• تاریخ: 2016-02-23
  • شناسه خبر: 15153
  • 497 بازدید

راه‌اندازی کارناوال تبلیغاتی‌ کاندیداها تخلفی که انجام می‌شود

ارکین نیوز – از روز نخست تبلیغات، ستادها انتخاباتی با پرده نوشته‌ها، پلاکاردها و تصاویری که شعارهای تبلیغاتی آن‌ها را به مردم عرضه می‌کند وارد میدان شده‌اند. به گزارش نیلکوه، تبلیغات انتخاباتی داوطلبان نمایندگی دهم ...

ارکین نیوز – از روز نخست تبلیغات، ستادها انتخاباتی با پرده نوشته‌ها، پلاکاردها و تصاویری که شعارهای تبلیغاتی آن‌ها را به مردم عرضه می‌کند وارد میدان شده‌اند.

به گزارش نیلکوه، تبلیغات انتخاباتی داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز پنجشنبه ۲۹ بهمن آغازشده و تا ساعت ۸ صبح روز ششم اسفندماه ادامه می‌یابد.

فرماندار گالیکش در این خصوص به خبرنگار نیلکوه گفت: راه‌اندازی کارناوال‌های تبلیغاتی به‌طور اکید ممنوع است و نباید توسط نامزدها صورت گیرد.

باوجود هشدارهای قانونی و منع تبلیغات ناهنجار ازجمله راه‌اندازی کارناوال‌های تبلیغاتی تعدادی از کاندیداها و ستادهای تبلیغاتی‌شان متأسفانه بدون توجه به سیما و منظر شهری، پوسترهای تبلیغاتی نامزد موردعلاقه خود را در هرکجا که امکان داشته‌اند نصب‌کرده‌اند.

برخی کاندیدا با نادیده گرفتن این قانون و به راه انداختن کارناوالی متشکل از ۴۰ الی ۶۰ خودرو برای جلسات سخنرانی خود در روستاها و شهرهای حوزه انتخابیه شرق گلستان (شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه) به راه می‌افتند.

خودروهای این کاروان‌ها که منقش به تصویر کاندیدا، پرچم و تابلو نوشته‌ها هستند در شب عموماً با روشن کردن چراغ‌خطر ماشین همراه است.

این کاروان‌ها با صدا ممتد بوق ماشین‌ها در تردد هستند و گاها کاندیدا محبوب خود را با ماشین‌های گران‌قیمت در نقاط محروم این حوزه انتخابیه حمل می‌کنند که خود گواه دوری این‌گونه کاندیداها از جنس مردم است.

از دیگر اقدامات کاندیدا چسباندن پوستر با چسب سریش پاک نشدنی روی در، دیوار، درخت و تأسیسات عمومی است؛ تخلف آشکار انتخاباتی که دل مردم را آزرد است.

این‌گونه اقدامات چیزی جز ضدتبلیغ و تنزل جایگاه کاندیدا در انظار عمومی نخواهد بود.

به اعتقاد مردم گالیکش موضوع قانون و قانون مداری نباید فقط شعاری برای سخنرانی‌ها باشد، کاندیدایی که با آلودگی صوتی باعث آزار و اذیت مردم می‌شود و با چسباندن پوستر منظر عمومی را نازیبا می‌کند و قانون را زیر پا می‌گذارد نمی‌تواند در مجلس هم از حقوق باارزش مردم دفاع کنند و در آینده هم این قانون‌گریزی را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

البته این موضوع به اینجا ختم نمی‌شود و برخی کاندیدا فاصله ستاد خود تا مساجد محل سخنرانی‌شان را با گروه همراه پیاده طی کرده و این نیز باعث شلوغی و ازدحام شده و احتمالاً با نزدیکی به‌روزهای پایانی زمان تبلیغات آبستن حوادثی نیز باشد.

حال باید دید پاسخ مسئولین نسبت به این اقدامات غیرقانونی چه اقداماتی انجام خواهد داد.

نویسنده: خسروی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست