• تاریخ: 2015-05-18
  • شناسه خبر: 4144
  • 2,174 بازدید

حذف بیمه شدگان قالی بافی صدای همه را درآورد

ارکین نیوز – اخیرا اعتراضات بافندگان فرش به دلیل حذف از لیست بیمه شدگان تامین اجتماعی صدای همه را درآورده است . به گزارش خبرنگار ارکین نیوز این افراد معتقدند اگر قرار بود پس از چند سال پرداخت حق بیمه به دلایل متعدد ...

762762
ارکین نیوز – اخیرا اعتراضات بافندگان فرش به دلیل حذف از لیست بیمه شدگان تامین اجتماعی صدای همه را درآورده است .
به گزارش خبرنگار ارکین نیوز این افراد معتقدند اگر قرار بود پس از چند سال پرداخت حق بیمه به دلایل متعدد و دست و پاگیر از لیست مشمولین تامین اجتماعی حذف شوند به چه دلیل از همان اول این موضوع اطلاع رسانی نشده است.
نباید منکر این قضیه شد که امید به بیمه تامین اجتماعی و اشتغال سبب شده تا بسیاری از هنرمندان فرش مجددا به سمت قالی بافی روی بیاورند، درحالیکه برخی‌ها سعی دارند با وضع قوانین دست و پاگیر باعث ریزش قالیبافان ودوری آنها از بافت و تولید شوند که این کاملا اشتباه است.
پیگیری های خبرنگار ارکین نیوز از مدیران تامین اجتماعی در خصوص دلایل حذف این بیمه شدگان قالی بافی تنها به این پاسخ منجر شد که افرادی که قالیباف نبودند و تنها برای استفاده از این امتیاز خود را به عنوان قالیباف معرفی کردند از گردونه بیمه تأمین اجتماعی حذف می‌شوند.
هم اکنون بازرسان تامین اجتماعی و اداره صنعت با بازرسی از بیمه شدگان در صدد راستی آزمایی هستند ولی سوال اینجاست کدام ارگان و یا شخصی بر این افراد و بازرسان تامین اجتماعی نظارت می کند .
بسیاری از کسانی که حذف شده اند معتقدند بازرسان تامین اجتماعی نظارت شخصی و سلیقه ای خود را در این بازدیدها اعمال می کنند و این آسیب جدی بر بافندگان فرش زده است.
اما قجری معاون فرماندار آق قلا نظر دیگری دارد ایشان معتقد اند که تامین اجتماعی در حال راست آزمایی است و هیچ قالی بافی با یکبار بازدید حذف نمی شوند و فقط کسانیکه از این بیمه در سایه قالی بافان سواستفاده کرده و خود را بیمه کردند حذف خواهند شد.
به نظر می رسد باید قوانینی وضع شود که از این به بعد جلوی بیمه شدن افراد غیر مرتبط با فرش را بگیریم، نه اینکه بیمه شدگان قبلی را به بهانه‌ی مختلف حذف کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست