• تاریخ: 2015-02-09
  • شناسه خبر: 1501
  • 907 بازدید

جلسه کاری سازمان بازرسی با شهردار و شورای شهر آق قلا

ارکین نیوز – مدیرکل بازرسی استان گلستان با اعضای شورای شهر و شهردار آق قلا جلسه کاری برگزار کرد . در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین فتوحی مدیرکل بازرسی استان گلستان در سالن اجتماعات آن اداره کل و در جمع اعضای شورا ...

bazresi
ارکین نیوز – مدیرکل بازرسی استان گلستان با اعضای شورای شهر و شهردار آق قلا جلسه کاری برگزار کرد .
در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین فتوحی مدیرکل بازرسی استان گلستان در سالن اجتماعات آن اداره کل و در جمع اعضای شورای شهر و شهردار آق قلا بیان نمودند که امروزه نقش شوراها بعنوان مدیریت شهری در تصمیم گیریهای کلان شهری بسیار با اهمیت است و در باب اهمیت و جایگاه شوراها مواردی را یادآور شدند چرا که مدیریت شهری مقوله بسیار مهمی می باشد مجوزها ملاحظات و مصوباتی که در مدیریت شهری انجام می گیرد از سایر ارگانها و ادارات حساس تر و بااهمیت تر می باشد .نحوه ساخت و سازها ، مبلمان شهری ، نقاط قوت و ضعفها در پروژه های عمران شهری ارتباط مستقیمی با مصوبات مجموعه مدیریت شهری دارد.

حجت الاسلام فتوحی در ادامه سخنان خود نکات بسیار مهم و کلیدی را عنوان نمودند که به شرح ذیل می باشد .

– انتخاب شهردار با این تحصیلات و مدرک مرتبط انتخاب بسیار خوب ومعقولی بوده و قطعا این انتخاب انتظارات مردم را از شما مجموعه مدیریت شهری بالاتر خواهد برد .

– شهرستان آق قلا به دلیل آثار باستانی و بافت سنتی که دارد ظرفیت و پتانسیل بالایی در جذب توریست خواهد داشت و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده شود.

– شهر وقتی پیشرفت خواهد داشت که ابزار توسعه در دست مدیران وجود داشته باشد با توجه به پائین بودن بودجه شهرداری نیاز است که مجموعه مدیریت شهری در جذب سرمایه گذار و ایجاد درآمدهای پایدار شهری و از طرفی در توسعه نیروی انسانی ماهر و آموزش نیروهای انسانی برنامه ریزی کنند.

– اگر اعتماد مردم به شهرداری و مجموعه شورای شهر حاصل شود مردم در انجام پروژه های عمرانی شما را همراهی خواهند کرد و از طریق همیاری و خودیاری شهرداری را حمایت خواهند کرد

– محور توسعه نظارت می باشد اگر شورا و شهردار در استفاده بهینه از کارائی و بهره وری کارکنان و پرسنل نظارت داشته باشند کارها هم سریعتر و هم به نحو احسن پیش خواهد رفت و این یعنی توسعه.

– طلبیدن ناظر در کار نشان از شعور کار می باشد و سازمان بازرسی بنا دارد در این قضایا و مصوبات مدیریت شهری شما مجموعه و منتخبین مردم را کمک کند.

– یکی از مشکلات شهرداریها سفارشات مردم و دوستان در بحث استخدام و جذب نیروی انسانی می باشد که مقاومت و نه گفتن در برابر این درخواستها لازم و پسندیده بوده و انتظار ما هم این است.

– مشکل دیگر شهرداریها کمک به ارگانهای دولتی می باشد ایستادگی در برابر این موارد نیاز است. مبالغی را که بعنوان عوارض و سایر موارد از مردم دریافت می گردد نباید به ارگانهای دولتی داد و در جهت توسعه شهر باید هزینه گردد .

– از دیگر مشکلات عمده اغلب شهرداریها عدم پرداخت عوارض ساخت و ساز ارگانهای دولتی و ندادن حق و حقوق شهرداریها می باشد که در صورت گزارش در این موارد سازمان بازرسی می تواند در جهت دریافت مطالبات خود از ارگانهای دولتی به شما کمک کند.

– رویکرد سازمان بازرسی برخوردی است اما رویکرد ما بر پیشگیری است چرا که تخلفاتی که انجام می گیرید اغلب به دلیل عدم آگاهی از قانون می باشد و سازمان در این مواقع به جای برخورد راهنمائیهای لازم را انجام می دهد.

– عدم برگ شماری و صفحه شماری در پرونده های موجود در بعضی شهرداریها باعث عواقب و پیامدهای جبران ناپذیری به شهرداریها وارد خواهد ساخت.
دکتر شیرمحمدلی ریاست شورای شهر آق قلا در این جلسه گفت: تعداد کل جلسات برگزار شده تا نیمه دوم بهمن ماه ۹۳ را ۱۲۲ جلسه با ۱۵۷ مصوبه و بودجه سال ۹۳ شورای شهر اق قلا را با ۷ نفر عضو شورا ۷۶ میلیون تومان می باشد.

دکتر شیرمحمدلی در ادامه مهمترین مصوبات شورای شهر و مصوبات اجراشده توسط شهرداری آق قلا را به شرح ذیل عنوان نمودند:

– تائید حسابرسی مالی شهرداری و شورای شهر آق قلا توسط شرکت دانشگر محاسب خبره
– تائید و تشکیل شورایاری محلات
– واگذاری پنجشنبه بازار آق قلا به بخش خصوصی
-تصویب احداث ساختمان جدید شهرداری
-تکمیل و افتتاح ساختمان جدید آتش نشانی
-تعریض ضلع شمال غربی پل خرمشهر
– واگذاری خدمات شهری بخش شمالی رودخانه گرگانرود به بخش خصوصی
– تصویب واگذاری فضای سبز به بخش خصوصی
– فراهم نمودن مقدمات تعریض پل باهنر جهت چهاربانده کردن این پل و کاستن بارترافیکی
– پیگیری اجرای پروژه میدان چهارراه مرگ و عقد تفاهم نامه با صاحبان زمین – شهرداری و اداره کل راه و ترابری و مسکن و شهرسازی استان
– تصویب بیمه همگانی واحدهای مسکونی و تجاری شهر آق قلا
– واگذاری زمین جهت احداث پایگاه بهداشت در آق تکه خان
– تصویب اجرای اتوماسیون اداری شهرداری
– اجرای جنگ شادی به مناسبت عیدسعید قربان با حضور هنرمندان ملی و صداسیما
– شناسایی کلیه کوچه ها و خیابانهای فاقد تابلو، و واگذاری آن به بخش خصوصی جهت نامگذاری کلیه معابر بدون نام ( ۳۰۰ مورد بدون شناسایی شد).
– تصویب آرم شهرداری
– واگذاری تدقیق محدوده شهر به پیمانکار
درپایان اعضای شورای شهر خواستار رسیدگی مواردی شدند که مهمترین آنها به شرح ذیل است:

با توجه به افتتاح ساختمان جدید آتش نشانی شهرداری آق قلا و کمبود تجهیزات و امکانات و دارا بودن تنها یک ماشین تیزرو اتش نشانی و گستردگی در حوزه ارائه خدمات آتش نشانی آق قلا و کثرت روستاهای آق قلا نیاز مبرم به ماشین الات آتش نشانی و نیروی انسانی ملموس است

درخواست رسیدگی به وضعیت دو کارخانه تولید کود مرغی در محدوده و حریم شهر که با انتشار بوی نامطبوع در حومه شهرستان آق قلا باعث نگرانی مردم منطقه شده است چرا که مردم به جای تنفس هوای پاک هوای آلوده را استشمام می کنند ضمن اینکه علاوه بر این دو کارخانه مجوز تاسیس ۴ واحد دیگر در سه راهی انبارالوم صادر شده است.
وب سایت ایوب گرکز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست