• تاریخ: 2015-04-12
  • شناسه خبر: 3132
  • 767 بازدید

جمع آوری دام ها و کومه های صیادی در میانکاله

ارکین نیوز – به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی محیط زیست استان مازندران ، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر و مامورین پناهگاه حیات وحش میانکاله در یک عملیات مشترک آبی در داخل تالاب و خلیج میانکاله موفق شدن ...

81563982-6375345
ارکین نیوز – به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی محیط زیست استان مازندران ، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر و مامورین پناهگاه حیات وحش میانکاله در یک عملیات مشترک آبی در داخل تالاب و خلیج میانکاله موفق شدند ۲۵۰ رشته دام صیادی و جمع آوری و تعداد ۱۰۸ عدد کومه صیادی را تخریب نمایند.

شبه جزیره میانکاله از شمال از سوی دریای مازندران به طول ۶۵ کیلومتر (از غرب به شرق) از جنوب و شرق از سوی تالاب و خلیج میانکاله و از غرب از سوی بندر امیرآباد بهشهر احاطه شده است.

مجموعه شبه جزیره میانکاله با ۶۸هزار و ۸۰۰ هکتار وسعت از سال ۱۳۴۸ ابتدا به منطقه حفاظت شده و سپس به پناهگاه حیات وحش میانکاله تحت مدیریت مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محیط زیست تبدیل و از آن زمان تاکنون از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اداره می شود.

از ۱۷ پره ماهیگیری مستقر در این منطقه، ۳ شرکت تعاونی مربوط به استان گلستان و از ۹۳ خانوار دامدار که در ۲۹ مرتع شبه جزیره میانکاله فعالیت می کنند، فقط ۴ خانوار گلستانی هستند و کلیه پروانه تعلیف و پروانه احشام از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران صادر شده است.

همچنین از ۶۵ کیلومتر طول ساحل شمالی پناهگاه حیات وحش فقط ۵ کیلومتر مربوط به حوزه قضایی بندر ترکمن در استان گلستان است و ۶۰ کیلومتر باقیمانده در حوزه قضایی مازندران قرار دارد.

از نظر جایگاه بین المللی شبه جزیره میانکاله به عنوان یک اندوختگاه زیست کره در اقلیم هشت گانه ذخیره گاه جهانی در سازمان جهانی یونسکو به نام کره مسکون انسان و محیط زیست به ثبت رسیده و شناسنامه بین المللی برای آن صادر شد.

این منطقه دارای یک جایگاه فرهنگی و آموزشی است و اکوسیستم های آبی آن در سال ۱۹۷۱ به عنوان یکی از ۲۲ تالاب بین المللی در ایران و ۳۵۰ تالاب بین المللی در دنیا در کنوانسیون بین المللی رامسر به عنوان تالاب بین المللی میانکاله ثبت شد که سند ثبتی آن در اداره ثبت و اسناد بهشهر وجود دارد

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست