به عمل آورده اند.نظریه پردازان سیاسی اعتقاد دارند باعدم ثبت نام چهره های شاخص ادوار گذشته آراء آنها بسوی این کاندیدای جوان هدایت خواهد شد.
۱۰- احتمال پیوستن یحیی چوگان به جمع کاندیداهای ترکمن قوت گرفت.شایعات درباره این قضیه حتی در زمانی که وی عضو شورای دوره سوم بود نیز وجود داشت.پیش تر شنیده می شد که یحیی چوگان درجلسات حسین جعفری چوگان شرکت می کند.یک منبع خبری می گوید الان ارتباطی بین یحیی چوگان و حسین جعفری چوگان وجود ندارد.
۱۱- یک تحلیل گر انتخاباتی اهل بندرترکمن با انتقاد از تعداد کاندیداها می گوید:در انتخابات مجلس برای بعضی منفعت طلب ها سن بازنشستگی وجود ندارد و متاسفانه یک تعداد نیز به آنها رای می دهند تا جریان های فرسوده و کهنه شده که از شکست های گذشته عبرت نمی گیرند در صحنه باقی بمانند.
۱۲- با وجود پیوستن بخشی از یاران حکیم فیروزی به کادر انتخاباتی جعفری چوگان,صاحب نظران وی را جزو شانس های برنده شدن نمی دانند.حکیم فیروزی از زمان انصرافش درباره پیوستن و یا نپیوستن نیروهایش به کادر انتخاباتی جعفری چوگان اظهار نظر رسمی نکرده است.
۱۳- صاحب نظران می گویند تلاش برخی داوطلبین ترکمن برای تشکیل یک گروه ائتلافی مردم پسند بطور پیوسته ادامه دارد والبته شکل آن مشخص نمی باشد.اعضای این گروه ضمن اعلام موافقت با موضوع به نزدیکان خود گفته اند امکان ائتلاف دربین کاندیداها وجود دارد .
۱۴- گروهی که در انتخابات شورای شهر کادر انتخاباتی زبیده سوقی را تشکیل می دادند با یکی از داوطلبین جلسه شبانه برگزار کردند.این گروه متشکل از هنرمندان رشته ای مختلف می باشند و تعداد قابل توجهی عضو درون گروهی دارند.دردی احمدی برنامه ریز هنرمندان می گوید ما نشست هایی را با چند داوطلب برگزار کردیم و اگر ابزارهای کار عملیاتی به قدر کافی دراختیارمان باشد می توانیم شرایط را طوری عوض کنیم که ورق برگردد.
۱۵- عزیز چوگان از تماس تلفنی نظری مهر نماینده فعلی مجلس با وی خبر داد.
۱۶- از اردوی اصلاح طلبان خبرهای متفاوتی به گوش می رسد و احتمال کاندیداتوری نازمحمد ولی پور مهمترین سوال بی پاسخ روز می باشد.عده ای می گویند ولی پور در صدر جلسات درون گروهی قورلی زاده قرار دارد و ثبت نام نخواهد کرد. معدودی هم کاندیداتوری او را به شرط اما و اگرها چندان دوراز ذهن نمی دانند.
۱۷- جلسات خانگی مهران شکیبایی بطور مستمر و بی وقفه ادامه دارد.نیروهای جوان شکیبایی در بندرترکمن وگمیشان تلاش دارند از نیروهای قورلی زاده پیشی گرفته و
می روند تا به رقیب اصلی آنها تبدیل شوند.
۱۸- تیمور کرداری جلساتش را دامنه داربه پیش می برد و می گوید استقبال اهالی ازسخنان وی چشمگیر می باشد.کرداری در نقاط مختلف گمیشان و چندین روستای اطراف آن نشست خانگی گذاشته و با اولویت قراردادن رسیدگی به مسائلی از جمله بیکاری و راهکارهای اشتغال جوانان می رود تا جای پایش را محکم تر نماید.
۱۹- آنه محمد گل می گوید ترافیک جلساتش در روزهای گذشته نشان از استقبال عموم از وی می باشد و تقاضا برای برگزاری نشست و میزبانی از نامبرده کاندیداهای دیگر را به نوعی غافلگیر کرده است.آنه گل به سبب آنکه در سیمین شهر فامیل نسبی دارد قسمت عمده ای از تحرکاتش را در آنجا متمرکز کرده و مدعی شده که حضورش درگمیشان تداعی کننده یاد شهید عظیم گل می باشد.
۲۰- در گنبد اعضای شورای راهبردی اصلاح طلبان تصمیم دارند برای مرحوم نقدی گل چشمه مراسم چهلم برگزار نمایند.خبرها حاکیست قرار است مهمانانی از پایتخت نیز در این مراسم شرکت نمایند.
۲۱- آنه محمد بیات فعال اجتماعی نام آشنا از قره جه طیار،عبدالصمد بردی پور و سلیمان هاشمی به عنوان شانس های اول برنده شدن نام برده و برای چهره های تازه وارد به انتخابات دهم امید چندانی قائل نمی باشد.
۲۲- لطیف ایزدی مدیر سایت الکامیز و عضو شورای راهبردی اصلاح طلبان گنبد امکان پیروزی مارامایی و بردی پور را بیشتر دانسته و معتقد است برمک نیز به شرط گرفتن تایید می تواند در کورس اصلی رقابت ها قرار بگیرد.
تهیه و تنظیم از طاهرجانی:ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست