• تاریخ: 2015-08-28
  • شناسه خبر: 7544
  • 589 بازدید

آیت ا… نورمفیدی: تمام سلایق سیاسی باید در انتخابات حضور داشته باشند

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: تمام سلایق مختلف سیاسی باید در انتخابات مشارکت کنند و در این رابطه فقط قانون ملاک عمل ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: تمام سلایق مختلف سیاسی باید در انتخابات مشارکت کنند و در این رابطه فقط قانون ملاک عمل است.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در شورای اداری گلستان که با حضور مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استانداری این استان شمالی برگزار شد اظهار کرد: تمام جریان ها و سلایق سیاسی باید در عرصه انتخابات حضور داشته باشند و حتی اگر به دلیلی نیامدند، باید از آنها دعوت کنیم تا مشارکت کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در این رابطه (تایید صلاحیت ها) هم ملاک باید قانون باشد و حب و بغض های شخصی نباید ملاک عمل قرار گیرد، نباید به نامه و سفارش این و آن قضاوت کنیم.

آیت الله نورمفیدی با تصریح بر اینکه در سالی که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان همدلی ملت و دولت یاد کرده است، نیازمند انسجام هر چه بیشتر داخلی هستیم، گفت: در عرصه انتخابات و کاندیداها بجز اعتقاد به قانون اساسی و رهبری ملاک دیگری وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان این که کشور را نمی توان تنها با یک سلیقه سیاسی اداره کرد افزود: در انتخابات باید همه گروه های سیاسی در کار هم باشند و با رعایت اصول نظام یعنی قانون اساسی و رهبری به فعالیت بپردازند.

آیت الله نورمفیدی با تأکید بر ضرورت پرهیز از حب و بغض شخصی در احراز صلاحیت کاندیداها اضافه کرد: ملاک باید تنها قانون باشد و نباید شخص یا گروه سیاسی را به خاطر حب و بغض شخصی، رد صلاحیت کرد.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: یقینا حضور افراد توانمند و معتقد به نظام و رهبری در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری یک ضرورت است و باید از حضور افرادی که اعتقادی به نظام و رهبری ندارند جلوگیری شود.

نماینده ولی فقیه در گلستان، وحدت و انسجام ملی را از الزامات نظام جمهوری اسلامی و پایه های قدرت آن دانست و گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی در سایه این وحدت به مراحل خوبی رسیده است و باید با حفظ این اصل مهم از گسست داخلی جلوگیری شود.

آیت الله نورمفیدی اضافه کرد: هر چه وحدت و انسجام ملی بیشتر تقویت شود یقینا قدرت جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف به ویژه در عرصه بین الملل دو چندان می شود.

امام جمعه گرگان در ادامه با تشریح برخی اقدامات دولت تدبیر و امید به ویژه در بحث مذاکرات هسته ای و نیز نگاه رو به جلوی دولت به مسائل اقتصادی، از آنچه که تلاش های خالصانه دولت در این حوزه ها نامید، قدردانی کرد.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه مسائل اقتصادی از مهمترین مشکلات جامعه است که دولت برای رفع آن نگاهی اساسی و زیربنایی دارد، گفت: کنترل تورم و کاهش آن از ۴۳ درصد به کمتر از ۱۴ درصد، افزایش نرخ رشد اقتصادی از منفی ۶،۸ درصد به مثبت ۳،۲ درصد و بهبود فضای کسب و کار از جمله موفقیت های دولت تدبیر و امید است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تصریح بر اینکه بیشترین توجه دولت در حوزه اقتصادی باید به تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری باشد، افزود: در عین حال توسعه اقتصاد کشور با درهای بسته میسر نمی شود و امروز که درهای اقتصادی باز شده است باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.

آیت الله نورمفیدی، جمع بندی مذاکرات هسته ای را از بزرگترین دستاوردهای دولت برشمرد و گفت: چندی پیش تعبیری داشتم مبنی بر اینکه مذاکرات هسته ای در مواردی از جنگ تحمیلی نیز سخت تر بود که عده ای از این سخن من گله مند شدند، این سخن من به معنی تضعیف دوران جنگ نبود چرا که ملت در آن مقطع به بهترین شکل از کشور دفاع کرد اما صحنه مذاکرات هسته ای نیز بسیار سخت و پیچیده بود و اگر همراهی ملت، رهنمودهای رهبری و پیشرفت های علمی و نظامی کشور و نیز توانمندی تیم حرفه ای مذاکره کننده نبود شاید در این عرصه موفقیتی حاصل نمی شد.

امام جمعه گرگان با اشاره به تعبیر و تمثیل برخی طلاب و علما که ‘اختلاف علوم به اختلاف موضوعات است و اختلاف موضوعات به اختلاف حیثیات است’ ، گفت: به اختلاف حیثیات این مذاکرات سخت تر از جنگ بود.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: در مذاکرات هسته ای توجه تمام کشورهای جهان معطوف شده بود و این اهمیت موضوع را می رساند زیرا می دیدند که یک کشور جهان سومی یک تنه در برابر قدرت های بزرگ جهانی و تعداد زیادی از کارشناسان خبره و کارکشته آنان ایستاده است و از حقوق خود دفاع می کند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بنظرم ایران در بحث جمع بندی مذاکرات هسته ای بیش از طرف غربی برد به دست آورد و این مسئله در تاریخ ثبت خواهد شد و آیندگان در باره آن قضاوت خواهند کرد.

آیت الله نورمفیدی با یادآوری مجدد موضوع مهم انتخابات پیش رو در اسفند امسال گفت: یقینا حلقه موفقیت های به دست آمده نظام و دولت به ویژه در بحث هسته ای با حضور و مشارکت پرشور آحاد مختلف ملت و سلایق سیاسی کامل تر خواهد شد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ابتدای سخنان خود نیز با تبریک میلاد باسعادت امام رضا (ع) و ذکر حدیثی از این امام همام، بر لزوم الگو قرار دادن سیره ائمه اطهار (ع) به ویژه امام رضا (ع) در زندگی فردی و اجتماعی از سوی مدیران تاکید کرد.

آیت الله نورمفیدی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: انصافا این دو از انسان های شایسته و ارزشمندی بودند که از نظر اعتقادی و ارزشی و با خلوص نیت در جهت خدمت به مردم گام بر می داشتند و لازم است دولتمردان نیز سیره و روش آنان را ادامه دهند.استان گلستان افزون بر یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت دارد./ ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست