• تاریخ: 2015-07-25
  • شناسه خبر: 6543
  • 532 بازدید

تشکیل کمیته مشترک بندری و دریایی پیشنهاد می‌شود

ارکین نیوز – مدیر کل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح محورهای دریایی و بندری در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان گفت: در این نشست پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک بندری و دریایی و همچنین ...

ارکین نیوز – مدیر کل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح محورهای دریایی و بندری در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکمنستان گفت: در این نشست پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک بندری و دریایی و همچنین نزدیک شدن مواضع دو کشور در مجامع جهانی مطرح می‌شود.
به گزارش خبرگزاری موج، خسرو سرایی، مدیر کل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: نخستین مبحثی که در چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در زمینه بنادر و دریانوردی مطرح خواهد شد تشکیل کمیته مشترک بندری و دریایی میان دو کشور خواهد بود که امیدواریم محقق شود.
مدیر کل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی به مشکلات موجود کشتی‌ها و ملوانان ایرانی در بندر ترکمن‌باشی به عنوان تنها بندر ترکمنستان اشاره و اظهار کرد: گاهی به دلایل نامعلومی برای ملوانان ایرانی مشکلاتی در مرزهای آبی ایجاد می‌شود که ایراد گرفتن به گواهینامه ملوانان یا ممانعت از پیاده و سوار شدن آنان در کشتی‌ها از جمله مشکلات است که در نشست اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان حتما مطرح خواهد شد.
وی با یادآوری این که افسران امنیتی ترکمن نیز در بندر ترکمن‌باشی سخت‌گیری‌های بی‌موردی به کشتی‌های ایرانی وارد می‌کنند، افزود: یکی دیگر از محورهایی که در این اجلاس مطرح خواهد شد، ارائه پیشنهاد‌های سرمایه‌گذاری در بندر چابهار و بندرعباس است که طرف ترکمن در این‌باره اظهار علاقه و آمادگی کرده است.
سرایی ایجاد خط کشتیرانی بین ایران و ترکمنستان را یکی دیگر از محورهای مورد بحث در اجلاس کمیسیون مشترک عنوان و تأکید کرد: گسترش همکاری‌های فنی٬ آموزشی و مهندسی در حوزه بندری و دریایی بین دو کشور نیز در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در این نشست بر نزدیک شدن مواضع دو کشور در نشست‌های بین‌المللی مثل نشست سازمان جهانی دریانوردی (IMO) تأکید می‌شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست