• تاریخ: 2019-02-03
  • شناسه خبر: 28082
  • 680 بازدید

دهه فجر ۲۸۰۰ پروژه در گلستان با اعتباری بالغ بر۲۱۰۰ میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ زنی می شود

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به اینکه دهه فجر امسال ۲۸۰۰ در گلستان افتتاح یا کلنگ زنی می شود، اظهار کرد:برای این پروژه ها اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای ۶۸۲۴ نفر اشتغال ایجاد می شود. به گزارش ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به اینکه دهه فجر امسال ۲۸۰۰ در گلستان افتتاح یا کلنگ زنی می شود، اظهار کرد:برای این پروژه ها اعتباری بالغ بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای ۶۸۲۴ نفر اشتغال ایجاد می شود.

به گزارش ارکین نیوز،دکتر سید مناف هاشمی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان تصریح کرد: تاکنون در استان گلستان ۲۳ هزار و ۸۵۹ شغل ایجاد شده است.
وی گفت: بیشترین تعداد پروژه‌ها با ۳۶۴ طرح با یک‌هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان در گنبدکاووس و کمترین آن در مراوه‌تپه با ۹۴ پروژه و اعتبار ۲۵ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان افتتاح و یا کلنگ‌زنی خواهد شد.
استاندار گلستان با بیان اینکه کشور در جبهه اقتصادی با دشمن و در داخل کشور با برخی از سودجویان اقتصادی در حال جنگ است ، یاد آور شد: باید این افراد را شناسایی کرده و با آنها با قاطعیت برخورد کنیم .
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه حدود ۴۵ هزار شغل طی دو سال گذشته تاکنون در استان گلستان ایجاد شده است، گفت: در یک سال ونیم گذشته قریب به ۱۶۰۰میلیارد تومان تسهیلات به واحد های تولیدی از طریق کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت شده است.
وی در خصوص عدم انتقال نخاله‌های شهر گرگان به نقطه تعیین شده، افزود: هیچکس حق خالی کردن نخاله و زبانه داخل شهر را ندارد و با این افراد برخورد قاطع خواهد شد.
استاندار گلستان اظهار کرد: نرخ بیکاری ما در آینده نزدیک زیر ۱۰ درصد خواهد شد و نشان دهنده این است که استان گلستان مسیر توسعه خود را خوب پیدا کرده است.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور به استان گلستان ۱۰۰ میلیارد تومان برای پارک پسماند استان گلستان و مباحث زباله و نخاله اختصاص داده شده است ، افزود: با جدیت در این حوزه ورود خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم کسی در این بخش تخلفی را داشته باشد.
وی در خصوص پروژه‌های تله کابین گرگان و علی آباد کتول که باید مسیر قانونی را طی کنند ، گفت: سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی طبق قانون نمی‌توانند تله کابین را به شهرداری‌ها واگذار کنند و سازمان جنگل‌ها قرار است پروژه تله کابین علی آباد را به بخش خصوصی واگذار کند.
استاندار گلستان درباره تفاهم‌نامه های سفر قبلی استاندار به کشور ترکمنستان گفت: تفاهم‌نامه‌های خوبی در آن سفر داشتیم هرچند هنوز مشکلاتی داریم.
هاشمی با اشاره به مشکلات با کشور ترکمنستان، گفت: رئیس جمهور دستور داده تا تعاملات بیشتری با ترکمنستان داشته باشیم و روابط بهتر شود.
وی تصریح کرد: مشکلات با ترکمنستان به جز موضوع گاز جدی نیست و قابل حل است، شاید یکی از دلایل این مشکلات فشار آمریکا باشد اما ما امیدواریم که حل شود.
استاندار گلستان با بیان اینکه پروژه جزیره آشوراده در زمان کلنگ زنی اعتباری نداشت ،یاد آور شد: در سفر رئیس جمهور به گلستان ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن مصوب شده که سعی خواهد شد طی دو سال عملی شود.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه علاقمندیم سرمایه گذاران بومی و غیر بومی در استان ایجاد اشتغال کنند، گفت: هر کس که می‌تواند در استان اشتغال ایجاد کند باید دستش را ببوسیم اما انتظار داریم سرمایه گذاران درآمدها و منابع خود را هم در استان گلستان هزینه کنند.
وی با بیان اینکه امسال اعتبارات حوزه اجتماعی استان افزایش یافته اما تخصیص‌ها دیر رسیده است،خاطر نشان کرد:با این‌حال برای هزینه‌کرد این اعتبارات کمیته‌ای تشکیل دادیم و براین روند نظارت خواهیم کرد.
دکتر هاشمی در خصوص قیمت کالاهای مصرفی شب عید در گلستان تصریح کرد :در شب عید مشکلات مردم رفع و نظارت‌ها را بیشتر خواهیم کرد تا مردم استان مشکلی نداشته باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست