• تاریخ: 2015-06-23
  • شناسه خبر: 5274
  • 1,111 بازدید

شمال آق قلا ؛احتمالا گاز هست نفت نه

ارکین نیوز – برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از ۴۵ سال مطالعات و مراحل اکتشافات حوزه نفت و گاز در محدوده شمال آق قلا و در منطقه صوفیکم صورت می گیرد و به گفته ی مدیر عامل شرکت نفت خزر از هفته ی آینده ...

1435035209_img_5596
ارکین نیوز – برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از ۴۵ سال مطالعات و مراحل اکتشافات حوزه نفت و گاز در محدوده شمال آق قلا و در منطقه صوفیکم صورت می گیرد و به گفته ی مدیر عامل شرکت نفت خزر از هفته ی آینده اقدامات اولیه اکتشافات آغاز می شود.
به گزارش خبرنگار ارکین نیوز دکتر علی اصولی مدیرعامل شرکت نفت خزر در جلسه هماهنگی اکتشاف نفت و گاز در این منطقه که در محل فرمانداری برگزار گردید گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته، ظرفیت هیدرات کربن در منطقه صوفی کم آق قلا وجود دارد و شرکت نفت خزر تمام تلاش خود را برای حصول نتیجه لازم انجام خواهد داد.
وی با بیان اینکه در این منطقه احتمال وجود ذخائر گازی وجود دارد از وجود نفت در این منطقه سخنی به زبان نیاورد.
دکتر اصولی اصرار و پیگیری های استاندار گلستان در اجرای این پروژه را قابل توجه عنوان داشت و اظهار امیدواری کرد با توجه به این تلاش ویژه آینده روشن برای استان گلستان ایجاد شود.
استاندار گلستان نیز موضوع پتروپالایش وانجام پروژه اجرایی آن یکی از موضوعات بسیار مهم با توجه به مصوبه سفر ریاست محترم جمهوری به استان عنوان کرد و خواستار همکاری و مساعدت مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط جهت تسریع در روند اجرایی عملیات اکتشاف با شرکت نفت خزر گردید.
گفتنی است براساس مطالعات اولیه شرکت نفت خزر امکان وجود گاز در منطقه صوفیکم وجود دارد و این شرکت قرار است امکان ذخیره سازی گاز را هم در منطقه قزل تپه ترکمنصحرا مطالعه نماید.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست