• تاریخ: 2015-09-11
  • شناسه خبر: 8001
  • 448 بازدید

تفرقه بزرگترین سمّ جامعه اسلامی است

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان از تفرقه و اختلافات مسلمانان به عنوان بزرگترین سم جامعه اسلامی نام برد. ب ه گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله ...

ارکین نیوز-نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان از تفرقه و اختلافات مسلمانان به عنوان بزرگترین سم جامعه اسلامی نام برد.
ب
ه گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی شامگاه سه شنبه در دیدار با نمایندگان برخی اقوام گلستانی گفت: خداوند در قرآن خطاب به مسلمانان می فرماید، اهل هر قومی هستید به سوی پیروی از پیامبر (ص) حرکت کنید و ایشان را الگوی زندگی خود قرار دهید.

آیت الله نورمفیدی به دو ویژگی برجسته زندگی پیامبر اسلام (ص) اشاره و اظهار کرد: بندگی خدا و اخلاق خوش، دو وجهه کم نظیر رسول خدا بود و در طول عمر تفاوتی در رفتار ایشان با مردم ایجاد نشد.

وی با تاکید بر وحدت در بین امت های مسلمان بیان کرد: ما باید تا آنجا که می توانیم در نزدیکی دل ها تلاش کنیم زیرا همه مسلمان هستیم.

وی تصریح کرد: تفرقه و اختلافات داخلی، بزرگ ترین سمّ جامعه اسلامی است و این سم، پیکر مسلمانان را می خورد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه دشمنان مسلمانان کشورهای اسلامی را به جان همدیگر انداخته اند افزود: جای تاسف است، مسلمانانی را که پیامبرشان تلاش های زیادی برای نزدیکی و اتحاد انجام داده است، در دام دشمن افتاده اند.

آیت الله نورمفیدی در مورد نقش خود در ایجاد و حفظ وحدت اقوام در استان بیان کرد: بنده از ابتدای انقلاب اسلامی تلاش کرده ام تا جایی که می توانم، از مباحث و رفتارهای تفرقه افکنان جلوگیری کنم.

وی با مثبت توصیف کردن وضعیت وحدت در گلستان گفت: خدا را شکر از نظر وحدت اقوام وضعیت استان ما نسبت به استان های دیگر بهتر است و تداوم این وضعیت به سود دنیا و آخرت همه ما است.

وی بر مراقبت از افتادن جوانان در دام گروه های تکفیری تاکید و تصریح کرد: به تازگی یکی از افرادی که به داعش پیوسته، کلیپی درباره جایز بودن کشتار مسلمانان ساخته است که باید مراقب باشیم، همه و به ویژه جوانان به دام این تبلیغات گرفتار نشوند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست