• تاریخ: 2016-02-20
  • شناسه خبر: 14966
  • 1,437 بازدید

حماسه حضور در گنبدکاووس/بزرگترین حرفه ما وحدت است

ارکین نیوز-به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، پنجمین برنامه از سلسله همایش های حماسه حضور به میزبانی شهرستان گنبدکاووس برگزار شد. گنبد دومین شهر بزرگ استان گلستان است و از نظر ج ...

ارکین نیوز-به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، پنجمین برنامه از سلسله همایش های حماسه حضور به میزبانی شهرستان گنبدکاووس برگزار شد. گنبد دومین شهر بزرگ استان گلستان است و از نظر جمعیتی اقوام و مذاهب مختلف بخصوص اهل سنت در آن زندگی می کنند.

قرار بود همایش حماسه حضور در پنجمین برنامه خود در مسجد قائمیه گنبدکاووس برگزار شود و به همین دلیل زودتر به این مسجد رفتیم. نزدیک اذان مغرب بود و مردم خود را برای نماز آماده می کردند. هوا نسبتا سرد شده بود ولی جمعیت زیادی برای نماز حاضر شدند. گوشه ای از مسجد هم اهل سنت مشغول نماز بودند.

پس از نماز برخی از جمعیت از مسجد خارج شدند. رفته رفته به برگزاری همایش نزدیک می شدیم. اهل سنت زودتر از همیشه وارد مسجد شدند. عده ای نیز مشغول تماشای نمایشگاه تصاویر آیت الله نورمفیدی در بیرون مسجد بودند. به همراه برخی از علما ی اهل سنت وارد مسجد شدم و با آن هایی گفتگویی درباره انتخابات داشتم.

یکی از طلاب اهل سنت ترکمن صحرا آغاز ۳۸ امین سال انقلاب اسلامی را تبرک گفت و اظهار کرد: هفتم اسفند رخداد بسیاری مهمی را پیش رو داریم. به فرموده مقام معظم رهبری همه باید به پای صندوق ها برویم و هر صندوق پتکی است بر سر اسکتبار جهانی.

بزرگترین حرفه ما وحدت است

وی همچنین با تاکید بر لزوم حفظ وحدت، گفت: بزرگترین حرفه ما وحدت است. شهرهایی مانند گنبد، بندرترکمن و آق قلا زبانزد وحدت در کشور هستند و شیعه و سنی مانند یک برادر زندگی می کنند. هیچ فرقی بین آن ها نیست و روز به روز امنیت و آرامش ما در حال افزایش است و این امنیت هیچ کجا نیست.
وی تصریح کرد: تنها کشوری که در کمال امنیت زندگی می کند جمهوری اسلامی است و این از برکات نظام و انقلاب است.
مشغول گفتگو با این برادرترکمن بودم که روحانی اهل سنت دیگری نزدیک شد. وقتی فهمید ما از دفتر آیت الله نورمفیدی هستیم بسیار خوشحال و گفت که از دورانی کودکی ایشان را می شناسد و از طریق برادرش با نماینده ولی فقیه در گلستان آشنا است.
حاجی شیخ فیض طلایی برادر مرحوم حاج آخوند طلایی که امام جمعه اهل سنت شهرستان بود بسیار از آیت الله نورمفیدی به نیکی یاد و کرد و گفت: برادرم حاج آخوند می گفت وضوی ما تیمم حاج آقا نور و کمتر از آن است زیرا ایشان از نوادگان رسول خدا (ص) است.
وی اضافه کرد: ایشان با درایت خود همه گروه های شیعه و سنی را کمک کرده اند. ترکمن صحرا همگی به آیت الله نورمفیدی رای می دهند. الان هم اعلام می کنم خودم و اهل خانواده ام همه به ایشان رای می دهیم.
zyw29

آیت الله نورمفیدی نور چشم اهل سنت است

وی خاطرنشان کرد: آیت الله نورمفیدی نور چشم ما است و حکم ایشان مانند حکم آیت الله خامنه ای، ولی امر مسلمانان جهان برای ما واجب الاجرا است.
مشغول صحبت با حاج آخوند طلائی بودیم که صدای صلوات بلند شد. بیرون مسجد بلند فریاد می زدند «صلی علی محمد یاور رهبر آمد» و «مظهر مهر و وحدت خوش آمدی به گنبد». درهای ورود مسجد را کامل باز کردند تا جمعیت وارد سالن مسجد شوند.
بخش عمده مسجد بزرگ قائمیه گنبدکاووس پر شده بود. ولی جمعیت همچنان وارد می شد. به در ورودی مسجد که رسیدم آیت الله نورمفیدی در میان انبوه جمعیت و شعارها وارد مسجد شد به سمت جایگاه رفت. علمای شیعه و سنی و مهمان های ویژه به سمت حاج آقا نور رفتند و به ایشان خوش آمد گفتند.
دقایقی بعد قاری اهل سنت قرائت کلام الله مجید را آغاز کرد و پس از او مجری به پشت تریبون رفت. سخنرانان ویژه این همایش امام جمعه گنبدکاووس حجت الاسلام سبحانی، امام جمعه اهل سنت شهرستان حاج آخوند نوری زاد و حاج آخوند جاور بودند.
پس این سخنرانی ها آیت الله نورمفیدی با اعلام مجری به پشت تریبون رفتند. ایشان درباره اهمیت وحدت از نگاه اسلام و همچنین جایگاه تاریخی شهرستان گنبدکاووس صحبت کردند. برج قابوس و شهر تاریخی جرجان هم از آثار مهم شهرستان است که حاج آقا نور درباره آن صحبت کردند. ایشان همچنین از برخی افراد که می گفتند نماینده ولی فقیه در گلستان جلوی توسعه گنبدکاووس را گرفته است گله کردند و گفتند آن هایی که دروغ می گویند و تهمت می زنند باید در آخرت پاسخگو باشند.
وی ضمن تاکید بر لزوم رعایت وحدت، از از وضعیت اشتغال استان گله کردند و توصیه هایی هم برای پیشرفت به جوانان، مسئولان و جمعیت حاضر داشتند.
لحظه های پایانی بیانات آیت الله نورمفیدی بود که فردی بلند شد و اعلام کرد از ایشان سوالی دارد. گرچه آیت الله نورمفیدی گفتند قصد دارم دعای آخر مراسم را بخوانم و بعد از دعا سوال کنید ولی آن فرد سوال خود را پرسید.

آیا حاج آقا نور هشت سال است که به گنبد سفر نکرده است؟

وی خطاب به آیت الله نورمفیدی گفت: شما نماینده ولی فقیه در استان گلستان هستید. هشت سال پیش به گنبدکاووس آمدید و اکنون که نزدیک انتخابات است دوباره بعد از هشت سال به شهرستان ما آمده اید. این مشی ولایت نیست.
آیت الله نورمفیدی در پاسخ به این فرد که قصد داشت نظم مراسم را برهم بزند با خونسردی جواب داد که بنده بارها به گنبدکاووس آمده ام. طی یک سال گذشته هم چندین بار آمده ام و آخرین بار هم چند هفته پیش بود که دو سخنرانی داشتم.
آن فرد که اصرار داشت بگوید نماینده ولی فقیه هشت سال است به گنبدکاووس نماینده است با صلوات حاضران رو به رو شد.
در ادامه برنامه آیت الله نورمفیدی با ذکر چند دعا از همه حاضران خدا حافظی کرد.
از حاشیه های شیرین این برنامه حضور اقشار مختلف در سنین مختلف بود. عده ای از جوانان ورزشکار شهرستان هم با بنری در دست گوشه ای از سالن همایش به آیت الله نورمفیدی خوش آمد گویی کردند.
در انتهای مراسم مجری هم شعری در وصف لزوم حفظ وحدت بین شیعه و سنی قرائت کرد. جعیت در حال خروج همچنان شعارهای خود را سر می دادند. عده زیادی اطراف آیت الله نورمفیدی حلقه زده بودند و با ایشان عکس می گرفتند.
از یکی از حاضران پرسیدم که آیا صحت دارد آیت الله نورمفیدی ۸ سال است که به گنبد نماینده اند. وی که خود را ابراهیم هلاکو معرفی کرد گفت: نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری در طول هر سال بارها و به بهانه های مختلف در شهرستان حضور می یابند. در سال جاری حدود سه یا چهار بار خبرهای حضور ایشان در گنبد را دنبال می کردم و تصورم این است که افرادی که این سوال را طرح کردند اهداف دیگری داستند.
وی آیت الله نورمفیدی را عامل وحدت دانست و گفت: من خودم کشاورز هستم و بارها شنیده ام که ایشان از وضعیت کشاورزی گلستان گله کرده اند. مشکل همه ما کشاورزان بارها توسط ایشان در سخنرانی های مختلف اعلام شده و از ایشان بابت حمایت خود تشکر می کنم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست