• تاریخ: 2016-02-29
  • شناسه خبر: 15346
  • 416 بازدید

حضور ۵۰ درصد حوزه های گلستان در دور دوم/ ثبت مشارکت ۸۱ درصدی

ارکین نیوز-گلستانی ها هفتم اسفند مشارکت ۸۱ درصدی حضور در پای صندوق های رای را رقم زدند، این در حالی است که در نیمی از حوزه ها انتخابات به دور دوم کشیده شده است. حماسه مردمی انتخابات هفتم اسفند نگارستان ایران را به نماد و ...

ارکین نیوز-گلستانی ها هفتم اسفند مشارکت ۸۱ درصدی حضور در پای صندوق های رای را رقم زدند، این در حالی است که در نیمی از حوزه ها انتخابات به دور دوم کشیده شده است.

حماسه مردمی انتخابات هفتم اسفند نگارستان ایران را به نماد وحدت اقوام و مذاهب تبدیل کرد. رنگ رنگِ اقوام گلستانی که از ترک و لرُ، تا کرد و بلوچ، سیستانی و ترکمن و فارس را در خود جای داده است، با شکوه پای صندوق های رای آمدند و بار دیگر ثابت کردند پای آرمان های انقلاب خود ایستاده اند و نمی گذارند دشمن حتی گوشه چشمی به کشور داشته باشد.

مردم گلستان قبل از آغاز زمان رسمی رای گیری به شعبه های اخذ رای آمدند و مسئولان شعبه ها در شرایطی درب ها را باز کردند که صف و عریض و طویل مردم پشت آن ایستاده بودند.

از جمعیت یک میلیون ۲۳۳ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط گلستان یک میلیون و ۷۰ هزار نفر پای صندوق ها آمدند تا گلستان شاهد مشارکت بیش از ۸۰ درصدی مردم باشد.

استاندار گلستان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در انتخابات، این حضور پر شور را نشان دهنده فهم سیاسی مردمی دانست و اظهار کرد: برای تعیین آینده خود پای صندوق های رأی حاضر شدند و فارغ از هر نتیجه ای یقیناً پیروز واقعی مردمی خواهند بود که به یاوه گویی های بیگانگان پایان دادند.

حضور مردم غرور آفرین بود

حسن صادقلو افزود: انتخاباتی که همگان از آغازین ساعات روز، خود را برای شرکت گسترده در آن آماده کرده بودند تا بار دیگر صحنه ای حماسی، پرشور و غرورآفرین را در عرصه سیاسی کشور رقم زنند.

وی با بیان این که مشارکت در انتخابات خبرگان ۶.۳ درصد و در مجلس شورای اسلامی ۲.۳ درصد نسبت به دوره گذشته افزایش یافته است، تصریح کرد: میانگین مشارکت مردم استان در انتخابات ۸۱ درصد برآورد شد.

در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان گلستان یک خانم و ۱۴ مرد ثبت نام کردند که پس از اعلام انصراف ها، تغییر حوزه ها و احراز صلاحیت ها، سه نفر به مرحله نهایی راه یافتند که شامل آیت الله سید کاظم نورمفیدی، آیت الله سید عبدالهادی هاشمی شاهرودی و آیت الله حسینعلی سعدی می شدند.

آیت الله نورمفیدی که نماینده ولی فقیه در گلستان است به همراه آیت الله شاهرودی که پیش از این نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری بودند، پس از انتخابات به نوعی با رای مردم گلستان در سمت خود ابقاء شدند.
مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست