• تاریخ: 2015-03-07
  • شناسه خبر: 2224
  • 660 بازدید

رئیس صنعت و معدن استان گلستان :طرح ایجاد منطقه آزاد اینچه‌برون در شورای عالی مناطق آزاد تصویب شد

ارکین نیوز-رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان گلستان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته طرح ایجاد منطقه آزاد اینچه‌برون در کمیته کارشناسی شورای عالی مناطق آزاد کشور تصویب شد. حسینقلی قوانلو اظهار داشت: در جلسه کارگروه اصلی ...

139311071639457774613203
ارکین نیوز-رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان گلستان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته طرح ایجاد منطقه آزاد اینچه‌برون در کمیته کارشناسی شورای عالی مناطق آزاد کشور تصویب شد.

حسینقلی قوانلو اظهار داشت: در جلسه کارگروه اصلی مناطق آزاد کشور که با حضور معاونان و نماینده‌های وزارتخانه‌های عضو شورای عالی مناطق آزاد کشور برگزار شد، منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون استان گلستان با اکثریت آراء تصویب شد.

وی افزود: پس از سفر رئیس جمهور به استان گلستان طرح ایجاد منطقه آزاد اینچه برون به عنوان یکی از مصوبات مهم سفر به استان در دستور کار قرار گرفت و با رایزنی‌های فراوان در چند ماه اخیر و تهیه کتابچه و گزارشات مکتوب الزامات منطقه آزاد و با ارائه طرح توجیهی، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های منطقه و مذاکرات حضوری با اعضای این کمیته، این طرح به تصویب رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با بیان اینکه مهم‌ترین مرحله ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون تصویب در این کمیته است، تصریح کرد: شورای عالی مناطق آزاد در چند روز آینده این طرح را جمع‌بندی کرده و برای تصویب به هیئت دولت ارائه می‌کند.

قوانلو اظهار امیدواری کرد که این طرح هر چه زودتر در دولت تصویب و به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

وی ایجاد منطقه آزاد را یکی از اهداف بزرگ همکاری‌های اقتصادی بین‌المللی با کشورهای همسایه و آسیای میانه دانست و افزود: استان گلستان با وجود ویژگی‌های منحصربه فرد مانند وجود زمین فراوان، آب، برق و گاز شرایط لازم را برای ساخت منطقه آزاد دارا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با اشاره به اهمیت ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی در استان گلستان با توجه به وجود منابع غنی صنعتی در قزاقستان و وجود راه آهن بین‌المللی که می‌تواند این منابع معدنی را به استان گلستان انتقال دهد، بر اهتمام ویژه مناطق آزاد در تسریع شکل‌گیری این منطقه و احداث شهر متالوژی و ساخت صنایع بزرگ اشتغال‌زا در استان گلستان تاکید کرد.

وی افزود: این منطقه آزاد به وسعت ۵۰ هزار هکتار از مناطق شمال شرق داشلی‌برون آغاز و تا بندر خواجه نفس ادامه دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: اگر این موضوع محقق شود شاهد توسعه استان گلستان از مراوه‌تپه تا گنبدکاووس، گمیشان و بندرترکمن هستیم.
تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست